Jump to content

Golf 6 - Computer de bord


manatee
 Share

Postare recomandată

daca ai fi citit cartea masinii ai fi vazut ca tii apasat pe butonul din dreapta cadranelor de bord

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

revin si eu cu intrebarea lui dnldnl ... am citit cartea am inteles ca pt resetare trebuie apasat butonul dreapta ... dar inutil ... tripul nu se reseteaza astfel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca doar apesi nu faci nimic. tii apasat pe buton cateva secunde

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am impresia ca tu raspunzi cateodata dintr-o lume paralela ... poate ar fi cazul sa incerci sa o faci cand ai ceva de spus mai presus de tacere

am incercat cateva zeci de variante de apasare ... printre care inclusiv tinutul apasat pe buton una, doua, trei, patru, cinci, sase, opt, noua, zece secunde

ps - sa fie pentru ca nu am apasat si sapte ?

serios acum chiar nu reusesc sa resetez ... inteleg ca alte golf6 nu este problema asta ?

Modificat de mau77mau
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca masina este in garantie... nu te mai chinui... mergi la dealer si spune-le care e problema. D-aia ti-ai luat masina noua, ca atunci cand ai o problema (ceea ce nu ar trebui sa se intample, ca-i noua) sa te duci la ei sa le-o dai de tzest.

Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am si eu o intrebare. Cand am luat masina de la dealer mi s-a spus printre altele ca daca am geamurile deschise si doresc sa cobor nu mai e nevoie sa le inchid pentru ca se inchid singure dupa ce activez blocarea usilor. Am incercat si nu merge. De ce?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Defapt , trebuie sa tii butonul de inchis usile (de pe telecomanda) apasat continuu pana geamurile se inchid.

LE :

Si de asemenea , le poti cobora prin apasarea continua a butonului de deschis usile de pe telecomanda .

Modificat de dangrig
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa mearga .

Al nostru e "chel opşăn" si ne funcţioneşte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

Revin cu o intrebare care ma macina in continuare :

La CB standard, cum pot accesa meniul CB?(Setari comfort,lumini,etc).Nu pot vizualiza din meniul manetei stergatoarelor decat informatii despre trip, temperatura, etc insa nu pot accesa si meniul propriuzis.

Mersi !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai la CB simplu nu ai acces decat prin VAG COM la acele setari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O intrebare am si eu pentru cunoscatori. Mi se intamla ceva ciudat la CB si nu-mi dau seama daca e defect sau asa trebuie sa fie. Am 1.2 TSI si la accelerare de la viteze mici, in momentul in care acul vitezometrului ajunge la 30 km/h, in locul indicatiei de consum mediu(pe care e setat CB1), apare scris 30km/h intermitent. Aceasta indicatie este precedata de un semnal acustic, si nu dispare numai daca comut din nou pe CB1. Acest fenomen a aparut cam de cand a venit frigul. Credeti ca este normal, vrea sa-mi comunice ceva, sau e o erore de soft a CB?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

e setata avertizarea pt depasirea vitezei... valoarea minima e 30

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, asta era. Nici nu stiam ca are o astfel de functie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

am si eu o intrebare referitoare la CB: dupa ce opresc motorul pe cb imi apare mesajul: "check safelock". nu se mai aprinde nici un alt beculet...doar mesajul respectiv. e ceva normal?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Si mie, din cate stiu este vorba de setarile pentru inchiderea usilor in mers. Doar te avertizeaza. Problema este, asa cum este expusa in manual, in caz de accident usile tale sunt inchise si nu se pot deschide din exterior. Avand in vedere numarul de cazuri de furt la semafor si faptul ca masina mai este condusa si catre sotie, o sa pastrez optiunea activa. Apropo se gaseste undeva un manual de G6 online? Ma gandeam sa scanez eu unul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Safelock nu este optiunea de blocare manuala a usilor (protectie pentru copii) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Nu, aceea este child lock. Atunci usile din spate nu se mai pot deschide din interior, deloc. Avertizarea se mai refera si la faptul ca usile inchise din telecomanda nu se mai deschid EVER, nici din interior nici din exterior. Incearca. Sa ma corecteze cineva, dar asta imi aduc aminte din cate am citit din manual.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, ai dreptate. am citit asta si eu in manual, dar acolo zice ca apare mesajul "safelock". mie imi apare "check safelock". eram curios daca la modelele scoase in 2011 este schimbat acel mesaj sau am eu o problema. masina se incuie normal...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie imi apare acelasi mesaj. Se pare ca asa trebuie sa fie. Oricum, maine ajung cu masina la service si o sa intreb acolo pentru a fi mai sigur. Masina se incuie fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pana la urma ai ajuns colegu la service? :)

mai am inca o intrebare: daca imi fac cateva modificari in setarile din cb cu vag com-ul, dar nu la un service autorizat, se considera ca nu respect termenii garantiei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am ajuns. Mi s a spus ca asa este normal (la masinile din 2011). Pe la sfarsitul saptamanii o sa ajung din nou la service si o sa ma interesez de setarile Vag com (oricum ma intereseaza si pe mine).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Spunea cineva ca display-ul computerului de bord se poate inchide complet ca la Golf 5 sa nu deranjeze noaptea. Cum se face asta?

Si inca o intrebare : are cineva CB+ color? Cum arata ca n-am gasit nici o poza cu asa ceva niciunde?

Modificat de kadettro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vali_devill

Cb+ color are touareg-ul.sau passat-ul nou parca,in varianta de top.

Brgds.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!