Jump to content

Golful meu Young


fanta

Postare recomandată

Tare tare... ma bucur ca ai facut capacul dintre prezoane negru si imi permit sa mai dau un sfat. Refa sigla de pe haion cu autocolant negru mat, si va fii 80% ca modelul american. Restul de 20% va fii suspensia. Felicitari! :(

Edit: M-am uitat inca odata cu atentie pe poza respectiva si sigla este in stare "originala". Totusi eu zic sa o faci neagra, tinand cont de faptul ca nu mai ai nimic cromat pe ea, nici macar emblema din fata :icon_cool: Deci motiv in plus sa fie ambele negre.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fanta

    87

  • Circoloco

    40

  • kalu

    17

  • rex

    14

Top Posters In This Topic

Multam baieti. Sper sa iau si o suspensie cat de curand posibil. Trebuie finante.

@ Circoloco

:) capacele sunt la vopsit. Multumesc pentru sfatul de a le face negre. Cred ca vor da mult mai bine. Emblema de pe hayon o voi lasa asa ca imi place mai mult alba...e mai clean.

Link către comentariu

Clar asta trebui sa fie urmatorul pas. Renunta la sucuri si prostii si ia-ti suspensia :)). O seara buna :)

Link către comentariu

Asta e urmatorul pas insa o sa mai dureze ceva pana atunci. Numai bine.

Link către comentariu

frumos frumos ...

ai grija la nr ..:)) ca iti ia certificatul garda:D

Link către comentariu

Multumesc. Nu l-am pus pe masina. De asta am si intrebat mai intai daca stie cineva ceva legat de asta. Multumesc mult. Nu-l mai pun.

Link către comentariu

Foarte frumos arata cu noile jante, totusi nu ne-ai zis cum ti se pare trecerea de la 16 la 17.

Ca si la mine vad ca sta destul de ridicata masina si clar ca trebuie suspensie.

Ca si recomandare, oare nu ar arata mai bine daca i-ai face si partea interioara a capotei cu negru? Cred ca ar arata un pic mai agresiv din fata.

Oricum pana acum tot ce i-ai facut masinutei arata foarte bine si pentru asta tot respectul ca nu ai luat-o intr-o directie gresita cum fac altii. Apropo daca afli ceva de vreo suspensie care sa coboare masina, sa nu fie prea dura, asa mai iefteneaua si sa fie si fiabila cat de cat sa nu uiti sa imi dai si mie pm.

Link către comentariu

Arata foarte bine cu noile jante! Intr-adevar trebuie suspensie sport pentru ca e prea ridicata. Acest lucur se vede, in special, in fata :).

Spor la modificat!

Link către comentariu
Publicat (modificat)

@ Auras

Multumesc frumos. Trecerea de la 16 la 17 mi se pare super ok din toate punctele de vedere. Masina nu trage mai greu , cu gropile si denivelarile se comporta chiar bine , stabilitate mult mai mare si nu in ultimul rand estetica. Legat de capota , m-am gandit mai demult la acest lucru si l-am si pus in aplicare cu colant insa in 5 minute l-am dat jos si am renuntat la idee pentru ca nu mi-a placut asa de mult incat sa-l las asa. Am gasit suspensii reglabile aici pe forum si la 300 euro si la 450 euro. Aia la 300 o coboara pana 80 mm parca si cea la 450 pana la vreo 120 mm insa nu am intrebat ce marci sunt. Membrii care au asa ceva sunt DjHojd si 5torm.

@ rex

Multumesc frumos si tie. Exact asta-i urmatorul pas insa e nevoie de finante. Pana atunci ... rabdare si tutun :)

Modificat de fnt_80
Link către comentariu

legat de numerele distantate....

eu merg cu astfel de numere de 3 ani si nu m-a intrebat nimeni de sanatate.

e pacat sa nu le pui pentru ca arata super tare, mai ales pe o masina ca a ta.

nu strica sa ai si un set "normal" undeva in portbagaj in caz ca te intalnesti cu "cineva cu tupeu"

super tare masina, sa ai parte de ea.

toate cele bune

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Nu e numai cu litre distantate. Este si mai mic , gen cum au motoarele si am inteles ca asta ar fi problema ca nu e dimensiunea standard. Multumesc pentru aprecieri. Numai bine.

Ma gandeam acum , destul de serios , sa trec pe 18'. Ce ziceti ?

Modificat de fnt_80
Link către comentariu

Nici nu le-ai pus bine, ai facut si un mic compromis cu anvelopele ca sa le poti pune pe masina si deja te gandesti sa le schimbi ?:). Eu zic sa pui suspensia si dupaia sa te gandesti daca treci la 18.

Link către comentariu

Circoloco , recomanda-mi si mie o suspensie si spune-mi si un pret aproximativ. Multumesc.

Link către comentariu

Sunt cateva topic-uri legate de suspensiile sport. Unul dintre ele unde ai 2 variante mai "low cost" este acesta deschis de anorganix http://vwforum.ro/index.php?showtopic=55732&hl=. Daca vrei calitate si renume poti sa te uiti direct la KW sau Weitec dar si preturile sunt mai piperate. :) Eu sunt de parere ca o suspensie trebuie sa fie fiabila in primul rand, mai ales la noi unde este destul de solicitata, oricat de multa grija ai avea. O sa ma uit si eu pe net si daca gasesc ceva, fii sigur ca te anunt :icon_thumright:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Multumesc frumos Circoloco pentru sfaturi. Trebuie finante acum si asta-i urmatorul pas cu siguranta.

Link către comentariu

ai voie cu numerele alea pe fata, chiar daca sunt mai mici (ca dimensiune a placutei)

Link către comentariu

Eu nu prea cred...fii foarte atent cu numerele pentru ca ramai foarte repede fara certificat de inmatriculare!

Orice placuta de inmatriculare care nu corespunde cu standardul (distantate,cu caractere de DE cum am vazut mai nou,sterse..etc) se ridica impreuna cu certificatul de inmatriculare!

Link către comentariu

felicitari ptr masina...:D eu am ramas putin in urma cu modificarile..:D

in legatura cu numarul...nu te sfatuiesc.iti garantez 100% ca nu e conform cu standardul si ramai fara certificat si cu o amenda marisoara :D

daca aveai voie...aveam demult pe fata din ala :(

Link către comentariu

Am intrebat politist de la rutiera si mi-a zis sa nu-l pun ca imi iau amenzi asa ca am renuntat la idee. N-are sens chiar daca s-ar fi vazut mult mai frumos decat cel standard care strica tot apectul grilei centrale. Asta e. Traim in Romania si suntem mai destepti "noi" ca altii care sunt cu mult inaintea noastra si au voie sa aiba numere din astea si multe altele , care la noi trebuie sa fie standard domne ca altfel ne-o "furam". :(

Link către comentariu

stai linistit...la acei altii , numerele pe care noi le vrem sunt standard si ei si-ar pune ca ale noaste...:) :)

Link către comentariu

Update. Montat cotiera OEM de la dezmembrari (100 euro). Singurul inconvenient este ca are carcasa gri iar eu am consola centrala dintre scaune neagra insa ... carcasa va fi dusa la vopsit pentru a deveni alba si suportul (cel cu panza pe care se sprijina cotul) va fi imbracat in piele alba.

004vnkycf.th.jpg

005nru.th.jpg

006bkt.th.jpg

Piesele ce urmeaza a fi vopsite

007bxm.th.jpg

008ktv.th.jpg

009ypb.th.jpg

... si ghici care-i a mea :Driver:

002bgt.th.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Frumoasa cotiera asa vopsita in alb, doar ca ti-as recomanda sa cauti un tapiser sa ii imbraci capacul in piele alba(partea textila) ca o sa arate si mai bine.

In rest asteptam sa iei suspensia reglabila si sa vedem cum arata atunci.

Spor la modificari.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!