Jump to content

Instalare carlig remorcare


horia2005
 Share

Postare recomandată

99.9999 % NU, dar sa nu ai dubii atunci 100% NU, nefiind aceasi platforma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

intrebare: carlig de pe Octavia 1U 2004 se poate monta pe un Touran 2006 1T?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna ziua,

Am si eu problema cu un carlig pt touran.

Este vorba despre un Oris 1TO803883

Problema este urmatoarea:

Cadrul are codul...883A,iar carligul ...882B si nici nu se cupleaza. Este normal sa fie asa? Cel de la care l-am achizitionat zice ca el l-a demontat si ca se potriveste.Dar in nici pozitie el nu intra.

Va multumesc!

 

Modificat de Nae10
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
Sebastyan. G

Salutare, am o problema cu un modul de carlig westfalia pe un touran din 2006 Dsg...

Am eroarea :

01517 - Control Module for Trailer/Towing Sonsor (J345) 004 -No Signal/Communication -Intermittent 

Eroarea se afla pe adresele 09 Cent Electrica, 19 CAN Gateway, 46 Central Conv, 76 Park Assist.

Pe adresa 69 Trailer nu pot intra.

Mentionez ca am verificat toate sigurantele din panoul de sub bord si din cel de la motor. Masina am cumparat-o recent.

Unde se afla acest modul sa il pot verifica intr-un fel sau aveti vreo posibila rezolvare? 

Stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

În portbagaj, sub capitonat. Verifica sa nu fie oxidati pinii din mufa, sa ai alimentare în ea, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sebastyan. G

Am inteles! Ms mult! ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare am pus si eu in sfarsit cam totul la punct si am ajuns sa leg cablurile la masina , cele 2 impletite sunt can low si high , ma puteti ajuta va rog unde vin restu? am uitat sa precizez este un touran din 2004

Multumesc mult

IMG_1713.JPG

Modificat de killerage
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

În fata, panou siguranțe, plusurile. Masa la caroserie 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aia am reusit sa deduc si eu da sunt curios unde exact in panou ca firele deja sunt trase toate in fata in afara de masa :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din păcate cu acesta informație nu pe pot ajuta decât mai târziu sau mâine dimineață, când ajung la service. Poate avem colegi care îți pot verifica în Elsa, mai repede.... 

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e chiar urgent , doar vreau sa termin acolo ca de ceva vreme curge acest proiect :)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna seara,

Am achizitionat un carlig  second hand , OEM pentru un Touran 1.6 FSI
Acesta a venit cu calculator precum si cu tot cablajul pana in tabloul de sigurante  insa, nu am scema de conexiuni a acestuia si nu cunosc unde trebuie legat fiecare fir.
Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
  • 3 weeks later...

asta astept si eu :) sau cineva poate din bucuresti care ma poate ajuta..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna ziua,

Am cumparat masina(touran 2006,2tdi,140cp,motor BMM)si nu stiu cum sa verific daca functioneaza priza 13 pin de la carlig.Masina am cumparat-o acum 2,5 ani cu carligul si priza montate,acum am reusit sa iau o remorca (priza 13 pin),dar nu se vede cu masina.

ma puteti ajuta cumva?

Am VCDS dar nu pot intra in modul 69 (modulul nu raspunde)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica întâi dacă este cârlig original, dacă siguranța e ok, dacă e bifat pe lista cu instalări 69,etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, am sa verific:

care este siguranta ?

 

daca este siguranta 40 ....este buna (de la dreapta la stanga pe cele doua randuri -randul de sus-sigurantele mari)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cod motor, an fabricatie, și îți verific mâine. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

COD MOTOR? BMM

an fabr:2006!

Modificat de vdragos
Quote inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si am rugamintea,daca stii sa-mi spui unde se afla modulul de carlig,ca sa verific si acolo.

Am facut o scanare cu vcds si mi-a dat ca modulul este ok dar eu nu il pot accesa din 69 unde imi da ca modulul nu raspunde.

tks 

maine am sa pun si citirea vcds-ului 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am cautat in diverse topic-uri si nu am gasit un raspuns .Pe scurt, in dotare am alt cui de tractare de cat cel normal, nu se potriveste. De la ce s-ar potrivi un cui de tractare pentru Touran ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
  • 1 year later...

Salutare, 

Am cumpărat un cârlig original detașabil pentru Touran 2008 și m-am blocat la modul pentru ca are priza cu 13 pini. 

Ma poate ajuta cineva cu o schema detaliata, sau ma pot folosi de acest modul sa ii fac legăturile pe 7 pini, pentru ca nu vreau neapărat sa am priza cu 13 pini. 

Atașez  o poza cu codul modulului. 

Mulțumesc. IMG_20211111_175914.thumb.jpg.df75e749f066d3bc3f2eb5970004ee0c.jpgIMG_20211111_203810.thumb.jpg.0346c25441787124110f31238f13c39d.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Il montezi asa cum e si folosesti adaptor de l;a 13 la 7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11/21/2021 at 5:16 PM, Al Bundy said:

Il montezi asa cum e si folosesti adaptor de l;a 13 la 7.

Găsesc pe aici vreo schema. 

Mulțumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Salutare, intentionez sa iau din dezmembrari un carlig original si sa il montez pe Touran 2006. Am citit tot topicul si nu reusesc sa imi dau seama daca modulul pentru carlig este de fapt modulul can Gateway  care are iesire si pentru carlig sau este un alt modul care intra in Can? Eu numai ce am schimbat modulul can Gateway pentru a putea pune un RNS 310 in loc de cd 300. Multumesc.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!