Jump to content

Proceduri VCDS


Seby19
 Share

Postare recomandată

Cum se poate modifica data din masina. Pe codurile de eroare gasite imi arate ca e anul 2101?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Data ti-o arata pe bord. Eroarea de an se datoreaza interfetei folosite sau alterarii softului ECU.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca e pe centrala electrica nu se poate modifica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva ce trebuie facut ca sa se dea acele de la turometru si vitezometru "peste cap" la punerea contactului? Similar cu ce se intampla in video-ul asta:

la minutul 10:39
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut colegi ! Am si eu o intrebare la voi,pot activa speed warning fara a avea BC? Sa o activez cumva din VCDS?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

functia se cheama "stagin​g" si se poate activa din VCDS daca este suportata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dmn88 - exista codarea pe forum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva ce trebuie facut ca sa se dea acele de la turometru si vitezometru "peste cap" la punerea contactului? Similar cu ce se intampla in video-ul asta:

la minutul 10:39

Nu cred ca merge la Passat B6, cel putin la mine nu a mers, cu o codare de pe google, sau de pe forum nu mai stiu mai exact...

La Passat CC e stock asa, dar la B6 nu cred ca merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge dar la cele cu o anume centrala electrica! In special la cele dupa 2009!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aaaa ok, nu am stiut, a mea e din 2008, pe la sfarsit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge dar la cele cu o anume centrala electrica! In special la cele dupa 2009!

nu prea..... la B6 - nici dupa 2009.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista optiunea dar nu poate fi activata. Eu nu am auzit de vreun B6 cu staging

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Data ti-o arata pe bord. Eroarea de an se datoreaza interfetei folosite sau alterarii softului ECU.

Pe bord imi arata doar ora si minutele, am tot incercat sa gasesc unde poat gasi si anul. Aveti vreo sugestie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm ... sa mearga staging-ul pe Octavia 2 FL si sa nu mearga pe modelele mai noi de Passat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

Nici la masina din semnatura nu se poate activa Staging

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm ... sa mearga staging-ul pe Octavia 2 FL si sa nu mearga pe modelele mai noi de Passat?

Da. Pe superb, Octavia, CC merge, pe Passat n-am vazut. Poate pe anumite B7, nici aici nu stiu daca pe toate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge !

Din cate imi amintesc ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum pot activa acea functie care iti arata cati km mai ai pana la pompa? se poate activa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Expertu - daca nu ai BC nu ai ce activa.... daca masina avea BC - banuiesc ca vb de masina din semnatura, aveai functia activa

Exista optiunea dar nu poate fi activata. Eu nu am auzit de vreun B6 cu staging

da, in Adaptation exista campul Staging - dar apare Error....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da florin despre masina din semnatura era vb. Mersi mult pentru lamurire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Stie cineva cum se pot activa pozitiile ca DRL(doar pozitiile) la B6 cu bi-xenon?

multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti sa treci DRL pe proiectoare, pe pozitii nu cred ca merge. Pozitiile sunt pentru stationare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles ca la Scandinavia de aprind si proiectoarele si pozitiile.La aceasta varianta se pot pune sa zic proiectoarele pe 0% intensitate?Sa ramana doar pozitiile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se aprind proiectoarele la Scandinavia.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am inteles ca pe north america se aprind proiectoarele iar pe scandinavia se aprin pozitiile si proiectoarele.chiar am vazut passat b6 doar cu pozitiile(doar pe fata).Passatul cc are DRL pe pozitii( ma gandesc ca ii cam acelasi lucru ca si B6.Eu vreau acele DRL pe pozitii pentru a nu mai aprinde farurile ziua.Iar daca ma opreste politia cu proiectoarele tot ma amendeaza, pozitiile fiind puternice nu cred ca ar mai fi probleme.)Daca vreau sa aprind manul pozitiile trebuie sa trec prin pozitia de automat iar daca ii putin mai intunecat se aprin farurile si se sting.(ceea ce nu cred ca ii ok pt xenon).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!