Jump to content

Litoral Romania


V i c t o r
 Share

Postare recomandată

Grea intrebare ptr vali devill!!!

Cum mai e cu litoralul romanesc si cu plaja de la Diro a lui Dragos Balas???De altfel un baiat occidental, care nici nu spui ca ar fi roman???

Modificat de mishulake
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@imhotep:curios e faptul ca desi nunta era in spatele hotelului meu,nu m-am sinchisit deloc.cand am pus cornu in perna,dus am fost.de dimineata au batut clopotele la biserica si nu am auzit.dar te cred ca a fost deranjant,insa nu as fi chiar asa vehement!de curiozitate,da o tura pe la sara sa vezi cum arata o camera!

@mishulake:diro,alaturi de mediteranneo,raman preferatele mele oricand

mancare buna,destula si ieftina,omul stie reteta succesului.de altfel,ospatarii erau aceeasi de anul trecut,deci toata lumea e serioasa.

am sa urc poze zilele astea si restul de...sfaturi!

vremea a fost super,apa,m-am balacit ca un castor,astept urmatoarea ocazie pt a mai merge la mare.

pt mine reteta merge asa:daca gasesc combinatia perfecta pt mine nu ma duc sa iau teapa in alta parte.

neptun-sara hotel-mediteranneo/diro-papa,momo beach-plaja

am fost in 4,eu,soricioaica si inca un cuplu de prieteni dragi.a fost tot ce a contat.

brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca l-ai cunoaste si pe Dragos,patronul de la Diro, ai fi si mai convins sa revii la Diro, ptr ca e un baiat de mare caracter!Vorba aia, baiat de Dorobanti, adica acolo s-a nascut si a trait!Cu firma pe Hatmanu' Arbore!Si cu schi numai in Austria din '90 incoace!!!

Asta este una din cauzele ptr care te simti bine acolo vali devill!!!!

Modificat de mishulake
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:blah_: stau in dorobanti,pe aricescu,deci aproape,ce firma are?

ontopic:nu va sfatuiesc sa mergeti la km0.cartofii sunt din aia congelati la punga iar berea e nesimtit de scumpa pt o terasa de duzina,cu cel putin 2 lei peste restul locurilor vizitate(restaurante).

se mai mananca bine la jupiter,la terasa 4seasons,au si karaoke.

brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

I-am tinut contabilitatea 5 ani si nu cred ca e cazul sa dezvaluim nimic de genul!!E un baiat fin si de mare bun-gust!!Si nu e de mirare ca te simti bine acolo la el!!E un mare baiat fin!Si mie imi place cand merg la el la mare si La Scoica ,unde se mananca foarte bine in Neptun!!Nu gresesti cand mergi acolo!Eu cand merg pe litoralul nostru, tot acolo merg!!!Enjoy!!!! :blah_:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:( am inteles,credeam ca presteaza ceva servicii,nu ma intereseaza alte detalii...

on topic:aveti grija cu statul la soare,folositi creme cu factor mare de protectie.credeti sau nu,te poti bronza prin umbrela!

vacanta placuta!

brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bine v-am gasit,deja tanjesc la o noua pauza de relaxare la mare,dar pana la noi plecari,va pun cateva poze de la mare ,unde am fost weekend-ul trecut.Salut imhotep,se aude? :icon_thumright:

practic sunt aceleasi locatii ca ssi anul trecut,probabil ca am sa va plictisesc din nou cu ce bine si ce marfa,bla,bla,bla...cine nu vrea,nu se uita,dincolo era mai ieftin!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

desi am greata de serviciile de la noi m-as incumeta la 2 zile la mare daca e vremea frumoasa in weekend.

ziceai ceva de poze (tizu) vali ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

locatia-neptun

cazarea-hotel sara,2 stele,desi,nu cred ca am mai vazut aastfel de 2 stele pe la noi.obisnuit cu mocheta creata,si uraciunea comunista din celebrele noastre hoteluri.ca fapt divers,camera a fost 140 de ron pe noapte pt 2 persoane,am platit cu bonuri de vacanta,date de doamna udrea.

vin pozele acusica,nu va grabiti,tai bilete pt toti... :icon_thumright:

post-34488-1278690195_thumb.jpg

post-34488-1278690223_thumb.jpg

post-34488-1278690266_thumb.jpg

post-34488-1278690294_thumb.jpg

post-34488-1278690325_thumb.jpg

post-34488-1278690363_thumb.jpg

asta a fost camera,acces cu cartela,senzori de lumina,jmekerii...am si facut cateva filmulete,dar mai dureaza.am sa le urc si pe ele...

gradina hotelului

Modificat de vali_devill
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RESIZE la poze. ia irfan view de pe net,e gratis si usor de folosit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-34488-1278690599_thumb.jpg

muale,pai sunt resize-ate deja cu acdse...

post-34488-1278690690_thumb.jpg

post-34488-1278690724_thumb.jpg

post-34488-1278690766_thumb.jpg

o poza cu fantomeeee.....

post-34488-1278690848_thumb.jpg

poze de la plaja,locatia momo beach,cam goala la inceput dar apoi de la pranz incolo,full,de pitiponcul de silvostepa se trezeste tarziu pt a-si face somnul de frumusete,la inceput noi eram singurii,desi era aproape 11...

post-34488-1278691048_thumb.jpg

post-34488-1278691081_thumb.jpg

post-34488-1278691156_thumb.jpg

post-34488-1278691204_thumb.jpg

post-34488-1278691238_thumb.jpg

post-34488-1278691307_thumb.jpg

post-34488-1278691338_thumb.jpg

post-34488-1278691398_thumb.jpg

si ca o aroganta,cum zicea unul cu oi la televijan,inainte de a pleca,ne-am dus la popasul pescarilor din capatul olimpului,unde este camera web,din link-ul acela cu care ne uitam la vreme pe transfagarasan,mai precis de la jurnalul.ro...

post-34488-1278691581_thumb.jpg

post-34488-1278691628_thumb.jpg

post-34488-1278691681_thumb.jpg

post-34488-1278691716_thumb.jpg

post-34488-1278691753_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hotelul arata foarte bine. se vede ca e constructie veche si renovata frumos.

la resize ma refeream ca e rezolutia mare la poze. 2000x1500.

cam ploua la popasul pescarilor,nu?

plaja aia de asemeni e ok,pare aerisita,nu om langa om sa maximizeze incasarile pe m2. apropo,ce preturi practicau?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incercam sa dau de cineva la telefon si sa ii zic:da pe link-ul cu web cam-uri,sa iti fac cu mana....

cum spuneam,mai am filmulete,dar sa vad cum,cand le urc.pana la noi iesiri,va urez zile placute la mare,eu am sa intru in concediu,si dupa o fuga pana la peris(paris,franta),ma duc din nou la mare,pe 29,30,31 iulie si 1 august,joi,vineri,sambata,duminica,tot la sara,tot la momo,de data asta si cu bilete de masa,la terasele diro,farul,si mediteranneo....abia astept.

brgds

te rog sa ma crezi ca nu m-am uitat pt ca am stat 10 minute,eram mancati bine,era mai mult o curiozitate,de gen unde o fi popasul,ca ne uitam ca oile la munca la web cam-uri,dar dupa lumea ce era la terasa,adica plin,cred ca erau mai mult decat accesibile preturile...

despre preturile din neptun,pot sa zic ca le-am gasit acceptabile,vorbesc de locatiile unde am fost,tot diro si mediteranneo.diro e terasa,mediteranneo e restaurant,avea preturi cam cu 5-10 la suta mai maricele...

am sa zic de exemplu,ca o bere incepea de la 4lei,5lei,pana la figuri.

ciorbita era de la 7-8 lei.

garnitura,de la 4-7 lei

carnea,de la 1-0 lei,ditamai snitelul...

acum depinde la ce vrei sa consumi,sau daca vrei sa te dai rotund la prostime,exista si astfel de posibilitati,la momo de exemplu,puteai gasi o sticla de sampanie moet,la 800 de lei,si credeti sau nu,vara trecuta era cineva care,cam rasese vreo 5 sampanii cu jmekerii pe plaja...nu va speriati ca nu e vorba de mine.

ideea e ca daca va comportati normal,nu o sa va ia foc buzunarele

brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata chiar bine camera aia!Curat in primul rand, baia tzipla, si banuiesc ca a igrasie nu mai miroase prin hotelurile astea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca si pont,pt cei interesati,mi-a zis si mie o cunostinta de la o agentie turistica...daca vreti cazare in neptun,nu va cazati la hotelurile de pe partea dreapta a statiunii,alegeti-le pe cele care sunt pe partea cu marea.cica partea dreapta a fost luata de fratii micula,cei cu european drinks,si nu se ingrijesc de loc de ele,le plang directorii hotelurilor pe la picioare pt bani de zugraveala,macar pe afara,adica vor sa ia si sa nu dea nimic in schimb...personal,am stat si pe partea cealalta,la balea,apollo,terra,si comparativ cu sara,e groaznic.in afara unui pret relativ mic,doar apollo mai iti spunea ceva,la balea cadea tencuiala din tavan...tin minte ca anul trecut am fugit un weekend la balea si eram 3 camere...unii aveau tv,unii sapun si uniihartie igienica,dar niciunii toate 3.asa ca macar mai dati 30 de lei si stati la sara,sau ceva pe aproape,dar pe partea stanga.ce zice omul va zic si eu...brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropos de Neptun!Am stat in vilele de pe malul lacului de la iesirea din statiune, vile in care statea protipendada pe vremuri!Aveam niste relatii de colaborare cu niste baieti destepti si cu firme multe care mai aveau in Jupiter si o discoteca.Faceam concursuri de miss in discoteca iar premiile se acordau la vila.Vilele se numeau Ciresu si Alunu.Erau duplexuri in oglinda iar la dormitor si la sala de consiliu de jos, ca nu se poate numi living aveam draperii electrice si multe alte ... bonusuri blonde si brunete!! :) Cunoastem bine Neptunul!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) right you are!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Amicii mei plateau 72 de milioane pe an pe un asemenea duplex!Enorm pe atunci in anii 95-97!Aveau fabrici in Constanta si multe altele,si cea mai frumoasa perioada pe care am trait-o eu pe litoralul romanesc este legata de aceasta statiune care era cea mai "smechera" statiune de pe la noi in acea vreme!Amintiri de neuitat ne rascoliti domnule vali devill!!!

Modificat de mishulake
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca m-ai facut curios cu Sara...ma faci sa mai dau o sansa litoralului romanesc. Daca imi permite programul mai dau o fuga prin august sa vad si io cum este acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi se pare chiar confortabil de curat la Sara!In fond la mare n-ai nevoie de nimic mai mult in camera decat curatenie si minime conditii de supravietuit peste noapte, ori acolo este mai mult decat ok!!

Modificat de mishulake
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vali, nu ne-ai spus cat costa cazarea... Nu arata rau, se vede ca a fost renovat. Asa da, dar depinde si de scorul cerut.

In general nemultumirile turistilor sunt legate de preturile mari, raportat la servicii si de curatenia plajelor si a apei marii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A scris la inceput:

'locatia-neptun

cazarea-hotel sara,2 stele,desi,nu cred ca am mai vazut aastfel de 2 stele pe la noi.obisnuit cu mocheta creata,si uraciunea comunista din celebrele noastre hoteluri.ca fapt divers,camera a fost 140 de ron pe noapte pt 2 persoane,am platit cu bonuri de vacanta,date de doamna udrea."

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ssorin:multam.

@victorblackedition:sa sti ca inca mai sunt locuri frumoase si corecte si la noi.e a doua oara cand merg la ei,si va fi si a treia la sfarsitul lunii.cum spuneam,nu sunt neaparat un fan al turismului romanesc,dar imi convine pt libertatea de miscare(nu pot sa stau 10 zile intr-o locatie,iar timpul e o mare problema)iar cine stie,vrea si poate,o sa aiba si banii mei.

plaja pt mine e super ok,curata si ingrijita.zile insorite,brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare,

Vineri noapte ma indrept si eu spre mare, dupa aproape 10 ani in care n-am mai fost pe litoralul nostru.

Drept urmare am cateva intrebari referitoare la traseu.

1. La plecare doresc sa merg pe varianta Iasi -> Vaslui -> Tecuci -> Galati -> Braila -> Slobozia -> Fetesti -> Cernavoda -> Medgidia -> Constanta -> una din statiuni (asta nu mai are importanta fiindca ma descurc usor, avand si GPS)

2. La intoarcere doresc sa vin pe la Tulcea -> Dunavatul de Jos (unde am inteles ca se poate ajunge cu masina, pentru a gusta din privelistile Deltei) -> Tulcea -> Galati (ca sa pot trece cu bacul -- fiindca n-am fost niciodata cu bacul)

Ce-mi puteti spune despre starea drumurilor. De asemenea trebuie sa platesc vreo taxa la podul de la Cernavoda? Portiunea Fetesti-Cernavoda e autostrada? Am nevoie sa platesc taxa de autostrada? Intreb fiindca nu am fost pe relatia asta niciodata. La intrarea in Constanta este "bariera" dupa cum auzisem cu ani in urma? Sau totul este o aberatie.

Si nu in ultimul rand, doresc sa plec din Iasi noapte in jurul orei 12-1 pentru a nu prinde drumul aglomerat si a ajunge dimineata la Fetesti sa vedem rasaritul in dreptul Dunarii.

Idei, raspunsuri, informatii, critici, orice, va rog scrieti aici.

Multumesc,

ALEKS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

podul peste dunare are o taxa de 8 lei. in rest..mare grija la radare.

de la slobozia o poti lua direct catre Contanta prin Harsova. drumul e bunicel (sunt cateva denivelari, dar nimic sa te sperie la viteza normala) si cred ca putin mai scurt.

ro-vigneta sper ca ai. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!