Jump to content

Litoral Romania


V i c t o r
 Share

Postare recomandată

Ms de sfaturi. La Summerland ma uitam doar ca s-a pomenit pe aici. Pana am vazut preturile :)

La bani putini si liniste pot sa merg la 2 Mai. Cica nu e asa rau. Si apoi ma plimb între statiuni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit un concediu de o saptamana . Saptamana viitoare :)

 

Ma bate gandul sa merg pana la noi la mare desi in ultimii ani am fost aproape numai pe afara: Grecia,Bulgaria,Spania,Croatia,Italia etc 

 

Am un copil de 2,5 ani si as merge intr-un loc linistit si curat. 

Nu as da mai mult de 250Ron / noapte la cazare. 

 

Orice recomandare e binevenita.

Iti recomand cu incredere in Navodari - Nautic Sport Club. Este o locatie excelenta, foarte curata si child-friendly asa cum nu am prea vazut locatii la noi - entertainment pentru copii, piscine dedicate, etc.

 

De altfel, este o locatie foarte apreciata de catre cuplurile cu copii din Brasov :)

 

Poti vedea mai multe detalii pe FB si Booking

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Am fost"servit" cu 2 PVCC  (procese  verbale de constatare a contraventiei) Fetesti ,  unul de "la dus" si unu de la "intors" cu "peaj" achizitionat din benzinarie. Daca n-ar fi fost acele bannere din 2 in 2 km sa te incurajeze sa nu stai la coada si sa achiti prin sms sau la benzinarii nu mi-ar fi ciuda......dar asa... Orcium am sunat la CESTRIN si de acolo mi s-a raspuns ca indiferent daca trimit chitanta cu copii dupa PVCC sau nu , ei oricum nu urmaresc plata... deci.... =Romania. Platforma lor online =trambulina de nervi

Modificat de radu81
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

eu am platit doar prin SMS, am avut vreo 7 treceri anul trecut, nicio problema cu amenzile. Am pastrat sms-urile de confirmare in telefon, just in case, dar nimic pana acum.

 

Apropo, recomand in perioada asta o vizita la Agigea la Pescaria lui Matei. Nu e full ca vara, mancarea geniala, ca de obicei :) gasesti si parcare

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Boon, deci de azi-maine incepe iuresul catre Litoral :) 

@Colegii din zona CT: mai sunt ceva lucrari in zona ? Ceva drumuri mult mai nasoale ca in anul trecut ? Sa stim ce e de evitat...

Apropos, stie cineva daca Mamaia-Navodari e finalizat ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SI mai important, se (mai) plateste taxa de pod?  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, pe sms la 7577 cu nr masinii urmat de cifra1. Functioneaza foarte bine sistemul.

Si vezi ca la Fetesti, la trecerea la statia de taxare trebuie sa "zbori jos", adica maxim 40km/h, altfel nu-ti citesc camerele numarul masinii :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam :beer:.

Oricum acolo "o las pe liber" ca mai mereu sta un mcv cu fata spre bucuresti, la recunoastere :)).

O sa venim cu leonul, cruise mode on! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ora la care merg eu o sa fie liniste. Nici muste nu prea sunt la ora aia ...

Am pregatit si niste muzica speciala de autostrada ;) oricum trebuie sa mai scot funinginea de prin evacuare :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Atentie la drumul CT - sudul litoralului. Aceeasi poveste cu podul de la Agigea care termina tot traficul. Duminica la pranz aveam ETA calculat Eforie Nord - CT de 40 minute. La dus am stat la iesire de pe autostrada pana sa fie podul trecut 15minute. Exista totusi ruta ocolitoare foarte buna. S-a refacut celalalt pod peste canalul Dunare-Marea Neagra si drumul se prezinta foarte bine. Pentru cine vine pe autostrada, tine drept pe A4 pana se termina si apoi dreapta spre Port CT Sud, iar pt cine vine din sud, se face imediat la iesire din Eforie Nord o bretea.

ivg848.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@The_Ego e cumva drumul ala pe care mergi catre Pescaria lui Matei ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

La Neptun din pacate nu ma dat pe spate aceasta locatie. Se mananca bine si ieftin pe plaja la Paradisul Pescarilor. In rest nu se compara Mamaia si Saturn cu aceasta locatie. De la plaja pina la curatenie oameni etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am mâncat la Paradisul Pescarilor...după ce un prieten l.a lăudat de începuse să mă enerveze... Să va explic, masa e din tabla de aluminiu cu niște fețe de masă vai mama lor, mizerie pe jos gen, resturi de mâncare, apoi scaunele sunt din lemn prinse cu negrese si tăblițe pe la încheieturi..,tacâmuri zici ca au fost descoperite în vre.un sit arheologic, paharele cu urme de amprente pe ele și nesterse după spalare, copii aleargă bezmetici printre mese, muzica bubuie de la terasa alăturată de nu.ti poate tihni mâncarea sau poate o fi ceva care să te facă să mănânci repede si sa te cari de acolo.... Mi.au adus nota de plată al altei mese... Mâncarea bunicică, mai exact ciorba de burta si una de perișoare, ciulama cu pulpa de pui si ciuperci cu mămăliguță și saramură de pulpe de pui dezosate cu mămăliguță, o bere Ciuc cu lămâie și o limonadă (nashpa), desert 2 clătite la porție, deci 2 porții, aaăa și 2 chifle, total 81 lei. Mâine numai manac acolo! Ieri am mâncat la Nautic spre deosebire de Paradisul Pescarilor unde într.o juma de ora eram mâncat, băut, împachetat, aici a durat o juma de ora pana ne.au adus ciorbele (bune!!!),după care am mai așteptat 15 minute pt felul doi , desertul l.am luat la pachet după ce am cedat nervos gresind comanda.... Ce am mâncat ,borș de peste si ciorba de văcuță, chefal la grătar cu mămăliguță și saramură de crap, mai cerusem guvizi dar cica numai aveau și mi.au recomandat ceva cu H (cica un fel de guvid mai mare) însă omu' era chitit să.mi aducă hamsii, de împrăștiat ce era...,desert 2 cheesecake o bere Ciuc și o limonadă ( buna, cica), total 132 lei si nervii în pioneze. Cazarea la Miorita 289 lei/noapte, servicii praf!!!

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

26 decembrie costinesti...mizerie multa ramasa in urma din sezon,cred ca in maxim 2 ani epava o sa devina si mai epava...puntea de comanda vad ca jumatate a disparut.:mellow:

WP_20161226_14_25_37_Pro.jpg

WP_20161226_14_05_34_Pro.jpg

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da la golful francezului..sau cum se numeste ?:biggrin:

Erau doar neste pescarusi la plaja .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au facut faleza la costinesti...de parca ne-am strans 10 baieti de pe grup si am turnat-o noi dupa ce am facut betonul la mana si l-am carat cu roaba (beti morti).:biggrin:

Sunt portiuni unde deja a inceput sa plece si sa crapat betonu.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe plajele alea noi de la Eforii ai ajuns ? Sunt curios cum arata, dupa inaugurarea mult trambitata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu,m-am dus glont la Costinesti la epava.

Un lucru bun,din ce am auzit,complexul amfiteatru-belvedere-panoramic din olimp au fost cumparate de cineva care vrea sa investeasca masiv in ele (hoteluri) si sa le aduca la nivel de 2017.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@GABIVVX: Ca tot veni vorba de alte zone, am si eu nevoie de ceva recomandari.

Dupa +12 ani de mers in Mamaia Nord (zona Vega pentru plaja si pe malul lacului pentru cazare) si Navodari (zona Nautic) as vrea sa mai schimb.

Poti sa-mi recomanzi ceva nout/renovat si de calitate, preferabil pe plaja, in alte zone ? 

Ma intereseaza curatenia, preferabil pe/aproape de plaja - pentru locatie si plaja de sezlonguri, macar cu un beach bar/posibilitate de a lua pranzul la fata locului.

Sunt foarte curios de ce s-a mai facut in zona Olimp/Neptun, dar nu am nicio recomandare.

Vama - exclus, mi-a cam iesit pe nas in ultimii 2 ani :( 

Mersi.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre Olimp as fi si eu interesat sa aud ceva vesti bune si noi, mai ales referitor la cazare bineinteles. Altfel, asteptam cu interes investitiile masive in perla litoralului...cred ca omul isi va scoate toata investitia in 4-5 ani maxim.

 

Modificat de CristiALF
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.businesscover.ro/din-saturn-pana-olimp-turistii-dau-tonul-cum-arata-statiunile-din-sudul-litoralului/

Biserica in cauza..cred ca a durat constructia ei minim 15 ani.Mesteru manole e IUŢILĂ fata de aia care au facut biserica.

@75NOR,nu cred ca te mai poate surprinde placut neptunul daca esti obisnuit cu mamaia.;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@GABIVVX: mda, inca nimic nou :( 

Tot astept sa renasca Olimpul, dar din ce am citit in articolul pus de tine, mai stam. 

Boon, deci in concluzie, pentru sezon 2017, nimic interesant in Olimp ? Nimic hotelas nou, cochet, dragut ? La capitolul asta Mamaia Nord/ Navodari stau foarte bine...

Las' ca mergem la Elektra in Vama :( 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arabii sunt "programati" sa faca bani si nu cred ca e doar specula imobiliara. 

Sa vedem, nu de alta dar am putea avea cele mai tari statiuni la Marea Neagra cu putin efort. Ar da navala rusii la noi si pana la urma si banii lor au serii. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!