Jump to content

VW GOLF 5 Confortline


cata5maj

Postare recomandată

Si pana la urma de unde le-ai cumparat cu 256 ron/bucata? imi trimiti si mie un PM cu locul de unde ai cumparat pragurile? mersi!

Link către comentariu
  • Replies 269
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cata5maj

    122

  • davides

    17

  • lucian_90tud

    12

  • Circoloco

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se vad tare frumos cu xenon! :santa:

Urmeaza si la mine un set cu lupa ca s-a spart unul din ele! :santa:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

cand ai vreme, pune te rog pozele cu pragurile interioare, montate in pozitia corecta. Mersi!

Link către comentariu

Te-am vazut intr-o seara prin oras...

Nu te-ai gandit la niste faruri Hella Xenon Look si un kit bun de xenon? :icon_thumright:

PS:Se vede urat cu farurile cu halogen si proiectoarele cu xenon! :P

Link către comentariu

Sincer m-am gandit,dar problema cu motorasul de la stergatoare m-a descurajat mereu+ca maisina e din 2004 :icon_thumright: .Chiar am avut un set de Hella OEM xenon cu prindere d2s,la care gasisem si un kit xenon special,dar am renuntat pana la urma.Sa dau 400e pe Hella xenon look si sa pun halogenele pe ele nu cred ca e o treaba grozava.In fine...mai vedem!

Link către comentariu

Esti sigur ca cele pe care scrie Golf sunt puse unde trebuie? Pt. ca arata cam nasol,cred ca trebuiau montate pe partea inferioara a pragului,daca gresesc imi cer scuze.

Link către comentariu

Da, asa trebuie montate (cel putin modelul asta). Am si eu si altfel nu ai cum sa le montezi ok. Pe pragul inferior nu se muleaza cum trebuie. Pt ceea ce zici tu sunt alt tip de protectii. Nu arata nasol deloc (si eu credeam asa) si nici tiganesc.

Uitati aici de ex..model care se pune pe prag (sincer mie imi place mai mult modelul pe care il are cata)

http://www.auto-accesorii.ro/

Modificat de DariusB
Link către comentariu
Sincer m-am gandit,dar problema cu motorasul de la stergatoare m-a descurajat mereu+ca maisina e din 2004 :D .Chiar am avut un set de Hella OEM xenon cu prindere d2s,la care gasisem si un kit xenon special,dar am renuntat pana la urma.Sa dau 400e pe Hella xenon look si sa pun halogenele pe ele nu cred ca e o treaba grozava.In fine...mai vedem!

Integratul te costa 50 lei la care se mai adauga manopera inlocuirii lui(inca 20-30 lei) si scapi de dureri de cap odata ce l-ai inlocuit...

Daca ai ocazia sa iei faruri OEM pentru xenon nu ezita...parerea mea! :)

Link către comentariu

Fff tari pragurile si bine lucrate pt un produs aftermarket. Locul in care sunt acum e cel corect. La jeepuri sunt puse inferior ca se te urci pe ele :scratch:.

Link către comentariu

frumoasa masina, pragurile dau si ele super, bafta la condus fara evenimente neplacute! :banghead:

Modificat de michael s
Link către comentariu

But Fns,cred ca asa trebuie puse...eu le-am pus aiurea prima data,dar colegul l.marian m-a desteptat! ;)

DariusB,ai dreptate,pragul de jos e mai ingust si nu pot fi montate acolo!

4abc,daca o sa am ocazia si banii necesari poate trec la Hella xenon look!

Circoloco,michael s,multam de aprecieri!

In alta ordine de idei,astazi am spart iar un proiector de la Iasi la Buzau,tot cel de pe dreapta :P ;) :P

Daca are cineva de vanzare unul de dreapta cu lupa sau fara nu conteaza,numai geamul sa fie bun,il rog sa ma contacteze!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ieri am trimis volanul unui tip de la Craiova pentru a mi-l imbraca in piele.Acum astept...sper sa iasa identic cu cel din poze...

post-20522-1264758448_thumb.jpg

post-20522-1264758470_thumb.jpg

Link către comentariu

Ai facut alegere buna cu imbracatul volanului. Am vazut si eu un volan facut de tipul respectiv si mi-a placut lucratura.

Ar fi fost super un volan de GTI, dar e investitia mare la tine pentru ca iti trebuie si airbag.

BAfta!

Link către comentariu

Pai acuma volanul GTI+airbag ajunge pe la 400 euro! O caruta de bani. Volanul cu cat il imbraca in piele?

Link către comentariu

@cata5maj ... deci acum pragurile sunt in pozitia corecta?:) ... si eu credeam ca se pun pe exterior cum le-ai pus prima data :) ... dar intr-adevar acolo este portiunea de zgariere si uzura a pragurilor ... eu am vorbit cu un tip de pe 4tuning sa-mi faca din autocolant ... sa vedem ce iasa ...

Link către comentariu

Andrei JSE,volanul de GTI este o investitie prea mare,in conditiile in care urmaresc confortul pe care il da un volan imbracat in piele si nu neaparat partea estetica.In al doilea rand mi-ar fi destul de greu sa scap de volanul actual.In al treilea,eu am pastrat la masina linia originala,fara tuning exterior...parerea mea ca pentru un volan de GTI ar trebui macar un spoiler fata si o fusta spate de GTI,ca sa nu mai vorbim de niste jante mai mari,altfel as fi fost ca aia care 'invart volanul de Renault pe dacie nova' :( .Tipul de la Craiova face niste lucrari senzationale dupa parerea mea...imbracatul unui volan costa 200 ron!

davides,acum sunt montate in pozitie corecta...totusi din cauza frigului nu s-au lipit foarte bine,cand vine caldura le dau jos si incerc sa le lipesc mai bine...sunt curios ce o sa iasa cu autocolantul!

Link către comentariu

Super fain volanul daca iese asa,zici ca e din fabrica.O investite mai buna decat un volan nou,vreau si eu Pm cu datele baiatului din Craiova.Bafta!

Link către comentariu

Cu volanul pot sa garantez si eu ca iese super. (mai bine ca-n poza :) ) Si eu am fost la tipul ala la Craiova si am schimbat si husa de la schimbator cu una de piele.

Imi plac si mie pragurile tale.. spune-mi si mie pls de unde le iau :)

Link către comentariu

Ai PM...dar daca te hotarasti sa cumperi,nu le monta deocamdata,mai stai sa se incalzeasca afara pentru ca banda dublu adeziva nu prinde chiar bine pe frig si nici textura pragului nu e una care sa permite o lipire sanatoasa!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!