Jump to content

tornado red mkv 1.4 tsi 170 magarusi


vali_devill

Postare recomandată

este incalzire si la spalatoarele de far? nu stiam...

stiu ca se poate seta un delay mai mare la ele (sa zicem 4-5 secunde) si nu ies decat daca tragi maneta mai mult.

ma gandesc la faptul ca iarna este mazga multa pe sosele si uneori este util sa speli farul.

gheata se poate curata dimineata de pe bara (tu sau pisica, cine ajunge primul la masina)

Link către comentariu

Nu stiu cum e la Vali, la mine de exemplu spalatorul de far iese la fiecare 5 spalari de parbriz. Deci nu conteaza daca tragi maneta mai lung sau mai putin lung. Stiu ca se si poate modifica intervalul din vAG-COM.

Link către comentariu

Eu stiu ca doar duzele stergatoarelor de parbriz sunt incalzite pentru a nu se forma dop de gheata,spalatoarele nu cred sa fie incalzite motiv pentru care cred ca vrea sa le dezactiveze daca am inteles bine.

@Vali : La tine nu se pot dezactiva din centrala ?

Link către comentariu

Treaba e asa:

Da,sunt incalzite toate.

Da,ies la fiecare 5 actionari.

Da,se poate modifica cu vag com timingul,asa am facut in fiecare iarna,dar...mergi pe drum multi km,tot cureti intermitent parbrizul,ai gheata/zapada pe bot,ies alea ca ochii beliti la melc si asa raman.apoi baga masina in garaj la dezghetat,daca se strica ceva pe la ele trebuie sa dai bara jos...no thanks.

Better safe than sorry.

As putea sa modific delayul la 4 secunde,dar daca vreau sa dau pe faruri ,dau pe parbriz juma de kil in 4 secunde.vedem.

Brgds

Link către comentariu

Eu intrebam daca nu mai bine le dezactivezi de tot cu vagcomul in loc sa scoti siguranta si nu cred ca duzele spalatoarelor sunt incalzite deoarece nu am vazut vreun fir pe spalatoare..

Link către comentariu
  • Administrator

informatie de la "babuin" :D

Ce rulezi pe vara?! nu de alta, tocmai ce mi-am montat rotile de iarna iar pe cele de vara le-am adus "naked" :) si sunt in prospectare de pneuri vara

Link către comentariu

Salut tizule...pt vara am michelin pilot primacy.nu as renunta la acest model,decat daca nu as mai gasi nicaieri.

Sunt super rezistente,am peste 100k km cu un set,componenta dura dar totusi zgomot redus de rulare,aderenta pe ud fantastica,arunca apa la mare fix.

Sunt scumpici rau de noi,undeva la 750 lei buc la autosoft,cand am intrebat eu.

Nu stiu spre ce m-as orienta dupa ce le termin p-astea.

O parere buna mai am despre continental.

Brgds

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ba chiar si acum le am,si mai au 3-4mm.se stie ca michelin au cel mai dur compound si tin cel mai mult.de acolo si unele preturi prohibitive.

Brgds

Modificat de vali_devill
Link către comentariu

tocmai de asta recomand oricand michelin pilot primacy,o longevitate si o aderenta,mai ales pe ud,de super invidiat

brgds

Link către comentariu

Nu stiu daca Pilot Primacy se mai fabrica. Pe site la Michelin, cel putin pentru masina mea singurele cauciucuri disponibile 225/45/17 94W sunt Primacy 3 si Pilot Sport 3. Pt Golful tau 225/45/17 91W se mai pot pune in plus si Primacy HP.

Am observat ca Primacy 3 sunt mai silentioase decat Pilot Sport 3 (69db vs. 71 db)

Link către comentariu

stiu ca nu se mai fabrica,dar mai pot fi gasite cu putin noroc...o sa plang dupa ele cand nu or mai fi.brgds

Modificat de vali_devill
Link către comentariu

Am PS3 si sunt brici.

Musca din asfalt, sunt silentioase.

Pe curbe stau lipite si isi mentin trasa pe traiectorie.

Primacy am mai avut, foarte bune.

Au destinatie un pic mai symphony, cam asa ceva...

Longevitate...cat cuprinde.

Bine, eu am pe limo. Nu mi permit sa merg in forta tot timpul.

Mai stau si cumintel... :lol:

Modificat de theo
Link către comentariu

O poza inainte de apocalipsa...

post-34488-13560799246301_thumb.jpg

Si voi ati scapat de Apocalipsa? :))

Frumoasa poza.

Link către comentariu

Babuinul curatel,dragutel...va uram la toti sarbatori fericite.

Brgds

post-34488-13563523624216_thumb.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!