Jump to content

parbrize.


SKULLMAN
 Share

Postare recomandată

Hello,

Am un prieten cu un dodge/chevrolet si i-a crapat parbrizul.

Stiti ceva firme care copiaza / refac parbrize??

(in Romania)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • broscar_valcean

    8

  • toni-peste

    7

  • Osi

    7

  • TZepeSH

    6

la Buzau

Microsoft Air

There was a pilot flying a small single engine charter plane, with a couple of very important executives on board. He was coming into Seattle airport through thick fog with less than 10 miles visibility when his instruments went out. So, he began circling around looking for a landmark. After an hour or so, he starts running pretty low on fuel and the passengers are getting very nervous.

Finally, a small opening in the fog appears and he sees a tall building with one guy working alone on the fifth floor. The pilot banks the plane around,rolls down the window and shouts to the guy, "Hey where am I?"

To this, the solitary office worker replies, "You're in a plane."

The pilot rolls up the window, executes a 275 degree turn and proceeds to execute a perfect blind landing on the runway of the airport 5 miles away. Just as the plane stops, so does the engine as the fuel has run out.

The passengers are amazed and one asks how he did it.

"Simple," replies the pilot, "I asked the guy in that building a simple question. The answer he gave me was 100 percent correct but absolutely useless, therefore that must be Microsoft's support office and from there the airport is just five miles due East."

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo! Esti deosebit de simpatic!

PROBABIL ca e prima oara cand auzi de Buzau...intaia-si data cand se afla ca e o fabrica de geamuri acolo(singura din oras) si ca exista gogu...mai trebuie ceva ca sa cauti pe internet?....aaaaa, vezi ca Buzau e in romanica!

Deci cuvinte cheie: Buzau, geamuri, romanica, parbrize etc!

Modificat de mircea_cotiga
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fac baietii orice geam pentru orice masina.

te duci cu masina (daca nu mai ai geam deloc) sau cu geamu in brate si ti-l fac identic cu orijinelul, securit si tot ce vrei.

asta asa ca fapt divers...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

precum si pe agricultori, in bucuresti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si de ex la bruasca cat costa si in cat timp iti face parbrizul? cine si-a facut, este multumit de calitate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie careva daca exista vreo metoda prin care se pot scoate zgarieturile din parbrizul securit?

ma refer strict la zgarieturi si nu la ciobituri sau crapaturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se prea pot. aia pe afara le mai polisheaza... dar nustiu sa zic ce si cum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie careva daca exista vreo metoda prin care se pot scoate zgarieturile din parbrizul securit?

ma refer strict la zgarieturi si nu la ciobituri sau crapaturi

Ciobituri si crapaturi la alea, "securit" nu e posibil!... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puteti sa imi spuneti cum se numeste firma la buzau??

sau un nr de telefon?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci. ^_^

Firma se cheama GEROM.

Modificat de Osi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ofer gazduire in cele 2-3 zile de asteptarein BZ pt membrii vwforum aircooled. veniti cu tariile de-acasa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

broscar_valcean

cauta pe cineva care importa ce iti trebuie tie pt ca altfel costurile sunt f mari (trebuie sa iti confectioneze matrita cu care nu mai ai ce face...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda... intr-adevar, daca nu iti permiti costurile foarte mari de 60-70 lei, atunci trebuie sa cauti pe cineva care importa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu i asa greu frate....doar ca nu stiam numele firmei si n am gasit o pe google...

multumesc pt informatie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

broscar_valcean

70 de lei pt o matrita??? nici daca o face de hartie nu e atat!! ultima data cand m-am interesat costa 200 de dolari numa sa o faca, fara costul sticlei. O avea si criza partile ei bune....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu i asa greu frate....doar ca nu stiam numele firmei si n am gasit o pe google...

multumesc pt informatie

pai nici eu nu stiam numele; am dat cautare cu "parbrize" si "agricultori" :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am sunat la cei de pe Agricultori si parbrizu pt karmann a zis ca iese cam la 700 de lei cu matrita cu tot...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

excelent... si ma gandesc ca daca ne strangem mai multi cu acelasi tip de parbriz... se refoloseste matrita si ne iese mai ieftin. eu pt bruasca din 62 vreau... cine se mai inscrie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!