Jump to content

VW GOLF 5 Confortline


cata5maj

Postare recomandată

600 ron doar manopera? Sau cu tot cu vopsea si ce mai trebuie? Oricum e mult 600 Ron!

Modificat de Cily
Link către comentariu
  • Replies 269
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cata5maj

    122

  • davides

    17

  • lucian_90tud

    12

  • Circoloco

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

:offtopic: Cata imi poti da niste detalii in PM despre ceara aceea? ms mult

Link către comentariu

@ Cily,600 ron cu materialele lor,dar sa fim seriosi,cu 300 grame de vopsea(cel mult)rezolva toata treaba...mai e si lacul,dar tot e mult.

@Brabus,ai PM

Link către comentariu

Ca tot suntem la capitolul "solicitari" :lol:

Un review pe PM imi poti da si mie despre caluti adaugati la masina si cum se comporta ea de cand ai facut cip-ul si pana acum + eventuale "pagube" si km parcursi ?! :)

Ceara care ai luato e meseriasa, eu imi finisez masinuta numa cu respectiv ceara, rezultatu' fiind bestial :)

S-o stapanesti sanatos :biggrin:

:cheers: safe

Riddler

Modificat de Riddler
Link către comentariu

Poze cu ledurile montate prin diferite parti ale masinutei...urmeaza cat de curand folia pe geamuri,acum ramane sa ma hotarasc la transparenta:20 sau 30%.Astept sugestii!

post-20522-1239209378_thumb.jpg

post-20522-1239209385_thumb.jpg

post-20522-1239209391_thumb.jpg

post-20522-1239209398_thumb.jpg

post-20522-1239209406_thumb.jpg

post-20522-1239209413_thumb.jpg

Link către comentariu

Astazi am fost la service si am schimbat urmatoarele:bielete antiruliu,bucsele mari de la basculele fata si flansele de la amortizoare...ar mai fi de schimbat pe viitor bara stabilizatoare.Acum merge ca noua,nu se mai aude absolut nimic.Piese+manopera=1000 ron.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Acum,ca am trecut de sarbatori sa revenim 'on-topic' ;) .Ii rog pe cei care sunt din iasi sa-mi recomande pe cineva care pune folii pe geamuri(cu OMOLOGAREEEE!!!).Asta ar fi primul pas,urmeaza volanul in 3 spite!

Link către comentariu

Daca vrei sa iti recomand pe cineva la Focsani care pune folie foarte bine, mai ieftin un pic decat prin alte parti si cu acte, autorizatie.

Link către comentariu

pot sa garantez si eu ptr baiatul de la Focsani care une folie, plus ca este specializat pe golf 5 :ceuameni: cat despre volanul in 3 spite cred ca auras poate sa iti dea cele mai bune sfaturi legate de cost, variante :D

Link către comentariu

Auras sau Gbrgeorge,astept un PM cu un numar de telefon al tipului din Focsani(si un pret).Am gasit si in Iasi firma cu destula experienta...350 ron geamuri spate+luneta cu omologare RAR.E mult,e putin...?

Link către comentariu
Auras sau Gbrgeorge,astept un PM cu un numar de telefon al tipului din Focsani(si un pret).Am gasit si in Iasi firma cu destula experienta...350 ron geamuri spate+luneta cu omologare RAR.E mult,e putin...?

am vb cu baiatul, iti ia 300 ron omologare rar, fete de usa date jos cu tot cu tot. ca e vorba de mine :) altfel tot asta e pretul 350 ron.

o zi buna

Link către comentariu

Frumoasa masinuta si cati mai multi km fara incidente!

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Gbrgeorge,multumesc pentru promptitudine.Diferenta de pret nu e mare,deci cred ca o sa merg la atelier in Iasi(la Focsani ajung peste 2 saptamani).

Car Zone,multumesc pentru apreciere!

post-20522-1241622612_thumb.jpg

Modificat de cata5maj
Link către comentariu

Cum ai reusit sa faci sa mearga ledurile de pozitie de la numar?.... la mine nu merg.. se sting :)

Link către comentariu

Paul vw,ca sa nu se mai stinga trebuie sa legi pe cele doua fire de alimentare care vin la mufa un releu.Colegul Mihai(B 76 JAF),de pe forum te poate ajuta cu releul.Bafta!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

In weekend am reusit sa polishez masina cu rezultate destul de bune zic eu...ca sa nu fac scurta la mana,am luat de la Praktiker un disc pentru lustruit si un suport pentru disc,ca sa pot realiza operatiunea cu bormasina.Primul strat a fost polish gri,apoi ceara.

post-20522-1242665226_thumb.jpg

post-20522-1242665254_thumb.jpg

post-20522-1242665266_thumb.jpg

post-20522-1242665278_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

O mica recapitulare cu modificarile aduse masinii pana in prezent:

-xenon in proiectoare

-philips blue vision faza scurta si philips x-treme power faza lunga

-leduri pozitie 9SMD,plafoniera fata-spate,portbagaj,numar spate.

-ornamente inox grila fata,hayon,comutatoare caldura

-chiptuning(remapare)

-schimbator viteze din piele,iluminat

-boxe spate philips

-detector radar cobra 9930 si navigatie mio P560

Link către comentariu
  • 1 month later...

Revizie 170 km(10 k cu ciptuning):

-schimbat ulei +toate filtrele-550 ron

-schimbat placute frana spate-180 ron

In rest masina merge foarte bine,consum in jur de 5,5-6l...o sa mai pun si poze,da' sa o spal :biggrin:

Link către comentariu
  • 2 months later...

N-am mai scris de ceva vreme...insa masina merge in continuare foarte bine,are 187k si nici cea mai mica problema.De o saptamana se lauda si cu o baterie noua Varta bluedynamic de 72Ah(cea veche a cedat dupa 5 ani si jumatate).Alte modificari nu am mai facut,am preferat sa ma plimb un pic prin Germania,Franta,etc.,ocazie cu care am mai facut in jur de 6000 km.O sa pun si cateva poze...sa-mi spune-ti daca trebuia sa aleg masina sau am facut bine ca am ales plimbarea :)

post-20522-1254594711_thumb.jpg

post-20522-1254594720_thumb.jpg

post-20522-1254594734_thumb.jpg

post-20522-1254594745_thumb.jpg

Link către comentariu

superbe locuri,te invidiez :icon_cool: , si masinutza e frumoasa,ai investit ceva bani si suflet in ea, sa te duca mult si bine ! ceao

Link către comentariu

@JustinTm.mersi pentru aprecieri!Sa stii ca foarte multi bani nu am investit si nici nu am de gand(bine,unele chestii marunte nu se pun)...destul ca sunt consumabilele scumpe.Imi place masina asa cum este si prefer sa cheltui banii altfel,de ex. asa:

post-20522-1254678100_thumb.jpg

post-20522-1254678119_thumb.jpg

post-20522-1254678134_thumb.jpg

post-20522-1254678145_thumb.jpg

post-20522-1254678156_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...

Se apropie iarna si m-am gandit ca o protectie impotriva zapezii(daca vom avea :Driver: ),inghetului,ploii,etc.nu strica,asa ca am luat o prelata auto(este marimea L,cu toate ca un M cred ca se potrivea mai bine,ar fi stat mai stransa).Se pune foarte usor,la fel de usor se strange.Sunt foarte multumit,mai ales ca masina se pastreaza curata in perioada asta cand se pune praf,apoi 2 stropi de ploaie si... s-a facut numai noroi pe caroserie.Masina a mai primit niste leduri pentru parasolare,un set de covorase de cauciuc Petex cu prindere in podea si 2 becuri philips X-treme power pe faza lunga(am avut la fel,dar unul s-a ars si am luat un set...m-a tentat sa pun xenon,dar mi-e frica de problema cu stergatoarele)...aaa si un set de produse Sonax(pasta abraziva,argila,polish si ceara)pentru un detailing complet,dar nu stiu daca il voi putea face din cauza temperaturilor scazute.Am mai vazut un set de huse...dar nu sunt hotarat...

Urmeaza in curand schimbul de filtre si ulei!Vroiam sa va mai intreb daca pot pune lichid de frana dot 5 in locul celui dot 4...am vazut ca se schimba la doi ani si vreau sa-l inlocuiesc(are aproape 5).In rest numai de bine,masina merge ceas! :Driver:

post-20522-1258204504_thumb.jpg

post-20522-1258204515_thumb.jpg

post-20522-1258204523_thumb.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!