Jump to content

VW GOLF 5 Confortline


cata5maj

Postare recomandată

@Ali3nmarte,atasez 2 poze cu ambalajul in care se afla prelata(in poza 1 sunt modele de masini pe care se potriveste)...cea pe care o am eu este cauciucata la exterior,iar pe interior are are un strat plusat pentru a proteja caroseria.De asemenea este prevazuta cu fermoar in dreptul usii soferului pentru a putea intra in masina fara a da jos prelata si cu urechi in dreptul oglinzilor pentru a nu sta intinsa pe ele.Pretul a fost de 140 lei! :)

post-20522-1258211639_thumb.jpg

post-20522-1258211678_thumb.jpg

Modificat de cata5maj
Link către comentariu
  • Replies 269
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cata5maj

    122

  • davides

    17

  • lucian_90tud

    12

  • Circoloco

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

ingrijita masina..

imi place ce ai la roata de rezerva...de unde le cumperi?

Ledurile la numar le-ai cumparat din iasi?

Link către comentariu

@ZXZ,mersi de apreciere.Acum intelegi 'avantajul' lipsei rotii de rezerva :icon_cheesygrin: ...ce vezi acolo e cumparat in mare parte de la Autocenter(85%) si cateva de la Carrefour.Ledurile de la numar(si nu numai),sunt de la colegul Sorin Balan de pe forum.vorbeste cu el si te ajuta cu orice fel de led...

Link către comentariu

Deoarece am gasit pe cineva interesat de 2 becuri philips bluevision h7,astazi mi-am luat un set de,mult-laudatele(de ei :blah_: ),becuri bosch xenon silver pe care urmeaza sa le montez pe faza scurta.Bosch spune ca ofera o lumina cu 50% mai puternica fata de halogenele obisnuite,de culoare alba,foarte apropiata de lumina zilei.Rezultatele o sa le vedem maine,dupa montare.Va tin la curent!

post-20522-1258385574_thumb.jpg

post-20522-1258385581_thumb.jpg

Link către comentariu

Am montat astazi becurile...ca prima impresie culoarea luminii pe care o produc este la fel cu cea produsa de philips bluevision,deci din punctul asta de vedere nu sunt peste asteptari.Acum ramane de vazut cum se comporta pe timp de noapte si la ce distanta bat...pun cateva poza sa vedeti cum arata pe masina!

post-20522-1258466255_thumb.jpg

post-20522-1258466265_thumb.jpg

post-20522-1258466274_thumb.jpg

post-20522-1258466284_thumb.jpg

post-20522-1258466295_thumb.jpg

post-20522-1258466305_thumb.jpg

Link către comentariu

cat au costat si care e impresia pe timp de noapte?

ziua, din pozele tale, nu prea m-au impresionat

in proiectoare ai xenon?

Link către comentariu

Gaby1773,becurile au costat 90 lei(luate de la bosch-oferta inclusiv noiembrie,pe net am vazut preturi de 120-130 ron).Intr-adevar,ziua nu iti dai seama,dar pe timp de noapte pot spune ca sunt destul de bune...peste philips blue vision dupa parerea mea.Da,in proiectoare am xenon.

Link către comentariu

pt ledurile din interior si de la numar ti-au trebuit ceva pacalici? ai eroare de bec ars? eu am auzit pe ici, pe colo ca numai in cazul inlocuirii becului cu led in lampile de la picioare iti apare aceasta eroare. o zi buna ;)

Link către comentariu

Frumoasa modificare cu ledurile de interior.Spune-mi te rog de unde ai luat ledurile(eventual pe PM)! si de asemenea daca nu ai probleme cu ele...

Mersi anticipat...si spor la modificari!

Link către comentariu

Nu ne spui si noua de unde luam Boschxenon silver cu 90 lei?

Arata foarte bine insa nu inteleg cum ai faza lunga aprinsa si scurta stinsa.

Link către comentariu

Arboby,ledurile de la interior nu dau eroare,pentru cele de la numar trebuie anulator de eroare.Eu am inlociut si becurile de la picioare cu leduri si nu am avut niciodata eroare de bec ars!

4abc,nu am avut probleme cu ledurile pana acum...la pozitii si numar spate trebuie anulatoare de eroare.Ai PM cu datele colegului care le vinde!

Florin r.,becurile bosch silver xenon le-am luat de la Automayer,reprezentant bosch Iasi.Probabil se gasesc si la ceilalti dealeri din tara la pretul promotional(inclusiv noiembrie)de 90 ron(h1,h4,h7).Ce ai vazut tu in poza nu este faza lunga,sunt ledurile de pe pozitii! :vaidecapulmeu:

Link către comentariu

Uau! Tare.

Chiar vroiam sa spun ca ai xenon pe lunga.

O poza cu faza lunga si proiectoarele aprinse(noaptea ) se poate?

Link către comentariu

Florin r.,prima poza este cu faza scurta,a doua cu faza lunga!

Vyrus,cele 2 poze cu plafonierele sper sa-ti fie de ajutor... :Driver:

post-20522-1258987315_thumb.jpg

post-20522-1258987322_thumb.jpg

post-20522-1258987331_thumb.jpg

post-20522-1258987338_thumb.jpg

Link către comentariu

dr leo,multumesc!

Astazi am dat comanda de un set de protectii praguri din inox 100%.Astept sa le montez si revin cu poze.

post-20522-1259175778_thumb.jpg

Link către comentariu

Frumoasa masinuta,sa te bucuri de ea in continuare!

Poti sa pui niste poze numai cu faza scurta cu becurile Bosch pe timp de noapte?

Mersi!

Link către comentariu

Adrian S,multumesc!Prima poza din cele afisate mai sus este cu faza scurta aprinsa,a doua este cu ambele faze aprinse!

Link către comentariu

Aha,ok.Dar ai cumva vreo poza la cum se vede lumina dispersata pe drum,adica din interiorul masinii?Daca ai timp te rog sa faci una.Mersi.

Drive safe!

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Astazi am primit protectiile de prag si bandourile din inox pentru chederele geamurilor.Sper sa le montez maine sau duminica si o sa revin cu poze!

Adrian S,o sa pun si o poza cu distanta de luminare a farurilor.

PS:scuzati calitatea pozei,e facuta cu telefonul in semiintuneric! :)

post-20522-1259334646_thumb.jpg

Modificat de cata5maj
Link către comentariu

sunt curios si eu cum arata pe masina ... daca se poate un pret pe PM si pagina web de unde le-ai luat (asta daca sunt de pe net) ... referitor la ledurile de la iluminare numar ... poti sa dai detalii mai multe? ai facut ceva modificari ? trebuie ceva leduri speciale? ...

Multumesc .... frumusica masina ... seamana cu a mea ... doar ca are mai multe optiuni ...

Link către comentariu

davides,ai PM cu ce mi-ai cerut!Da,sunt surori gemene :(

Sorin,iubesc foarte mult aceasta masina si sper sa ajunga la 500.000......da' poate nu la mine!!! :)

Modificat de cata5maj
Link către comentariu

:) Am reusit sa montez azi protectiile de prag si chederele cromate(astea sunt senzatie),cred ca pe o culoare inchisa dau si mai bine.Astea sunt rezultatele...

post-20522-1259422991_thumb.jpg

post-20522-1259422998_thumb.jpg

post-20522-1259423003_thumb.jpg

post-20522-1259423008_thumb.jpg

post-20522-1259423014_thumb.jpg

post-20522-1259423020_thumb.jpg

post-20522-1259423025_thumb.jpg

Modificat de cata5maj
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!