Jump to content

mk2 G60 vs mk2 16V kr, care trage mai bine?


mkll8v
 Share

Postare recomandată

salut baietzi am citit foru asta interesant si am zis sa-mi prezint si eu coaja este un Golf 3 G60 cu comrpesor Eaton m64 evacuare de 63 inoc serpi regulator de presiune manual intercooler mare traseu de admisie marit chip fulie de 6 si am lesinat ogramada de maisi cu el. 16v Kr este bun nu zic nu da nu se compara cu G60 eu garantez eatonu sunt ff multumit de el lam torturat si in trafic cat si la liniutze. am doar un singur sfat ca sa avetzi randament cu eatonu scoatetzii admisia in far sau in bara sa traga aer rece si vetzi vedea ca se schimba radical masina

post-118597-0-05869800-1362991932_thumb.

post-118597-0-29897700-1362991942_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • G60

    10

  • mkll8v

    9

  • iZOTOPE

    7

  • szrobik

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

inca ceva. Punetzi cutia de pe G60 pe Kr sa vedem daca mai are cuplu sa traga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut baietzi am citit foru asta interesant si am zis sa-mi prezint si eu coaja este un Golf 3 G60 cu comrpesor Eaton m64 evacuare de 63 inoc serpi regulator de presiune manual intercooler mare traseu de admisie marit chip fulie de 6 si am lesinat ogramada de maisi cu el. 16v Kr este bun nu zic nu da nu se compara cu G60 eu garantez eatonu sunt ff multumit de el lam torturat si in trafic cat si la liniutze. am doar un singur sfat ca sa avetzi randament cu eatonu scoatetzii admisia in far sau in bara sa traga aer rece si vetzi vedea ca se schimba radical masina

Sunt perfect de acord cu tine in ceea ce priveste ca acest forum este foarte interesant,dar de citit sigur nu ai citit bine si ti-ai prezentat Golf 3 pe aria de MK1 si Mk2 :mop:

Oricum bafta la proiect , dar prezinta-l pe aria corespunzatoare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da stiu da tot odata am un G60 pe o coaja mai grea care bate masini care KRu in viatza lui nu lear bate .....;)doar cu modificari majore.defapt FOARTE MAJOREEEE

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O discutie g60 vs kr este f.f lunga, cu foarte multe variabile si atata timp cat nu exista cineva care sa-ti arate altceva, atunci poti sa spui ce vrei.

 

dar sa stii ca se poate face un golf 2 kr doar axe de abf , un grup scurt in cutie 2y si un reglaj agresiv al injectiei cu sau fara admisie modificata => golf 2 kr bomba , care nu reprezinta un efort financiar major si de care ai ramane uimit ce poate face, cel putin pe distante scurte. Asta vara era un astfel de kr la targoviste (nu mai stiu acum in ce stadiu este), inainte a fost Laur Blr (nu cu toate acele modificari) care cam facea legea pe categoria lui si mai sus la vr-uri.

 

bafta la modificat g-ul si te asteptam cu exemple cu masini batute  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O discutie g60 vs kr este f.f lunga, cu foarte multe variabile si atata timp cat nu exista cineva care sa-ti arate altceva, atunci poti sa spui ce vrei.

 

dar sa stii ca se poate face un golf 2 kr doar axe de abf , un grup scurt in cutie 2y si un reglaj agresiv al injectiei cu sau fara admisie modificata => golf 2 kr bomba , care nu reprezinta un efort financiar major si de care ai ramane uimit ce poate face, cel putin pe distante scurte. Asta vara era un astfel de kr la targoviste (nu mai stiu acum in ce stadiu este), inainte a fost Laur Blr (nu cu toate acele modificari) care cam facea legea pe categoria lui si mai sus la vr-uri.

 

bafta la modificat g-ul si te asteptam cu exemple cu masini batute  

 cutia e acd cu grup scurt, nu merge 2y din cauza raportului treptei a4a care are diametrul mai mare. golful de la targoviste acum e 9a cu itb-uri.

Modificat de alyn_xwt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!