Jump to content

RNS MFD2


moto_marius
 Share

Postare recomandată

Cata BOSS multumesc ai fost foarte promt !

da am rezolvat asta era trebuia sa selectez a/v nu aux

se aude foarte bine !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, am desfacut si eu azi navigatia un rns mfd2 de pe un passat b6 sa ii bag un cablu aux, iar cand am tras usor de masca avea 2 cleme in interior unde scrie passenger air bag cele de sustinere, aveti idee unde as putea sa gasesc sa le cumpar?

Modificat de C o s m i n
mutat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fa o poza, sa vedem despre ce vorbesti. Daca te referi la clemele de metal, acelea se pot comanda la reprezentanta/magazin piese.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, am desfacut si eu azi navigatia un rns mfd2 de pe un passat b6...

Ti-am mutat postul unde-i e locul.

Ramai pe un topic, nu posta despre RNS-ul asta peste tot pe unde apuci. Nu mai stii nici ce sa urmaresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am incercuit cu rosu clemele care le-am pierdut, ms :D

post-109386-0-79564800-1425926331_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vin separat,le comanzi i la reprezentanta sau la orice magazin de piese auto

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna seara. Oare se gasesc de cumparat la reprezentanta butoane pentru MFD2? Am cateva care sunt uzate si as vrea sa le schimb.

Modificat de ICiceu28
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu exista asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare tuturor!

 

      Tocmai mi-am cumparat un Passat B6 Limousine (12.2005) dotat cu navigatie MFD2 DVD si am o problema cu ea.

      Are un cd/dvd blocat in ea pe care nu stiu cum sa-l scot. Cand apas butonul Eject, scoate un sunet de parca incearca sa-l scoata insa ceva il blocheaza. Am introdus usor o rigla de plastic pe intrarea de CD si am observat ca in interior in fata cd-ului sunt 2 picioruse metalice din care cel din stanga il pot misca usor iar cel din dreapta nu se misca in nici o directie. Nu sunt sigur ca daca o sa scot unitatea din bord o sa ma ajute cu ceva.

      S-a mai lovit cineva de asta pana acum, sau ma poate ajuta in orice fel cu problema asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie data jos si desfacuta - altfel, risti sa o strici mai rau....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze, am reusit astazi sa-l scot, astept sa-mi vina un dvd de curatare si dupa aceea o testez sa vad daca mai functioneaza normal sau trebuie umblat mai amanuntit la ea.. Mersi de raspuns!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua! Am o intrebare :)Tot am cautat pe net, google, vwvortex si alte site-uri dar nu am gasit un tutorial cu "unlocking" la un MFD2 versiunea cu CD :) Stiti un site, de unde pot sa descarc si fisierele necesare? Multumesc anticipat :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce intelegi prin "unlocking" ?

Gasirea codului de deblocare sau VIM?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unlocking in sensul in care vreau sa folosesc cd cu harti piratate :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hartile le găsești dar conteaza foarte mult cum le scrii pe cd. Jti trebuie cd.uri de o anumita calitate scrise la o anumita viteza. Doar cu anumite cd.writere model mai vechi. Mult de munca si nu prea reusesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am auzit despre asa ceva!

Trebuie sa te chinuiesti sa descarci de pe net hartile corespunzatoare, apoi sa te chinuiesti sa la scrii cu un program corespunzator, care sa la accepte navigatia cu softul original.

Nu am auzit despre ce vrei tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era ceva topic pe vortex cu chestia asta dar nu il mai gasesc. Si era un diy perfect cu viteza de scriere, licenta unui burner de cd-uri etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imaginile de cd/dvd pt MFD2 se scriu cu un soft care permit modificarea vitezei de scriere. Folositi viteza minima de scriere, de regula 4x.

Modificat de Catalinu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu recomand chiar 2x sau 1x scris de mine personal.cred ca programulu era daca nu ma insel clone cd

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Folosesti o marca anume? Am inteles ca se comporta ok cu VERBATIM-urile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da verbatim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna

 

Am cumparat recent un golf 5 din 2004 si am pe el un MFD2,dar nu citeste decat cd/uri originale si nu stiu ce trebuie facut sa pun la treaba aux .

imi este mai comod si mai ieftin sa ard cd mp3 decat sa fac o groaza de modificari pe aux .intrebare : cum fac sa mearga mp3?

Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. CD-uri MP3 nu cunoaste din pacate MFD2. Incearca cu CD-uri VERBATIM scrise la viteza mica, facute TRACK in NERO :)

 

Pentru AUX iti recomand cablul de mai jos:

post-128380-0-23667400-1431260700_thumb.

Modificat de ICiceu28
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut...mersi pentru raspuns dar mai am ceva intrebari legate de acest cablu.

de unde il pot cumpara ?

ce pret are ?

cum se monteaza?

si ce se poate conecta la el?

Cam multe intrebari  :icon_confused: ......multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare, sunt pe cale sa fac o mare prostie, vreau sa schimb navigatia din bord, care nu merge pe romania , cu una model 510.

in acest moment am mfd2 varianta cu butoane gri si mute pe centru.

(sistem bluetooth pe sub scaunul pasagerului cu antena, in cotiera loc pentru telefon, tastatura pentru telefon si apel deasura in bord,comenzi volan , butoane de urgenta service pe la trapa, mufa ipod in torpedo , etc)

ma deranjeaza ca nu stiu daca trebuie sa schimb can bus-ul , nu stiu ce trebuie sa-i mai fac sa mearga si telefonul , comenzile de pe volan daca mai raman active, etc.

a mai schimbat cineva un mfd2 DVD cu RNS 510 ?

ce o sa mai trebuiasca cumparat in afara de camera ?

sa dea D-zeu sa uitati ce-s alea gropi in asfalt!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!