Jump to content

Golful meu Young


fanta

Postare recomandată

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fanta

    87

  • Circoloco

    40

  • kalu

    17

  • rex

    14

Top Posters In This Topic

Ar cam trebui sa vedem farurile pe masina... deja a trecut o saptamana sau cat de cand le-ai comandat.

Oricum, am gasit pe okazii licitatia de unde ai cumparat... vanzatorul e total pe din afara... habar n-are ce vinde... nu stie unde e faza lunga, nu stie unde e semnalizatorul... atitudine pur romaneasca.... vindem, sa facem bani, nu conteaza ca habar n-avem.

Link către comentariu

Au sosit azi. Sunt super frumoase. Si eu de abia astept sa le vad pe masina. N-am reusit decat sa desfac cutia unuia dintre ele deocamdata. Miercuri le montez si pun si poze :angry: . Ai perfecta dreptate...omu e pe dinafara insa cu ajutorul vostru am reusit sa deslusesc "misterul" acestor faruri. Multumesc inca o data. Maine poze cu ele nemontate.

Modificat de fanta
Link către comentariu

Maine seara te sun sa iti vad masina :D Acum ca pui si farurile noi chiar sunt curios cum bat. Felicitari si bafta la vanzarea accesoriilor OEM ca am vazut ca ti-ai deschis taraba :D

Link către comentariu

Daca vrei sa vezi cum bat farurile te sun eu miercuri seara pentru ca miercuri le montez. Maine am o zi de munca full asa ca nu am timp de operatiunea asta. Ai tu ce ai cu piesele AM :emthup: . Vad ca mi-ai urat bafta numai pentru cele OEM :icon_cool: . Hai ca si eu sunt curios sa-ti vad masina live. Ce zici , ne auzim miercuri seara?

Link către comentariu
@ guessWHO

Multumesc frumos.

@ Circoloco

Te anunt , stai linistit. Oricum o sa mai dureze ceva ca as vrea sa iau mai multe daca tot platesc transportul si trebuie finante. Imi trebuie in jur de 3500 ron sa iau aproape tot ceea ce vreau asa ca sigur o sa mai dureze ceva timp.

44788963.th.jpg

Multe din jucariille de aici sunt mult mai ieftine la noi in tara , de obicei se gasesac la dealer...

Link către comentariu

In seara asta am vazut si eu masina lui Marian live interior-exterior si este superba, nu exagerez. Multe modificari de detaliu si de mare efect :P BV!

Link către comentariu

@ Circoloco

:P Multumesc frumos pentru aprecieri , sfaturi si nu in ultimul rand pentru ajutorul si informatiile primite.

Poze cu noile faruri

007lo.th.jpg 008yy.th.jpg 009ojw.th.jpg 001ecj.th.jpg

Si amplasare subwoofer deasupra rotii de rezerva (home made) :cheers:

005zrl.th.jpg

Modificat de fanta
Link către comentariu

Super tari farurile!!!!! bravo. Sa vezi cu placere :)

Calitativ ce parere ti-au lasat farurile in momentul in care le-ai pimit si te-ai uitat la ele fata de cele pe care le-ai avut si fata de cele OEM???

Sint foarte curios daca calitatea plasticului este asemanatoare cu cel OEM sau macar sticla sa fie la fel de tare .

Cezi ca ai putea sa faci un film scurt despre faruri mai in detaliu si sa-l postezi pe youtube :P

In rest :Driver: safe

Link către comentariu

Iti spun eu in calitate de martor ca sunt f bune. Nu le-am vazut cum bat in bezna dar la perete arata bine "proiectia" :icon_thumright:.

Link către comentariu

E adevarat ca ar fi de mare efect un filmulet cu farurile pe youtube. Multa lume vrea mai multe informatii. Dupa ce pui xenon, chiar te rugam sa faci o filmare. Arata foarte bine, felicitari!

Link către comentariu

am si eu o curiozitate: cand ai ceva de pus in portbagaj, ce faci?

presupun ca ai renuntat si la roata de rezerva, nu?

Modificat de lile
Link către comentariu

trebuie neaparat sa iti iei bec de semnalizare cromat , portocaliul prezent se vede de parca nu e de acolo...si chiar nu e...:)

in rest...xenon si iluminare placuta.

apropo...mi le luam si eu demult... , dar si-a luat deja cineva ... :icon_thumright: si nu vreau sa fiu asemanat deloc cu acea persoana.

Link către comentariu

@ spydy

Multumesc frumos. Sunt super ok din punct calitativ (calitatea plasticului si geamului) si arata foarte bine , mai bine decat cele angel eyes ca sa nu mai zic de cele OEM. Am sa fac un filmulet cu ele duminica si-l postez.

@ Circoloco

Dupa reglajele facute aseara pot spune ca sunt foarte multumit de cum bat. Multumesc frumos pentru ajutorul oferit.

@ Golf TDI

Dupa cum am spus , am sa pun duminica un filmulet cu ele. Xenon-ul e deja montat pe ele insa cu telefonul daca fac poze n-o sa se inteleaga nimic. Multumesc pentru aprecieri.

@ lile

Deocamdata nu e finalizata treaba asta cu subwoofer-ul. O sa vina si un capac deasupra (tabla perforata exact cum au boxele) ceva mai dur pentru a sustine si greutatea bagajelor. La roata de rezerva nu am renuntat. Am schimbat doar pozitionarea cricului.

@ kalu

Cu becurile de semnalizare ma va ajuta Circoloco :) . Asta e...stiu ca se vad urat insa deocamdata n-am ce sa fac. Nu vreau sa le scot , sa-mi iau injuraturi. Xenon-ul , dupa cum am mai spus e montat deja si am sa fac un filmulet sa-l postez. Multumesc frumos.

Link către comentariu

foarte faina masinutza

modificari misto

abia astept sa vad filmuletzul cu farurile (si mie imi statea capul la ele intr-o vreme)

felicitari inca o data

Link către comentariu

o intrebare: stopurile de pe hayon au cerculetzul ala iesit un pic in afara?

cum arata? poti face o poza mai din laterala?

Link către comentariu

Interesante filmarile... dar cand prinzi o camera mai buna, sa mai faci te rog altele. La filmarea cu evacuarea, arata bine, dar nu pot sa-mi dau seama de foarte bine. Iar de faruri, mi-ar fi placut sa fie filmat si ziua si noaptea, iar in filmarea de noapte sa fie facuta intr-o parcare, sa ne dam seama cat de eficienta e faza lunga.

Apropo, pana faci filmare zi-ne tu... face fatza un singur bec la ambele faze? Sau nu e lumina la fel de intensa ca si cand sunt 2 becuri.

Link către comentariu

interesante modificarile facute, dar esapamentul....

totusi ai 1.4 80 caluti... si 4 esapamente...

no comment

in rest numa bine! si spor la modificat!

Link către comentariu

@ Golf TDI

Da , pot spune ca nu mai e la fel de intensa lumina insa bat indeajuns sa vezi foarte bine si pe scurta si pe lunga. Ideea e ca au lupa mai mare aceste faruri si asta ajuta foarte mult ca un singur bec sa faca fata pe ambele faze. O sa incerc sa fac alta filmare.

@ cosminrot

"totusi ai 1.4 80 caluti... si 4 esapamente...no comment"

:) asa mi-a placut mie si asa am facut-o. Daca te uiti , titlul topic-ului e "Golful meu Young , Tuning vizual" si asta spune totul. In rest , multumesc frumos pentru aprecieri.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Arata mult mai bine :icon_thumright:. Oglinda de la semnalizare ai vopsit-o si pe ea? Se mai vede ca dai semnal doar cu becul simplu, fara reflexia oglinzii?

Link către comentariu

Cand mai pui niste filmari facute de la 10 metri de un zid? Sa vedem proiectia si cum schimba din faza scurta in faza lunga. Foarte bine arata asa negre.

Aproopo, cu ce le-ai vopsit? Ca ma bate gandul cu aceeasi chestie sa-mi fac si eu stopurile mai negre... imi place ca au iesit foarte lucioase... nu mate ca si cu spray-urile ce le-am gasit eu pana acum.

Modificat de Golf TDI
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!