Jump to content

RNS MFD2


moto_marius
 Share

Postare recomandată

Bună.Am o problemă cu mfd2.am deconectat bateria și îmi cere pinul.curios este ca în urma cu câteva luni am schimbat bateria și nu am avut probleme. Ce soluții am? Mulțumesc

Bună.Am o problemă cu mfd2.am deconectat bateria și îmi cere pinul.curios este ca în urma cu câteva luni am schimbat bateria și nu am avut probleme. Ce soluții am? Mulțumesc

Bună.Am o problemă cu mfd2.am deconectat bateria și îmi cere pinul.curios este ca în urma cu câteva luni am schimbat bateria și nu am avut probleme. Ce soluții am? Mulțumesc

Bună.Am o problemă cu mfd2.am deconectat bateria și îmi cere pinul.curios este ca în urma cu câteva luni am schimbat bateria și nu am avut probleme. Ce soluții am? Mulțumesc

Bună.Am o problemă cu mfd2.am deconectat bateria și îmi cere pinul.curios este ca în urma cu câteva luni am schimbat bateria și nu am avut probleme. Ce soluții am? Mulțumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

In legatura cu aflarea PIN-ului pentru MFD2 in reprezentanta: codul se ofera pur si simplu dupa verificarea faptului ca solicitantul este intr-adevar proprietarul? Sau e nevoie de vreo interventie tehnica/software la nivelul navigatiei?

Codul poate fi solicitat si prin alte mijloace?

Ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca am fost destul de clar . Propietarul cu certificat in mana merge la reprezentanta ,plateste aprox 70 ron si pe factura primeste codul .Atat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fir-ar sa fie... s-a spus de atatea ori ca incepem noi sa ne prostim.

 

1. cu actele masinii si cu seria aparatului (vwz, skz, vsz, auz) se merge la reprezentanta si se solicita codul - ATENTIE - aceasta practica nu se prea mai practica de catre dealeri din motive evidente

2. Cu masina si cu actele masinii si cele personale, se merge la reprezentanta, se conecteaza tester-ul pe masina, se obtine codul... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut tuturor am un passat b6 cu mfd si cd changer am facut 2 dvduri unul mp3 si unul track si nu le citeste nici navigatia nici cd changeru' dar cd-urile track le citeste stie cineva ce poate sa aiba ? Imi apare CDC Error cand bag dvdul am uitat sa precizez ca dvul de navi il citeste :-?? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

..si nu citeste mp3-uri, doar track

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Buna seara,

 

Stie cineva care este ultima versiune firmware pentru MFD2 CD-version?

Exista si vreun fel de unlock precum la versiunile DVD?

Exista o harta, nu neaparat a Romaniei pe care o pot descarca de pe undeva pentru a seta limba engleza, caci eu o am in germana?

 

Va rog sa postati niste linkuri daca aveti cunostinte de asemenea lucruri!

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa NU postati link-uri cu harti daca nu vreti sa fiti sanctionati!

Cererea este ilegala privitor la acel punct.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alex.iancu19@gmail.com

 

Aceasta este adresa mea de e-mail daca regulile sunt stricte din punctul acesta de vedere.

Sau putem discuta prin mesaje private,

Modificat de Highduc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, 

As avea si eu doua intrebari. 

1. A reusit cineva sa faca rost de hartile cu Romania pe MFD2 ? Sau nu avem nici o sansa ? 
Eu am varianta cu CD. 

 

2. Se poate face ceva ca in loc de "Track 1" sa apara numele melodiei ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista harti cu Romania pt MFD2.

atat exista pt el:

\

  • CD 1. Austria si Elvetia
  • CD 2. Benelux(Belgia, Olanda, Luxemburg)
  • CD 3. Germania
  • CD 4. Spania si Portugalia
  • CD 5. Scandinavia
  • CD 6. Italia
  • CD 7. Polonia si Cehia
  • CD 8. Franta
  • CD 9. Anglia si Irlanda
  • CD 10. Major Roads (Acesta cuprinde strazile principale din urmatoarele tari: Austria, Belgia, Republica Ceha, Germania, Danemarca, Spania, Franta, Italia, Luxemburg, Olanda, Portugalia).

Si nu cred ca se poate face sa apara numele melodiei in loc de Track 1 pt ca citeste cd audio, nu mp3.

Nici cu adaptor Yatour nu apare numele melodiei,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tehnic  CD audio are posibilitatea sa stocheze numele melodiei si se poate seta aceasta optiune in programul cu care se scriu track-urile, cu optiunea CD TEXT

http://www.instructables.com/id/How-to-addupdate-CD-Text-on-Audio-CD/

 

poti incerca sa vezi daca reusesti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna, 

Am si eu cateva intrebari legat de MFD2 DVD.

Am o unitate MFD2 (1K0 035 198 BX) si am incercat sa folosesc Audio CD in el dar nu merge. Nu am CD changer, stiu ca mp3 nu merge ... dar ma gandeam ca poate totusi merge macar Audio CD in unitate in sine.... O fi de la CD care l-am bagat sau nu se poate folosi Audio CD decit in changer, cel din unitate fiind dedicat Navi ?

Am reusit sa imi trag fir de la unitate in cutia de la cotiera unde am montat o mufa jack mama. De acolo am un cablu jack-jack de 3.5 care il leg in telefon de exemplu si dau play la muzica care o am pe telefon. Problema e ca se aude mult mai slab decit Radio. Spre exemplu cand e muzica din telefon cu volumul la jumatate, e echivalentul la radio cu volumul sub sfert ...adica conditi normale de volum sa te mai poti si intelege in masina. Pana la urma daca dau volumul foarte sus cand e pe telefon, e ok, se aude, doar ca daca uit si trec pe radio inapoi....e mai naspa :)

Am gresit eu pe undeva cand am facut legaturile ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca unitatea sa citeasca CD-uri trebuie facut update. Citeste paginile din urma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi, scuze, mi-a scapat probabil.

Cum pot sa verific ce versiune am in momentul de fata, am tot cautat pe net si nu am gasit ceva clar.

Ce am gasit, nu prea mergea adica degeaba tineam butonul de navi apasat ca nu se intimpla nimic... sau am gresit eu pe undeva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, am facut update la V30, unlock, bagat CD audio ..tot nu merge.

Cred ca o sa ma consolez cu faptul ca am doar radio, cum nici navi nu pot folosi in romania...

Cred ca e vremea pt un upgrade. La anul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua, am un prieten cu un Touran din 2005

 

Are pe el RNS MFD2 varianta cu CD si CD Changer, si vrea sa le puna la copii Filme cu desene animate.

 

Eu inca nu am gasit cum trebuie sa fac acele CD-uri.

 

Ma poate ajuta cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, am un prieten cu un Touran din 2005

Are pe el RNS MFD2 varianta cu CD si CD Changer, si vrea sa le puna la copii Filme cu desene animate.

Eu inca nu am gasit cum trebuie sa fac acele CD-uri.

Ma poate ajuta cineva?

Doar cu Rns 510 sau clone Rns se vor putea uita kinderii la ce vrea prietenul tau.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau sa cumpere o interfata care sa ii permita montajul unei surse AV.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce tip de interfata... el e dispus sa cheltuie ceva banuti pentru copii lui de asta m-ar interesa sa-l ajut sa faca ce isi doreste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!