Jump to content

tornado red mkv 1.4 tsi 170 magarusi


vali_devill

Postare recomandată

vali, daca vrei te dau o tura cu a mea cand ne mai vedem ca sa vezi la ce se refera "topaitul"

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Vremea trece,net tot nu am inca,dar babuinul si-a scos tipsurile de sub fusta gti,ca ramasesera un pic inauntru,si iar arata bine.

Noutatea o prezinta pantofi de iarna,adica jante aliaj rh t 10,pe 17,pentru gumele nokian.

Parca vine la fix...

Brgds

Link către comentariu

Si eu sunt curios sa vad cum arata masinuta dar din cate stiu nu poate intra decat de pe telefon...Deci nu poate uploada.

Vali,daca vrei,trimite-mi pe mail pozele(ti-am lasat pm cu adresa si ti le postez).

Bafta!

Link către comentariu

Poate o sa ajunga sa iti placa asa de mult cu rh incat o sa le lasi si pt gumele de vara, desi nu cred ca renunti la Classix OEM.

Link către comentariu

Nu am cum sa renunt la clasixs...de fapt mai caut inca 4,ca sa am 8 pentru ambele sezoane.

Sau macar cele bistar de pe passat b5.

Brgds

Link către comentariu

salut astept niste poze cu fosta jantele mele :D is foarte curios cum arata pe golf V :D

Link către comentariu

post-21162-0-29617100-1320667729_thumb.j

Iata si noile jante ale BABUINULUI.

Sa le stapanesti sanatos.

Modificat de MacGyver
Link către comentariu

Pai...eu oricum caut.dar in timpul asta,merg cu cele de iarna.

Brgds

Link către comentariu

Arata mai nasol decat Classix-urile, au aspect de ieftin pe langa cele OEM, arata a BBS wanna be, dar prea vorbesc de rau, au avut un pret foarte bun, ocazie jante de aliaj pe 17 care nu sunt no name la 200euro parca. In definitiv pentru anotimpul ce sta sa vina sunt foarte bune. :emthup: ca ai curajul sa mergi si iarna pe 17. Good-luck in cautarea de alternative oem pentru iarna 2012-2013.

Sper ca nu am fost prea acid (eu zic care am azw dolomit de 16" pe machineta acum :)) ).

Sa le folosesti cu placere, in conditii de iarna. :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

ce bbs wannabe? RH sunt consacrati in fabricarea de jante...iar la 200 de euro....chiar sunt chilipir...pentru iarna sunt mai mult decat ok....

sincer...mie daca nu imi place ceva...nu postez....si trec mai departe....nu cred ca merita sa il facem pe om sa se simta naspa....ba mai mult decat atat......a spus ca nu a renuntat la jantele originale....plus ca mai vrea un set oem...sper sa gasesti!

brgds! (cum spui tu vali)

drive safe!

Modificat de corad0
Link către comentariu

De departe nu ma simt nici un milimetru naspa...pur si simplu gumele de iarna le aveam,si nu mai voiam sa incalt-descalt clasiXs-urile.

Plus ca daca nu era sa plec la munte,mai tineam gumele de vara pe masina.

Acum,pot sa le pun/scot cand vreau,fara a mai avea tot felul constrangeri.

Apoi sunt niste jante rh,n-au nimic wannabe gen kormetal wannabe oz.

Oricum exista confort si iarna pe 17,nu am avut probleme niciodata.plus ca ma ajuta si programul Winter.

Decizia de a le cumpara a fost pretul de 200e cu tot cu cauciucuri vara.in continuare caut un set de jante clasiXs,eventual dau rh+diferenta.

Sanatosi sa fim.

Azi ma duc la marian packard sa schimb un burduf planetara care plange pe la colierul mic.

In afara de asta,astept sa spal masina si jantele,care sunt mai inchise la culoare de la praful de placute.

Babuinul va saluta pe toti.

Brgds

Link către comentariu

The_Ego, jantele nu au nicio treaba cu BBS, nici macar nu incearca sa copieze vreun model de BBS .. iar partea cu curaj pentru mers iarna cu jante pe 17 ce e asa wow ? sunt oameni care merg si cu roti pe 21 iarna ...

Link către comentariu

Andu,stii ca sunt multi carora 16 li se pare imens?si zic ca nu frate no way pe 17 ca se sparg imediat,sau ca fac pietre la pipota?sau orbesc?si asta fara sa fi mers 6 metri cu ceva de gen...bine,nu cred ca este cazul aici.dar chiar nu este un fapt de curaj gen uciderea balaurului cu 7 capete,sau nemai intalnit sa ai jante pe 17 si iarna.mie mi s-a deformat ochiul,si ce vad mai mic mi se pare un pic...aiurea.

Brgds

Link către comentariu

Ce aveti voi cu jantele omului nu inteleg, arata foarte bine si nu toata lumea baga cate 1000 de euro doar in jante de dragul de a scrie pe ele bbs sau oz. Sa le invarti cu placere Vali.

Parerea mea,

Radu

Link către comentariu

Multam radule,au fost ca sa zic asa,best buy low cost la categoria 17.sincer,am cautat table pe 17 de am orbit,dar nu exista.

Brgds

Link către comentariu

Din pacate doar la BMW gasesti jante de tabla de 17" dar nu ai de ce sa ai probleme iarna cu jantele astea. Sa le stapanesti sanatos!

Eu merg de 3 ani, iarna cu 225.40.18 si nu am nici o problema, unde intra un FWD cu roti pe 15-16 merge si 18. Daca ai grija de masina e ok.

Link către comentariu

pai si eu tot de 3 ani stau iarna ct 17,si nu a patit nimeni nimic.

Bmw sunt mai departati la prezoane,din cate stiu,nu?

Multam bebeee

brgds

Link către comentariu

My bad ca am starnit o controversa, nu am urmarit asa ceva. Modelul acela, stilul de spite mi s-a parut aproape de bbs ch-r la prima vedere, chit ca la bbs sunt 7 spite, iar la rh 5. Poate m-a indus in eroare si capacul central care nu e inscriptionat.

Stiu doar ca foarte multi fac downgrade la jante mai mici iarna. Eu am mers iarna trecuta cu 17, iar acum pe 16 mi se pare mult mai usor volanul, chiar prea usor, masina mai manevrabila, gropile mai putin adanci :)) .

Am mers si cu 245/40 R18 pe A4 si quattro, arata ca un tanc in zapada si mergea ca unul. Nu e nimic rau sau ceva sa se mearga pe jante mai mari iarna. Problema iarna este garda la sol :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!