Jump to content

RNS MFD2


moto_marius
 Share

Postare recomandată

@Andy1967

 

1. Il gasesti pe ebay :)

2. Undeva la 30 de lei

3. Se conecteaza in spatele MFD2-ului pe mufa AUX (ti-am atassat o poza)

4. Se poate monta orice dispozitiv multimedia cu iesire Jack (telefon, iPod, Mp3 Player etc.)

post-128380-0-17422800-1431288162_thumb.

Modificat de ICiceu28
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pentru rabdarea cu care imi raspunzi dar te mai deranjez cu o intrebare .

cablul pentru auxiliar are un cod sau denumire ceva ? ca sa il pot cauta pe net 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bc77anl

Posteaza seria actuala a can-ului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@am fost curios (dupa 3 ani) sa gasesc modelul de mufe prin spate sa vad daca o sa se potriveasca cu un 510 rns, surpriza din schema am vazut ca firele erau legate pe zona de amplificator, in consecinta am gasit o statie cu multe fire sub scun, iar sub celalalt scaun este un device pe care scrie nokia si are o mufa de antena maro.

as vrea sa fac rost in momentul achizitiei de o camera, am vazut ca sunt pentru locasul manerului dar la mine e din cauciuc si e cu contacte ceva, alea prin poze nu par a fi din cauciuc!

seria can-ului este:

3C0907530C

HW:3C0907951A

0593GATEWAY A5

27.07.06

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ICiceu28...am cumparat cablu pentru aux ,l-am cuplat in spate la mdf2 si am introdus mufa in iphone....nimic .Am incercat toate variantele de setari

..tot nimic ...daca nu te superi , ce trebuie sa fac in continuare sa ascult muzica pe aux?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai apasat pe butonul de aux A/V ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ai selectat a/v, nu doar a?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna..in sfarsit merge pe A/V fara sa fac nimic , am dat drumul si functioneaza .

Multumesc celor ce mi-au oferit asistenta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna , cum pot sa aflu codul de deblocare la rns mfd 2 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar la reprezentanta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Andy 1967 cu acel cablu poti vedea dupa tel. si videoclipuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu acest cablu se poate asculta doar mp3 de la iesire telefon ,mp3 . etc ....

am inteles de la baieti ca exista un alt cablu pentru video si videoclipuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai nevoie de o interfață pt A/V

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua.

As vrea sa ma ajutati cu o treaba.

Am un golf 5 din 2006 cu MFD2 DVD. L-am cumparat fara DVD de navigatie, si as vrea sa ii fac, dar nu reusesc.

Ma poate ajuta cineva?

Multumesc anticipat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce varianta este? Cu cd sau dvd? Pune o poza sa ne dam seama

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a zis ca e cu dvd, cauta pe gpsunderground.com, gasesti toate imaginile de care ai nevoie.

 

poti sa-i faci un fw update la ultima versiune 30. ( exista imagine cd pe site-ul mentionat )

ii faci unlock. ( exista imagine cd pe site )

scrii ( la cea mai mica viteza posibila 2x sau ceva de genu i fucntie de ce stie writerul ) imaginea de dvd ( tot de pe site ), recomand verbatim DL DVD+R.

 

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://file:///C:/Users/Computer/Desktop/11749584_10207251466184108_1267718266_n.jpgMultumesc baieti pt raspunsuri. Am atasat cateva poze cu MFD2.

Cd cu update firmware si cel cu update trebuie sa le scriu cu nero? ieri am incercat cu ingburn si nu am mers . nu stiu unde gresesc .

Modificat de byenckutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

linkul nu functioneaza. imaginile le scrii cu un soft care cunoastea formatul de imagine pe care il ai. nu inteleg exact ce nu ti-a mers ... si ce nu gasesti :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imaginile pt firmware v30 si unlock le-am luat de pe gpszone, ieri, le-am scris cu imgburn. dar cand le-am introdus imi aparea  erorr dvd wrong . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ma insel cu clone cd trebuie sa le scrii imaginile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am reusit sa fac update-ul . dar ca sa deblochez DVD-ul nu. Imi apare "Please observe RTR" 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Cateva posturi in urma un coleg a prezentat cablul aux pentru mfd2. Exista acest cablu OEM? sa pot sa-l trag pana in cotiera si acolo sa aiba o mufa jack mama

Modificat de cata4u
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti iei de pe ebay cablu asta --> http://www.ebay.com/itm/VW-AUX-IN-Adapter-Kabel-Navi-MFD2-RNS2-GOLF-V-PLUS-PASSAT-TOURAN-iPod-iPhone-mp3-/261057157574?hash=item3cc83819c6

Il conectezi in spatele MFD-ului si il tragi pana in cotiera :) Eu de exemplu l-am tras prin gura de la ventilatie din cotiera :) E refrigerata! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!