Jump to content

tornado red mkv 1.4 tsi 170 magarusi


vali_devill

Postare recomandată

Vali ti-am mai zis si la telefon, eu am pus la fostul meu golf 5 pragurile singur in fata casei. Si acum dupa 4 ani jumatate stau pe masina si nu au nici un luft nicaieri. Banda aia dublu adeziva chiar e super. Eu nu am pus decat 2 suruburi la fiecare prag unde deja erau date gauri, n-am folosit sistemul lor de sine. Dupa ce le iei te ajut sa le pui cu cea mai mare placere, vii doar cu o sticla de spirt si tampoane demachiante sa degresam pragurile :P

Link către comentariu

o intalnire in 3.ce poate fi mai tare de atat?noi venim cu pragurile...tu cu realizarile.hahaha.brgds

Link către comentariu

ho cu tata,stai un pic,e inca iarna afara...lasa-ma sa imi fac curaj.

brgds

Link către comentariu

:))))), te astept la cotitura iti dau un pm cu pretul cred ca nu va depasi 300 Ron

Link către comentariu

Ia da tu un pm cu codurile si tot ce trebuie...sa rumegam problema.traversa aia de prindere cum este?

Brgds

Link către comentariu

Cam 400 lei sunt ambele praguri. Tin foarte bine cu banda dublu adeziva + suruburile din capete.

Sunt elementele care iti lipsesc de pe masina :D .

Link către comentariu

Pai nu punem nici o traversa ca trebuie sa dam gauri in praguri si nu te sfatuiesc

1K4 853 860 B9B9 Dreapta

1K4 853 859 B9B9 Stanga

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Multumesc pt coduri.acum sa vad ce reducere fac rost...la prietenii mei la pba.

Brgds

Link către comentariu

Vin si eu sa le montam, ca sa nu intre lumea la idei daca sunteti doar voi 3...:-s

Chiosc de ziare??? :))))))) scuze, Kirkus, dar m-am spart de ras!

Care e treaba cu demachiatul pragurilor? le-ai machiat ca sa faca si ele cu ochiul? acum m-am prins, de-aia arata asa bine masina!

Link către comentariu

Multumesc frumos...ideea este ca trebuie degresata zona respectiva pt a le monta cu banda dublu-adeziva cea fara de moarte.lucru care pe mine ma streseaza la maxim.

Brgds

Link către comentariu

Stai chill ca la majoritatea masinilor sunt chedere si mai ales bandouri pe usi prinse cu banda dublu adeziva. Singura conditie e sa ai grija sa pui banda de la 3M, cica ar fi cea mai buna. Normal, curatate si uscate ambele praguri si abia apoi lipite. Dar daca mai prinzi si suruburi la fiecare capat al pragului de plastic, banda dublu adeziva e pusa doar ca sa nu-si faca burta. Nu te temi de investitie ca ai putea sa le spargi in vreo bordura sau alte rahaturi de genul asta?:(

Eu sunt de parere ca e de preferat banda dublu-adeziva in locul traverselor alora care din cate am inteles de-aici se prind in pragul de tabla al masinii cu suruburi si apoi pragul de plastic sau ce e el, vine prins pe traversa aia. Eu n-as da gauri in praguri pentru asa ceva. Poate intra apa si ti le poate rugini in timp, chiar daca au acele scurgeri(sau nu) pe dedesubt.

Link către comentariu

Pai intai sa vad care este treaba,la mine este vorba de reducerea oferita pt angajati...mi le cumpar prin cineva din interior.

Brgds

Link către comentariu

astazi babuinul a facut baita,si a trecut la adidasii de vara...imi era tare dor de classixs-uri,nimic nu vine mai bine decat ele.

post-34488-0-91938200-1331644239_thumb.j post-34488-0-61302500-1331644248_thumb.j post-34488-0-21502400-1331644255_thumb.j

post-34488-0-37386300-1331644317_thumb.j post-34488-0-93056200-1331644323_thumb.j

post-34488-0-22054300-1331644370_thumb.j post-34488-0-57790900-1331644375_thumb.j

post-34488-0-87113000-1331644410_thumb.j post-34488-0-93229200-1331644419_thumb.j

Link către comentariu

gata aventura cu gti?sa inteleg ca esti pieton?hahaha.brgds

Link către comentariu

Frumos asa :D

Arata tare bine babuinul!

Cu pragurile se aude ceva?

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!