Jump to content

Sfaturi pt achizitie Golf 4 / Bora


bazil
 Share

Postare recomandată

Vorbești de tupeu agresiv nenică Dragoș?

Când zici că fratele meu e șamșar dar tu habar n-ai cum stă treaba?Îți spun că de eram live, altcumva stătea treaba, mai mult nu spun.

Nici eu nu suport românași când compară o mașină din România cu una din Germania.

Să nu mai spun că a ta e pentru oraș, pentru consum, a mea pentru total altceva, dar nu poți procesa acest fapt.Golful tău oricum e mai prețios.

Îmi place cum m-ai racolat pe PM, așa LEJEREANU cum vorbești tu în jargoanele tale.

Presupun că așa faci cu toți potențiali cumpărători de VW-uri.Păcat, numa faci spam.

În fine, topicul a fost foarte folositor pentru mine, mașina are topicul ei, mulțumesc celor care au zis să sar pe mașină, în special lui vali zak.

Modificat de kendoo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbești de tupeu agresiv nenică Dragoș?

Când zici că fratele meu e șamșar dar tu habar n-ai cum stă treaba?Îți spun că de eram live, altcumva stătea treaba, mai mult nu spun.

sint dispus sa fim si live daca asta iti e dorinta, nici o problema din partea mea, desi totusi nu cred ca esti din categoria "pumnii mei minte nu are" pot sa iti arat si eu "ca am jiaca si stiu oliaca di bataie".

cel putin asta inteleg din ce scrii...daca nu cumva ne batem in golfuri

Îmi place cum m-ai racolat pe PM, așa LEJEREANU cum vorbești tu în jargoanele tale.

o sa pun un printscreen dupa conversatia privata, stai linistit.

pe topicul asta nu iti voi mai raspunde ca deja pic in penibil acordindu-ti atentie mai mult decit trebuie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand:

http://dexonline.ro/definitie/samsar

Citeva pagini in urma tu ziceai ca fratele aduce masini din Germania pt revanzare...comform definitiei este samsar ...

Cred ca o discutie civilizata si un limbaj adecvat ar fi recomandabil...

Toti am inteles ca vrei cutie automata , masina neagra si alte dotari mai rare...

Partial ai dreptate...in Ro majoritatea masinilor aduse de "samsari" sint manarite...

Dar nici la nemti sau in alta tara nu umbla cainii cu gogoasa in dinti...si acolo masinile bune au pretul adecvat...

Ca si acolo si la noi poti sa ai bafta de masina buna la un pret decent...dar trebuie sa cauti...eu am gasit dupa ~5luni...si nu chiar ce cautam :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

...Sunt foarte mulțumit de ea, nu regret că am bătut atâta drum pentru ea.

S-o stapanesti sanatos, nu inteleg mai inteleg rostul interventiei pe acest topic.

...Stay tuned for more and subscribe dacă ai rămas impresionat până la lacrimi.

@ restu, astăzi o să fac niște poze la mașinuța deși e un pic murdară.

kendoo, cu toate ca ai fost suspendat de Marius cu o saptamana in urma, ai revenit, in aceeasi maniera agresiva pe forum, mai mult decat atat, mai si ameninti nejustificat colegii de forum(vezi mai jos citat din postul tau) nejustificat. Warning.

DragosR, reportul trebuia sa vina inainte de a lua parte la tot acest flame chiar daca nu esti tu intiatorul. Avertisment.

Când zici că fratele meu e șamșar dar tu habar n-ai cum stă treaba?Îți spun că de eram live, altcumva stătea treaba, mai mult nu spun.

Q.E.D.

...fratele meu cumpără mașină să le vândă...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorul de 1,9 tdi 90 CP ce euro este? 2 sau 3? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de hotarat se vor decide foarte greu, va dura ceva timp.

Sfatul meu e sa mai astepti, cel putin mai poti pune bani deoparte pentru ceva mai nou. Si-n plus ALH urile deja sunt 95% foarte fugarite, km multi, anii s-au adunat peste ele, si tot asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cind ti-oi lua masina sa faci un test si pe becurile din bord, sa vezi care cum se aprind, daca se aprind

remember:

erorile din bord se sterg ori cu mutilarea ledurilor sau montare in paralel cu cele ce functioneaza ok ori cu silicon negru; stiu asta de la unul pe mina caruia ajung masinile astea bune, chilipirurile...

ce gasesc pe un topic, culmea tot posesor de golf:

nici un raspuns... am desfacut clusterul si era silicon negru pe ESP si pe martorul MOTOR.

Pentru ca ramasesem dator vis-a-vis de ceilalti colegi care poate tind sa il creada pe unul care zbiara mai tare pe topic voi posta ce am promis mai sus:

Îmi place cum m-ai racolat pe PM, așa LEJEREANU cum vorbești tu în jargoanele tale.

o sa pun un printscreen dupa conversatia privata, stai linistit.

pe topicul asta nu iti voi mai raspunde ca deja pic in penibil acordindu-ti atentie mai mult decit trebuie...

post-1792-0-17893500-1358091214_thumb.pn

Modificat de DragosR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi puteti spune ce clasa de emisii este AKL 1.6 8v 101 CP? in talon scrie D3...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un site unde gasiti codurile de motoare folosite pe masini si intervalul in care s-au montat (poate mai sint masini cu motoare schimbate)

http://www.doppel-wobber.de/forum/Information_125_VW-Golf-Motoren.html

eu stiu ca toate benzinarele sint euro4

daca il gasesti aici, inseamna ca nu este euro4

http://www.rarom.ro/...Liste_euro3.pdf

desi, dupa ce scrie in tabelul din linkul de mai jos...

http://www.rarom.ro/...etei_--116.html

...e E3...

Modificat de DragosR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci m-am uitat in tabelul pe care mi l-ai dat si nu apare acolo...deci daca nu apare acolo inseamna ca e EURO 4? ar fi bine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce an este? Daca e dinainte de 2000 e Euro 2 daca e dupa e Euro 4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in semnatura lui scrie 1999

au sarit la benzinare de la euro 2 la 4?!?!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce stiu eu D3 nu ii Euro 3 si e Euro 2, defapt scrie E2D3 in Brief.Din acel an sunt 99% sigur ca ii Euro 2.

Modificat de snack
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ar trebui facuta o delimitare cu ani si norma de poluare ca sa stie lumea cind merge si vede masini neinscrise la talcioc.

asta pentru ca am asistat la o discutie dintre un potential client si o cunostiinta ce s-a facut samsar de ocazie care declara realitatea cu taxa si il intreba omul de ce la el taxa e X euro si la profesionisti taxa e 0,5-0.6 X (evident masini similare ca marca, an si motorizare) :lol:

nu stiu daca colegul a picat intr-o astfel de plasa, dar e bine de stiut....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cel mai sigur este sa ii ceara vanzatorului o trecere pe la RAR si de acolo are hartie clara...dar asta nu prea se intampla la unii negustori (prietenii stiu de ce!!!)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in semnatura lui scrie 1999

au sarit la benzinare de la euro 2 la 4?!?!?

Da.

NU! 2.0i AQY benzinar 2002 este EURO3 si in Brief si la RAR.

Nu are EPC, are cablu de acceleratie spre deosebire de un alt 2.0i euro4 din acelas an.

Modificat de samx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ii primul motor de la Vw care aud ca ii Euro3 la noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!