Jump to content

Ciudatenie indicator nivel benzina Ibiza


DRE
 Share

Postare recomandată

Ar fi o solutie totusi, dar nu stiu cat de accesibila. Intr-adevar dupa cum spune si CristiN, daca nu ai computer de bord nu ai cum sa vezi consumul instant. Dar ai putea sa-i pui un computer de bord aftermarket, anume un aparat in genul Scangauge acre sa actioneze ca un computer de bord, pentru a scoate aceasta informatie. Nu stiu sigur dar poate s-ar putea afla informatia si cu un VAG-COM, aici poate te pot ajuta colegii mai experimentati.

Anyway dupa cum a zis si CristiN, nu prea ai cum sa afli consumul instant intr-un mod uzual, adica fara complicatii pentru un uz normal.

Numai bine ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    10

  • SORAN

    8

  • X-Ecutor

    5

  • DRE

    5

Top Posters In This Topic

salutare!

la mine se aprinde becul la prima [cenzurat] alba. n-am prea priceput la inceput dar acum are sens. daca fiecare [cenzurat] are cam 5,6 l e normal. m-am lasat pagubas cu consumul. ii dau cat vrea ca are 2700 de km. cand se aprinde becul fac plinul. si nu mai bag si in re-rezerva aia ca am bagat odata 50 de L chiar cand mi s-a aprins becul si m-am speriat la portofel. mie nu-mi face figuri beculetul. se aprinde ceas la prima [cenzurat] si ramane aprins. nu se stinge nici la pante. or fi reglat ceva la astea din 2009 (varianta veche nu asta noua).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

In ansamblul sorb montat in rezervor se afla si si acel indicator de benzina care consta in 1 sau mai multe piste rezistive, exact ca la un potentiometru (cine nu stie cum arata n-are decat sa caute unul ), pe care calca o lamela elastica. cand acesta nu mai face contact bine, trebuie demontata, curatata pista, indoita foarte putin lamela elastica cat sa apese un pic mai tare pe pista. Daca tot nu merge inseamna ca trebuie sa dati bani pe o piesa noua...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!