Jump to content

Golful meu Young


fanta

Postare recomandată

Salutare tuturor membrilor acestui forum. As vrea ca mai departe sa prezint si eu masina pe care o conduc si de care sunt foarte multumit. In continuare am sa va enumar modificarile vizuale aduse acestui Golf V Young.

- jante de serie vopsite in negru cu alb

- fusta bara spate vopsita in negru mat

- camera infrarosu marsarier montata in fusta barii

- lampi spate lacuite

- bara + spoiler fata inlocuite cu unele GTI

- buza spoiler vopsita in negru mat

- faruri angel eyes cu lupa bi-xenon

- proiectoare cu xenon

- emblema VW fata vopsita in negru mat

- consola centrala bord vopsita in culoarea masinii

- DVD player cu navigatie iGo 3D , bluetooth , radio , USB reader , MMC reader , rearview camera control etc.

- LED-uri bord + consola centrala schimbate cu unele albe

- plaon vopsit in negru mat

- manere portiere cu LED-uri incorporate ... si pe viitor :

- schimbare jante cu unele pe 17 sau 18 astfel incat sa ma apropii cat mai mult de ultima imagine atasata.

Astept parerile voastre. Numai bine tuturor.

121trj.th.jpg

122fgi.th.jpg

123ynj.th.jpg

124htn.th.jpg

125xgx.th.jpg

126ywd.th.jpg

127sdm.th.jpg

128u.th.jpg

129obm.th.jpg

130izf.th.jpg

131ubv.th.jpg

133z.th.jpg

134szv.th.jpg

135mjv.th.jpg

Modificat de fnt_80
Link către comentariu
  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fanta

    87

  • Circoloco

    40

  • kalu

    17

  • rex

    14

Top Posters In This Topic

Arata bine masinuta :Driver:.

Daca imi permiti o sa iti spun ce nu imi place (incep cu ce e mai rau :P):

- oglinizile mi se pareau mai frumoase stock

- jante nu imi plac de nici o culoare :(; mai ales insemnul Hofele

Ai mai putea sa imbunatatesti:

- dupa cum ai zis si tu jantele

- vopsire fusta fara in culoarea caroseriei!

Consider ca ai dat dovada de multa inventivitate :). Imi place ca ai vopsit dunga rosie de la GTI in alb ;).

Poate poti sa pui poze mai clare sa vedem mai bine ce si cum :).

P.S. De ce nu ai trecut si pisica pe lista de modificari?

LE. Acum am vazut ca ai fusta fata vopsita. Cand am postat eu nu erau atatsate toate pozele :).

Modificat de rex
Link către comentariu

120fkn.th.jpg

Si in final asa as vrea sa arate.

74931978.th.jpg

Arata bine masinuta :).

Daca imi permiti o sa iti spun ce nu imi place (incep cu ce e mai rau :P):

- oglinizile mi se pareau mai frumoase stock

- jante nu imi plac de nici o culoare :(; mai ales insemnul Hofele

Ai mai putea sa imbunatatesti:

- dupa cum ai zis si tu jantele

- vopsire fusta fara in culoarea caroseriei!

Consider ca ai dat dovada de multa inventivitate ;). Imi place ca ai vopsit dunga rosie de la GTI in alb :).

Poate poti sa pui poze mai clare sa vedem mai bine ce si cum :).

P.S. De ce nu ai trecut si pisica pe lista de modificari?

Multumesc frumos pentru aprecieri cat si pentru critici. Tocmai din motivele spuse de tine vreau sa si schimb jantele cu cele din poza atasata iar acelea sa le pastrz pentru iarna dar bineinteles vopsite din nou numai in negru si atat. poze mai clare nu pot face deocamdata pentru ca nu am decat un telefon cu care fac pozele.

P.S. : pisica era a vecinului. Sa si-o treaca el pe lista ca au mai am doua in casa :Driver:)

Modificat de fnt_80
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Poze cu manerele portiere cu leduri si cu iluminat bord si consola centrala in alb. La bord + consola am lucrat aproximativ 6 ore cu pistolul de lipit si penseta fiind vorba numai de LED-uri SMD iar la manere aproximativ 4 ore ( la acestea am pus LED-uri de 12v cu rezistenta incorporata ). LED-urile de la manerele portierelor se aprind in momentul cand deschid masina din telecomanda , acestea fiind alimentate de la consola din fata de pe plafon. Aceste modificari cer foarte multa rabdare. Imi cer scuze pentru neclaritatea imaginilor ( mai ales cele facute noaptea ) insa nu dispun decat de un telefon pentru a face poze. Nu am poze cu toti pasii pe care i-am urmat. Sorry.

001lcn.th.jpg

img0583y.th.jpg

img0584r.th.jpg

img0585y.th.jpg

img0587k.th.jpg

img0588c.th.jpg

Link către comentariu

interesante modificari.

imi plac manerele,jantele(mai bine le lasai albe in interior,fara dunga neagra),consola il schimba radical(si eu o am vopsita)

nu-mi plac luminile bordului,din poze par prea puternice,deranjante

exteriorul arata super

Link către comentariu

Frumos si modificat cu gust, totusi am o rugaminte mare la tine, fa rost de un aparat foto si fa niste poze ziua si clare ca la astea care le-ai pus mai tare ma enervez cand incerc sa ma uit la ele si nu inteleg nimic.

Vad ca ai schimbat si ledurile de la navigatia Witson :emthup:

Link către comentariu

Salut,

Frumoasa masina,incearca sa ii schimbi jantele si sa acoperi sigla din spate cu W si o sa ii schimbe aspectu.

Spor la modificari !!

Link către comentariu

f frumos, fara incindete rutiere, si numai sanatate ca le faci pe toate.

nu e deranjanta lumina aia alba, cum zice si un coleg mai sus, nu e prea puternica? poate ii dai de cap la deschiderea haionului din cheie, cum e si la luminele pe stopuri cu tot cercu.

Link către comentariu
Salut,

Frumoasa masina,incearca sa ii schimbi jantele si sa acoperi sigla din spate cu W si o sa ii schimbe aspectu.

Spor la modificari !!

Multumesc frumos. As acoperii sigla dar nu stiu cu ce anume. Stiu ca exista un capac special dar nu stiu de unde sa-l iau.

interesante modificari.

imi plac manerele,jantele(mai bine le lasai albe in interior,fara dunga neagra),consola il schimba radical(si eu o am vopsita)

nu-mi plac luminile bordului,din poze par prea puternice,deranjante

exteriorul arata super

Multumesc frumos pentru aprecieri. Jantele am sa le schimb in maxim 10 zile cu cele din pozele de mai sus cat despre luminile de la bord e mult pana te obisnuiesti cu ele. Numai bine.

Frumos si modificat cu gust, totusi am o rugaminte mare la tine, fa rost de un aparat foto si fa niste poze ziua si clare ca la astea care le-ai pus mai tare ma enervez cand incerc sa ma uit la ele si nu inteleg nimic.

Vad ca ai schimbat si ledurile de la navigatia Witson :)

Multumesc frumos si tie pentru aprecieri.Imi pare rau , sincer , pentru neclaritatea pozelor. Am sa incerc sa fac rost de un aparat foto ok. Trebuia sa schimb si acele LED-uri ca altfel nu mai erau in concordanta cu bordul si consola centrala.

f frumos, fara incindete rutiere, si numai sanatate ca le faci pe toate.

nu e deranjanta lumina aia alba, cum zice si un coleg mai sus, nu e prea puternica? poate ii dai de cap la deschiderea haionului din cheie, cum e si la luminele pe stopuri cu tot cercu.

Este deranjanta la inceput dar dupa cum i-am spus si colegului de mai sus , e mult pana te obisnuiesti. Oricum se vad foarte frumos si au un efect de eleganta. Pentru deschiderea hayonului din cheie deja am un plan facut (fara arcuri pe acele pistonase). Trebuie sa gasesc doar un actuator si treaba va merge ca si unsa. multumesc frumos pentru aprecieri. Numai bine la toata lumea.

Link către comentariu

Pentru emblema spate recomand sa te duci la un centru care lucreaza cu colant si sa imbraci emblema in colant, la tine de exemplu ar merge sa o faci alba sau de ce nu neagra lucioasa sau mata cum ai partea de jos de la spoilerul spate-daca vrei sa vezi cum arata cu emblema neagra lucios uita-te la masina mea in semantura pe ultimile pagini.

Ce model de jante vrei sa iei? Ce firma si ce marime?

Link către comentariu

Arata foarte bine masina cu exceptia jantelor, de fapt a dungilor de pe jante si a semnului Hofele.

Foarte tare ca ai modificat culorile din interior.

Ce dimensiune vor avea noile jante? Le faci spitele negre si buza alba ca la golful din poza?

Succes la modificari.

Link către comentariu
Pentru emblema spate recomand sa te duci la un centru care lucreaza cu colant si sa imbraci emblema in colant, la tine de exemplu ar merge sa o faci alba sau de ce nu neagra lucioasa sau mata cum ai partea de jos de la spoilerul spate-daca vrei sa vezi cum arata cu emblema neagra lucios uita-te la masina mea in semantura pe ultimile pagini.

Ce model de jante vrei sa iei? Ce firma si ce marime?

Ok , am sa incerc cu colant cu toate ca as fi vrut sa o vopsesc in alb insa am incercat sa o scot si da semne ca s-ar rupe. Jantele le-am comandat deja. Sunt ca cele din poza acelui Golf din poza atasata de mine mai sus. Sunt Dotz Mugello pe 225 / 40 /17.

frumoasa masina :( modificata cu gust. pentru innegrirea triplelor ce ai folosit?

Multumesc frumos. Am fost la un service auto si mi le-a facut cu lac amestecat cu putina vopsea neagra. Nu ma intreba de proportia cantitatilor de lac / vopsea ca nu stiu sa-ti spun :santa:

Felicitari pentru rabdare si Curaj - nu multi ar fi facut ce ai facut tu !

Multumesc. Intr-adevar trebuie ceva curaj sa faci modificari mai ales la bord si consola centrala (partea de climatronic) dar in final totul a iesit foarte bine.

Arata foarte bine masina cu exceptia jantelor, de fapt a dungilor de pe jante si a semnului Hofele.

Foarte tare ca ai modificat culorile din interior.

Ce dimensiune vor avea noile jante? Le faci spitele negre si buza alba ca la golful din poza?

Succes la modificari.

Multumesc mult pentru aprecieri si la fel de mult si pentru critici pentru acest lucru nu poate duce decat la ceva constructiv. Jantele alea nu vor mai sta prea mult timp pe masina. In maxim 10 zile vor venii cele din poza de mai sus iar dupa aceea urmeaza ca sa arate ca cele din cealalta poza (cele de pe Golful acela) exact asa , cu spitele negre si buza alba. Dimensiunile lor sunt 225 / 40 /17. Multumesc pentru incurajari.

Link către comentariu

@ Auras

Foarte frumoasa masina ta. S-o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea. Am vazut emblema imbracata in autocolant si sincer arata foarte bine dar ma indoiesc sa tina in timp. As vrea sa-mi spui si mie urmatoarele: cat ai dat pe antena tv pentru dvd player , consola cu lumina ambientala , lumini albe interior si de unde le-ai luat. Multumesc frumos.

Modificat de fnt_80
Link către comentariu

Dupa jante urmatorul lucru cred ca ar trebui sa fie o suspensie :D. E un mic efort dar merita, pacat ca motorasul nu e prea voinic dar imi place golful care l-ai luat drept model. Modelul de jante ales este foarte frumos si bine ca te-ai oprit la 17 ca si asa cred ca e cam mult pt 1.4. Succes in realizarea planurilor ;)

Am uitat sa-ti spun, sa nu uiti sa scoti scrisul cu GOLF :P

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Dupa jante urmatorul lucru cred ca ar trebui sa fie o suspensie :D. E un mic efort dar merita, pacat ca motorasul nu e prea voinic dar imi place golful care l-ai luat drept model. Modelul de jante ales este foarte frumos si bine ca te-ai oprit la 17 ca si asa cred ca e cam mult pt 1.4. Succes in realizarea planurilor :icon_thumright:

Am uitat sa-ti spun, sa nu uiti sa scoti scrisul cu GOLF :blink:

Multumesc. Intr-adevar asta-i urmatorul pas , suspensia. Mersi frumos pentru incurajari.

Link către comentariu

Foarte reusite modificarile. Arata intr-un mare fel. Felicitari.

Imi permit sa iti dau cateva sfaturi.

In primul rand, nu scoate emblema din spate. Vopseste-o insa nu alb, ci negru. Eu cred ca s-ar vedea grozav negru mat.

Legat de jante, nu are rost sa iti mai zic si eu ce ti-au zis colegii.

Imi plac luminile, insa imi lasa impresia ca sunt prea puternice. La fel si cele de pe manerele portierelor. Incearca sa pui unele cu o intensitate ceva mai redusa, poate iti vor face cu ochiul.

Legat de oglinzi, nu pot sa imi dau seama cum sunt... Le-ai vopsit la nivel cu linia de la semnalizator, sau mai sus de semnalizator?

Si cea mai mare nemultumire pe care o am legat de frumosul tau golf, o reprezinta farurile cu angel eyes. Dar daca tie iti plac. asta e cel mai important.

Pana una alta, sa il stapanesti sanatos, si sa ai parte doar de drumuri line :icon_thumright:

Link către comentariu
Foarte reusite modificarile. Arata intr-un mare fel. Felicitari.

Imi permit sa iti dau cateva sfaturi.

In primul rand, nu scoate emblema din spate. Vopseste-o insa nu alb, ci negru. Eu cred ca s-ar vedea grozav negru mat.

Legat de jante, nu are rost sa iti mai zic si eu ce ti-au zis colegii.

Imi plac luminile, insa imi lasa impresia ca sunt prea puternice. La fel si cele de pe manerele portierelor. Incearca sa pui unele cu o intensitate ceva mai redusa, poate iti vor face cu ochiul.

Legat de oglinzi, nu pot sa imi dau seama cum sunt... Le-ai vopsit la nivel cu linia de la semnalizator, sau mai sus de semnalizator?

Si cea mai mare nemultumire pe care o am legat de frumosul tau golf, o reprezinta farurile cu angel eyes. Dar daca tie iti plac. asta e cel mai important.

Pana una alta, sa il stapanesti sanatos, si sa ai parte doar de drumuri line :icon_thumright:

Multumesc frumos si tie. Orice sfat e binevenit si orice critica o voi lua ca pe ceva constructiv dupa cum am mai spus. Emblema spate cred ca o voi face pana la urma alba si asta ca sa arate hayonul cat mai "clean". Jantele dupa cum am mai zis voi scapa de ele in maxim 2 saptamani. Luminile de la bord sunt intr-adevar puternice insa te obisnuiesti destul de repede cu ele cat despre luminile de la manerele portierelor , nu sunt asa puternice. Ti-au dat senzatia asta din cauza telefonului care a tinut loc de aparat foto. Oglinzile sunt vopsite un pic mai sus de linia semnalizatoarelor. Farurile astea mie-mi plac foarte mult cu o mica exceptie. Lumina cercurilor este de un alb cald ceea ce nu prea se impaca cu bi-xenon-ul insa aceasta problema o voi rezolva cat de curand.

Numai bine.

Modificat de fnt_80
Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Publicat (modificat)

Salutare tuturor.

Azi au venit jantele. Luni le duc la vopsit insa nu stiu unde sa gasesc anvelope mai ieftine (exclus SH) sa le si pun pe masina. Sa ma ajute si pe mine cineva in privinta anvelopelor (magazine din Constanta). Daca ma poate ajuta cineva si in privinta suspensiei sport i-as fi foarte recunoscator. Sper ca in maxim o saptamana sa le am pe masina.

Modificari aduse intre timp : emblema hayon vopsita in culoarea masinii , litere "Golf" hayon scoase , lumini angel eyes schimbate din alb cald in alb rece (poze diseara). Sa-mi spuneti ce parere aveti dupa (mai ales la emblema hayon daca sa o fac negru mat sau s-o las asa).

Multumesc frumos.

Modificat de fnt_80
Link către comentariu

Si poza cu emblema hayon :)

004z.th.jpg

Astept pareri dupa cum am mai zis daca sa o vopsesc in negru mat sau s-o las asa. Multumesc.

Link către comentariu

Si angel eye cu alb rece. Poza luata de pe net (asa arata si ale mele in momentul de fata)

img0259q.th.jpg

Link către comentariu

salut...super bine arata masina...sunt curios cum o sa arate cu jantele si cu farurile cele noi...parerea mea este sa lasi emblema in culoarea masinii...arata fff bine..spor la modificari :))

o intrebare: cum ai scapat de literele "Golf" de pe hayon?vreau sa scap si eu de ele si nu prea stiu cum :P

Modificat de ady1981
Link către comentariu

Refritor la haion... Mie nu imi place asa. Ori negru, ori deloc (sunt variante pt scoaterea emblemei de pe portbagaj).

Asteptam jantele :)).

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!