Jump to content

VW GOLF 5 Confortline


cata5maj

Postare recomandată

E o investitie foarte buna,sunt din ce in ce mai multumit de ele...acum sper sa ma tina cat mai mult! :))

Link către comentariu
  • Replies 269
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cata5maj

    122

  • davides

    17

  • lucian_90tud

    12

  • IONUTBLV

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

da detalii de becuri .. firma decat sunt ... ceva mai explicit :)) ... imi fac si mie cu ochiul :D ... frumoase achizitii ... sa le folosesti sanatos si sa te tina ...

Link către comentariu

davides,multumesc!Pentru mai multe detalii despre becuri vorbeste cu b-76-jaf de pe forum.Nu sunt o firma cunoscuta...

Astazi m-am ocupat ceva timp de masinuta...atasez si cateva poze cu munca depusa! :( Am reusit sa termin decontaminarea cu clay si probabil luni va urma o ceruire...

post-20522-1269636993_thumb.jpg

post-20522-1269636999_thumb.jpg

post-20522-1269637002_thumb.jpg

post-20522-1269637006_thumb.jpg

post-20522-1269637012_thumb.jpg

post-20522-1269637018_thumb.jpg

post-20522-1269637024_thumb.jpg

Link către comentariu

e clar ... esti maniac ca si mine sa tii masina curata :huh: ... sper ca nu te superi ca postez si eu aici pe fratiorul lui 84-AMD

post-48653-1269675142_thumb.jpg

Link către comentariu

Nu e nicio suparare :blink: ,stai linistit...asa e,imi place foarte mult sa am grija de masina mea!

Paste Fericit tuturor membrilor vwforum.ro!

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

De 2 zile masina are folie omologata RAR spate+luneta,transparenta 35%.O sa pun si poze,dar e urat afara si masina fff murdara...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Cam asa arata cu folie...pozele sunt facute in graba;eu sunt multumit de cum a iesit,acum urmeaza vopsirea fustei spate si a bandourilor de pe portiere!

post-20522-1272898113_thumb.jpg

post-20522-1272898117_thumb.jpg

post-20522-1272898121_thumb.jpg

Link către comentariu

Bravos!Frumos arata :rolleyes: Se simte diferenta fata de inainte cand e cald afara?Cat te-a costat?

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu
lucian_90tud

Arata bine, dar parca as fi ales alta transparenta + folie fata :P...dar e bun si asa. Cat ai tu pe spate am eu pe fatza :))

Ce firma e folia?

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Adrian,diferenta nu se simte deocamdata si nici nu cred ca se va simti cand vor fi 40 grade.Am pus folia mai mult pentru aspect,a costat 300 ron!

Lucian,o nuanta mai inchisa nu ar fi dat bine pe masina tinand cont ca este gri si ca nu am vrut folie si pe geamurile fata ca sa nu am batai de cap cu politia.Folia este Global!

Link către comentariu

Cataline o folie pe stopuri ar da bine.

E bun cat ai pus pe fata:)

Link către comentariu
lucian_90tud

N-ai probleme cu folia pe fata :)

Link către comentariu

Eu am pus mai inchisa...dar asta pentru ca in spate am scaunul de copil, si m-am gandit sa protejeze mai bine impotriva soarelui:

post-21103-1272920009_thumb.jpg

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Lucian stii cum e,n-ai probleme pana cand o patesti.In vremurile pe care le traversam tablagii astia cauta orice motiv sa-ti dea amenda.

Sebip,in cazul tau e chiar recomandat...am auzit si eu ca transparenta 5% asigura o protectie destul de buna contra razelor solare,dar cum deocamdata nu am copil si nici nu se urca nimeni in spate merge si o nuanta mai deschisa! :P

Modificat de cata5maj
Link către comentariu
dark_master

Ma bate si pe mine gandul sa pun folie de transparenta 35%. Poti pune o poza din lateral cand ai timp? Folia e Llumar? Mersi frumos.

Link către comentariu

In caz ca l-ai intrebat pe Catalin,folia este Global.

Te rog daca poti sa faci si cateva poze din interior inspre exterior,cam cum se vede :)

Bafta!

Link către comentariu

Maine o sa-i fac mai multe poze,dupa ce iau fusta si bandourile de la vopsit!Deocamdata masina e cam dezmembrata... :P

Link către comentariu

Manerele de la usi le lasi negre?

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Manerele de la usi le voi acoperi cu autocolant argintiu sau imitatie carbon.Le-as fi vopsit,dar se zgarie destul de repede...

Modificat de cata5maj
Link către comentariu

Dar cum de nu ai luat si fusta de GTI si sa o vopsesti aia?

Link către comentariu

Pe langa efortul financiar suplimentar generat de fusta de GTI+tipsuri,ar fi aspectul masinii.Parerea mea este ca nu poti pune o fusta spate si o evacuare de gti si sa ai jante pe 15'.E ca si cum ai invarti "volanul de Renault pe Dacia nova" :soare: .Este doar opinia mea si nu as vrea sa deranjeze pe cineva...prefer sa pastrez linia exterioara a masinii in concordanta cu motorizarea.Daca ar mai fi sa-i aduc alte modificari as schimba doar farurile cu unele Hella xenon look(asa cum ai facut tu :P si arata fff bine)si stopurile spate cu modelul pe led de pe R32. :icon_thumright:

Link către comentariu

Cam asa arata masina cu fusta si bandourile vopsite...baietii de la Auto Hunter au facut o treaba excelenta :icon_thumright: .

Adrian s,in ultima poza se vede cat de cat diferenta dintre geamul fata fara folie si folie 35% pe spate.

post-20522-1273171201_thumb.jpg

post-20522-1273171208_thumb.jpg

post-20522-1273171240_thumb.jpg

post-20522-1273171247_thumb.jpg

post-20522-1273171258_thumb.jpg

post-20522-1273171287_thumb.jpg

Link către comentariu

Imi place cum arata...dar bandourile fata trebuiau facute si ele.. :mellow: ar fi aratat mai bine. ;)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!