Jump to content

Golful meu Young


fanta

Postare recomandată

Imi place mult cotiera si se completeaza perfect cu, consola :( . Pacat ca nici tu nu ai gasit cotiera cu tapiteria identica cu cea de pe scaune dar nu e o problema asa majora. Important este ca e OEM si este foarte utila :)

Link către comentariu
  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fanta

    87

  • Circoloco

    40

  • kalu

    17

  • rex

    14

Top Posters In This Topic

Salut colegi.

@Auras

Multumesc frumos pentru raspunsul vis-a-vis de volan GTI. Asta si aveam de gand sa fac dupa cum am mai spus. Am sa imbrac si partea aceea textila cu piele alba insa deocamdata nu prea mai am timp de masina din pacate. Job-ul imi cam ocupa tot timpul. Asta e. Suspensia va venii si ea. E aceea care ti-am zis ca o aduce un prieten din Suedia dar o sa mai dureze cam o luna , cred. Si eu de abia astept s-o schimb ca deja am ceva probleme pe partea dreapta spate. Nu stiu ce are dar imi cam atinge (cu o singura persoana in spate).

@Circoloco

Multumesc frumos pentru aprecieri. Dupa cum spuneai conteaza ca e OEM (deocamdata) pentru ca va fi imbracata in piele alba. Oricum a schimbat confortul radical. Sambata viitoare vii si tu la intalnire caci nu cunosc pe nimeni acolo? Macar cu tine am vorbit la telefon. :D

@guessWHO

Multumesc frumos colega.

Modificat de fnt_80
Link către comentariu

Eu n-am fost niciodata in Constanta, deci nici eu nu cunosc, dar promit ca ne intalnim macar noi 2 daca nu se strang baietii ca trebuie sa-ti vad masina neaparat ;). Eu pana pe 4 iulie nu mai ajung in Constanta deci ne auzim de atunci incolo :beerchug:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Ei bine , atunci vorbim dupa 4 iulie incolo. Sa-mi lasi un PM cu numarul tau de telefon ca nu-l mai am. In seara asta m-am intalnit cu packard si mi-a facut ceva modificari cu VAG-COM-ul : activare alarma din fabrica , activare functia "leaving home" , si cand dau flash-uri faza mare se sting proiectoarele...un joc de lumini foarte interesant + diagnoza AC si rezolvat problema pentru ca nu mai baga aer rece deloc , acum fiind in stare perfecta de functionare si o igienizare a instalatiei AC care m-a scapat de mirosul neplacut din masina si de cel de tigari :icon_thumright:

Link către comentariu

Vreau si eu ceva pareri despre jante. Sa le fac albe complet sau sa le las asa cum sunt acum ?

Poza cum sunt acum.

001oxn.th.jpg

Poza cu ele modificate in Photoshop , facute albe complet.

001modif.th.jpg

Multumesc frumos.

Modificat de fanta
Link către comentariu

Votez albe complet+stema VW din fata vopsita tot in Alb..ar arata extraordinar din punctul meu de vedere,masca aia parca e totusi prea neagra,ii trebuie ceva mai deschis :(

Link către comentariu

Lasa-le asa... inclusiv stema :) E mai "bad" asa :icon_thumright:

Link către comentariu

totul depinde de gusturile tale...

daca o vrei mai agresiva, mai "bad" - las-o asa ...

daca o vrei mai "ochioasa", mai clean - dai pe alb si cu stema cum zice colegu...

da foarte bine oricum...:icon_thumright:

Link către comentariu

Cu jante negre e mai rea. Cu jante albe e mai putin rea, evident :), si par jantele ceva mai mari. Personal imi place mai bad, dar oricum arata ok in ambele feluri.

Bafta.

Link către comentariu

si eu votez alb complet :) da mai bine decat negru.....bafta in continuare si multi km fara probleme ^_^

Link către comentariu

Eu votez sa le lasi asa cu buza polishata si interiorul alb ca arata mult mai bine, in schimb de la 18 in sus s-ar schimba situatia si le-as vopsi negre complet.

Ce se mai aude de pragurile alea, cand le montezi?

Spor la modificari si cat mai multi km fara evenimente ^_^

Link către comentariu

Multumesc tuturor colegilor pentru sfaturi. Inca mai sunt pe ganduri. Cred ca am sa astept mai intai sa vina suspensia si dupa aia ma decid.

@Auras

Pragurile le-am pus odata cu jantele. Vezi ca apar in una din poze (pagina3 , poza deasupra celei cu numarul de inmatriculare).

Modificat de fanta
Link către comentariu

Salutare domnu!

1. Sticker-ul e foarte frumos (mai ales ca e pe interior)

2. Cotiera e foarte utila, dar la look nu pot sa ma pronunt pana nu vad tot interioriul.

3. Jantele arata mai bine negre

Spor la treaba :).

Link către comentariu

sursa de inspiratie ptr ce? :Driver: ca al lui e mai frumos decat asta din pza postata de tine... :icon_thumright:

Link către comentariu

@ kalu

Multumesc frumos pentru apreciere.

@cip12cip12

Multumesc frumos si tie pentru "sursa de inspiratie". Cred ca de la asta as lua numai jantele ca mi se par mai mari (sper sa nu gresesc) si atat. Deocamdata sunt in asteptarea suspensiei si dupa o sa vad daca merita atat pentru look cat si pentru drumurile noastre toate sa iau mai mari sau nu. In rest arata mai bine al meu :mellow:

Link către comentariu

o sursa de inspiratie pt cum sa lase jantele, negre cu alb sau alb complet si sa vada cum arata cu suspensia lasata

Modificat de cip12cip12
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Update

Am trecut direct pe jante de 19' cu 35/235 ... doar pentru o zi :offtopic: si vreau sa va spun ca sunt chiar ok pe strazile Constantei cu mici exceptii. A trebuit numai sa fiu un pic mai atent cu gropile si sinele de tramvai. In rest foarte multumit de cum se comporta. Spunea cineva odata ca e bine ca m-am oprit la 17' cu 45/225 mai ales ca am doar 80 CP. Sincer nu am observat nicio diferenta cum ca ar trage mai greu , ca ar avea demaraj mai greoi sau consum mai mare. Nici de atins nu ating , poate doar pe spate daca ar fi 2 persoane insa nu am incercat. Ma gandesc deja foarte serios sa trec pe 19' caci astea trebuie sa le dau inapoi pentru ca sunt ale unui prieten cu A4 si deja am gasit pe cineva care vinde unele de Audi cu 850 euro cu tot cu anvelope numai ca sunt un pic cam slicuri dar vara asta mai tin ele. Mai departe va las sa-mi spuneti ce parere aveti si cum vi se pare pretul pentru jantele care le-am gasit.

026zjj.th.jpg

027hmm.th.jpg

028sxb.th.jpg

029ifa.th.jpg

Si modelul de jante pe care as vrea sa le cumpar.

c058fvandjanteetabeta13.th.jpg

Modificat de fanta
Link către comentariu

ce vrei tu sa-ti cumperi...sunt un pic cam grele...insa frumoase...:) si daca tu zici ca nu ai probleme in constanta ...go for it... :rolleyes:

in august poate ne auzim la o cafea... :blah:

Link către comentariu

am un prieten care are eta beta pe 18 si ii tremura volanul de la ele, sunt foarte grele, se echilibreaza greu si nu e multumit deloc de ele.

ca idee la are pentru iarna, pentru vara are pe 19 si nu are probleme cu ele.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

N-am mai intrat de mult pe topicul tau si vad ca deja faci probe cu 19" :P. Cele care le-ai probat imi plac fff mult cum ii vin si poate-ti convingi prietenul sa ti le lase:). Cele de la EtaBeta nu le recomand nici eu. Stau prost la calitate! Eu as ramane la ideea care ai si pus-o in practica pe jantele de 17, dar sunt convins ca daca vei pune chiar si aceleasi model, exact lafel facute dar 19" atunci se va vedea diferenta. Inca odata iti spun ca ideea care ai avut-o sa le faci asa mie personal imi place f mult si mi-ar placea sa ramai la ea sau sa treci la 19" ;)

Link către comentariu

Ti-am vazut ieri masina in fata la Pizzico in Piata Ovidiu. Intamplator eram si eu acolo. Foarte frumoasa masina si jantele... dar acum te inteleg de ce vrei 18. Mai ales la modelul de jante ales de tine dimensiunile mari gen 18 19 sunt cele mai indicate.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!