Jump to content

Golful meu Young


fanta

Postare recomandată

Salut. Felicitari pentru masina si pasiune. Sa o stapanesti sanatos.

O mica sugestie... fa ceva si cu al treilea stop de frana (ceva=inchde-l ca pe triple :)) )

Bafta.

Link către comentariu
  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fanta

    87

  • Circoloco

    40

  • kalu

    17

  • rex

    14

Top Posters In This Topic

salut...super bine arata masina...sunt curios cum o sa arate cu jantele si cu farurile cele noi...parerea mea este sa lasi emblema in culoarea masinii...arata fff bine..spor la modificari :))

o intrebare: cum ai scapat de literele "Golf" de pe hayon?vreau sa scap si eu de ele si nu prea stiu cum :P

Multumesc frumos. Abia astept si eu sa le pun pe masina. Literele le dai jos cu mesina. Scapi de ele foarte usor.

Refritor la haion... Mie nu imi place asa. Ori negru, ori deloc (sunt variante pt scoaterea emblemei de pe portbagaj).

Asteptam jantele :salut:.

Care sunt variantele alea?

Salut. Felicitari pentru masina si pasiune. Sa o stapanesti sanatos.

O mica sugestie... fa ceva si cu al treilea stop de frana (ceva=inchde-l ca pe triple :wub: )

Bafta.

Multumesc. Sincer nu prea l-as face si pe ala la fel si asta pentru siguranta mea in trafic ca sunt o gramada de participanti la trafic care nu prea stau bine cu vederea mai ales ca pe timp de vara franarea pe triple nu prea se vede ok.

Link către comentariu

poate ne vedem la intalnire..bravo e super masina dar parerea mea si doar a mea 80 cp la cum arata...???

Link către comentariu
poate ne vedem la intalnire..bravo e super masina dar parerea mea si doar a mea 80 cp la cum arata...???

Asta e. Tinand cont ca asta a fost bugetul la vremea respectiva nu am avut prea multe optinuni. Care intalnire?

Maine poze cu jantele asa cum au venit ele. Din pacate :blink: nu pe masina pentru ca mai trebuie vopsite si cumparate anvelope.

Link către comentariu

Frumoase jante dar sa le vedem pe masina :icon_thumright:

Link către comentariu
Frumoase jante dar sa le vedem pe masina :Driver:

Multumesc rex. Le-am dat la vopsit si acum alerg dupa anvelope. Sper ca intr-o saptamana maxim sa rerzolv.

Link către comentariu

Parerea mea e ca ar cam fi pacat sa vopsesti asa frumusete de jante si cred ca ar da bine pe masina chiar si asa cu interior pe negru.

Link către comentariu

Dar ce culoare vrei sa faci jantele ? Banuiesc ca negre ... :huh:

Link către comentariu

Negre cu buza alba (sper sa nu gresesc, dar asa tin minte).

Link către comentariu
Dar ce culoare vrei sa faci jantele ? Banuiesc ca negre ... :)

Exact cum a zis si rex.

Parerea mea e ca ar cam fi pacat sa vopsesti asa frumusete de jante si cred ca ar da bine pe masina chiar si asa cu interior pe negru.

Priveste poza atasata. Eu cred ca dau mai bine asa.

golfgti31280x960.th.jpg

Link către comentariu

Se pare ca m-am inselat ca arata foarte bine, dar presupun ca te-ai gandit si la o suspensie reglabila pe inaltime ca sa poti sa cobori masina ca altfel nu o sa arate niciodata ca masina din poza.

Bafta in continuare cu modificarile.

Link către comentariu

Imi place! dar de ce pare usa mai jos? Ma refer la pozele de la inceputul topicului. E de la cum e facuta poza?

Link către comentariu
Publicat (modificat)
Se pare ca m-am inselat ca arata foarte bine, dar presupun ca te-ai gandit si la o suspensie reglabila pe inaltime ca sa poti sa cobori masina ca altfel nu o sa arate niciodata ca masina din poza.

Bafta in continuare cu modificarile.

Eu unu nu am gasit asa ceva pana acum pentru ca as vrea sa-i schimb si suspensia (ce-i drept nici nu am cautat prea mult). Daca ma poti ajuta cu un link ti-as fi recunoscator. Multumesc.

Imi place! dar de ce pare usa mai jos? Ma refer la pozele de la inceputul topicului. E de la cum e facuta poza?

Daca te referi la linia de sub geamuri , asa au toate Golf-urile in doua usi. Probabil e putin mai accentuata diferenta si din cauza unghiului din care a fost facuta poza. Multumesc pentru apreciere.

Modificat de fnt_80
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Am tras azi o tura pe la service si nu am rezistat sa nu fac o poza la doua din ele :icon_rambo: Maine le iau de acolo dar trebuie sa mai astept anvelopele care sunt comandate deja. Sper sa nu ma fi inselat in privinta anvelopelor pentru ca am comandat unele japoneze sau chinezesti. Nici nu mai stiu. In fine. Din cauza nerabdarii de a avea jantele cat mai repede pe masina si din cauza banilor putini cu care am mai ramas , am comandat ceva la 250 lei bucata. Macar vara asta sa ma tina ca dupa aia o rezolv cu unele ok. Sper ca pana weekend-ul viitor sa le am pe masina.

P.S.: azi au venit si pragurile GTI si le-am lasat la vopsit. Maine le iau si pe ele.

001gjg.th.jpg

Modificat de fnt_80
Link către comentariu

Foarte frumos au iesit jantele. Sa le stapanesti sanatos.

Imi place ce faci cu masina...chiar arata bine.

Spor la modificari si tine-o tot asa!

Link către comentariu

Unde stai in Constanta, ca sunt foarte curios cum o sa arate masina cu noile jante si praguri :D

Link către comentariu
Foarte frumos au iesit jantele. Sa le stapanesti sanatos.

Imi place ce faci cu masina...chiar arata bine.

Spor la modificari si tine-o tot asa!

Multam mult.

Unde stai in Constanta, ca sunt foarte curios cum o sa arate masina cu noile jante si praguri :D

Ai PM.

Link către comentariu
Care sunt variantele alea?

Acum am vazut ca am uitat sa iti raspund la aceasta intrebare... Pentru a elimina semnul spate trebuie sa faci ca portbagajul sa se deschida din cheie (http://vwforum.ro/index.php?showtopic=49500&st=0&start=0). Ideea e ca trebuie sa pui 2 arcuri pe telescoape si sa activezi o functie din VAG-COM. Eu am facut acesta operatiune, dar a functionat numai la inceput. Apoi s-au slabit arcurile, nu a mai mers si am abandonat ideea. Faza e ca, cu arcuri mai puternice sigur merge, dar in acelasi timp se uzeaza si telescopele mai tare. Oricum, daca vrei sa scapi de sigla spate e o solutie de luat in calcul.

Arata bine jantele vospite!

Referitor la cauciucuri... sa ai grija la franare. Din cate stiu eu este o diferenta imensa la franare pe ud intre noname si firma de marca.

Link către comentariu
Acum am vazut ca am uitat sa iti raspund la aceasta intrebare... Pentru a elimina semnul spate trebuie sa faci ca portbagajul sa se deschida din cheie (http://vwforum.ro/index.php?showtopic=49500&st=0&start=0). Ideea e ca trebuie sa pui 2 arcuri pe telescoape si sa activezi o functie din VAG-COM. Eu am facut acesta operatiune, dar a functionat numai la inceput. Apoi s-au slabit arcurile, nu a mai mers si am abandonat ideea. Faza e ca, cu arcuri mai puternice sigur merge, dar in acelasi timp se uzeaza si telescopele mai tare. Oricum, daca vrei sa scapi de sigla spate e o solutie de luat in calcul.

Arata bine jantele vospite!

Referitor la cauciucuri... sa ai grija la franare. Din cate stiu eu este o diferenta imensa la franare pe ud intre noname si firma de marca.

rex , in momentul in care am sa gasesc doua arcuri am sa fac un DIY cu locurile unde trebuie amplasate ca sa nu mai fie probleme nici cu ele nici cu telescoapele.

Marti , poze cu toate jantele pe masina. Deocamdata doar doua din ele (pe spate) caci nu am mai avut rabdare :icon_thumright:

Scuzati masina murdara. Dupa ce le pun pe toate ii fac si o cosmetizare.

003iuu.th.jpg

005jzt.th.jpg

004rip.th.jpg

Link către comentariu

Arata bine si sunt convins ca va arata si mai bine curata si cu toate 4. Ti-as recomanda sa vopsesti si capacul dintre prezoane ...sa fie negru mat lafel ca la Golful pe care l-ai luat drept model. Urmatorul pas ar terbui sa fie suspensia, asa ca strange banut cu banut si fa si acest pas. Ce va fi diferit fata de Golful din state, este vopseaua. Adevarul este ca poza a fost editata, dar cred ca albul acela este unul perlat-lafel si pe jante. Oricum faci treaba buna :mellow:

LE: Suspensia o va schimba si mai mult!

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Frumos, frumos. De acord cu Circoloco.

In legatura cu arcurile... este o fabrica in Sibiu care face ce arcuri vrei (eu de acolo mi-am luat).

Modificat de rex
Link către comentariu

Update

001wls.th.jpg

002thi.th.jpg

006eam.th.jpg

008tzb.th.jpg

...si asta sa-mi spuneti daca a mai folosit cineva sau foloseste si ce zice politia.

009gbs.th.jpg

Pareri?

Link către comentariu

Foarte bine arata...au iesit bine jantele. Acum iti trebuie arcuri sau suspensie, sa devii low rider. :(

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!