Jump to content

S K F - ul


F l o r i n

Postare recomandată

Vineri a facut o baita.... azi, e iar plina de praf - jalnic e Bucuresti-ul nostru... ce e oare in plamanii nostri ?

De ieri.... si cu anunt in geam :icon_bounce:

post-30007-0-25830800-1332696463_thumb.j

Link către comentariu
  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    198

  • C o s m i n

    18

  • Cosmin_TDI

    14

  • Muale

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu greu.... am traforat la ele :lol:

Uite ca am facut o poza de aproape, pentru tine - iti place cum l-am facut ?

post-30007-0-07272400-1332698437_thumb.j

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

E clar...trebuie sa scad pretul drastic :blink:

De curiozitate ai primit vreun telefon cat de cat serios? Am impresia ca "vechiturile" noastre nu prezinta interes

Edit: ai trecut de 2 ori scutul sau mi se pare?:D

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Am primit telefoane, o vizionare - un cuplu care vor sa o verifice si in service si maine astept iar pe cineva sa o vada.

Eu ma gandesc si la variante - stoc (interior plus, dvd player, volan standard, faruri halogen, jante tabla cu capace - pe 15)- cu un pret mai mic sau cu pachet optiuni (interior piele, lemn, navi 2Din Kenwood, jante aliaj si faruri cu instalatia xenon OEM) - 4990 discutabil.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Salut Florine,

Cand am vazut masina ta...cum arata initial...si ce ai putut sa faci la ea...am ramas fara cuvinte :rolleyes: . Eu am un G4 hach...si chiar vreau un variant...ca am familie acum...si am nevoie de spatiu :)

Initial ma gandeam sa mai pun ceva banuti...si sa iau una de an mai nou...ca si a mea tot din 2000 e. Dar am vazut-o pe a ta...si chiar imi pare rau ca nu am bani acum...sa o iau...ca nu ma mai interesa anul...stiind a cui a fost masina....si cum a fost ingrijita.

Daca nu o vinzi pana fac eu rost de banuti...sau o vand pe a mea...sunt clientul tau :salut:

Link către comentariu

Nimic nu m-ar bucura mai mult, decat sa ramana pe forumul nostru..... sa predau mai departe topicul, viitorului proprietar. Au fost cateva exemple aici pe forum, si imi pare ceva deosebit. Spatiu, confort, dotari - nu duce lipsa SKF-ul de ele.

Eu cand mi-am cumparat masina, de fiecare data, am aplicat selectia ordinea - cum merge masina, istoric, cum arata, optiuni, km si an fabricatie -

de ce ? pai mergi cu masina.... nu cu anul.... cand ramai pe campuri, cu un Passat 2004 cumparat din piata... 150000km la bord si 300.000-400.000 km la bord, te ajuta cu ceva anul trecut in talon ?

Link către comentariu

Vezi tu...Nici 80% de pe forum nu gandesc asa si s-ar considera ca sunt pasionati, ce sa mai vorbesti de cei "din pietele auto" sau alte categorii in necunotinta. Eu am primit telefon si cand i-am zis pretul mi-a zis ca isi ia bmw cu aproape 200.000km de prin 2002-2003 si i-am inchis.

Link către comentariu

Tu iti inchipui ca stiu de ce selectionez asa.... ca vad masinile care trec pe la mine, fabricate dupa 2000... probleme mari -injectoare, etc... la "150.000" km... de unde... ele au lejer peste 300.000 km....

Asa ca, cine isi doreste masina cu istoric cunoscut, km reali... stie unde sa se uite la noi pe forum. Inteleg dorinta unora de a cumpara masini mai noi, dar nu in detrimentul fiabilitatii....

Link către comentariu

din pacate si eu ma lovesc de expresia "pai de cand e masina....aaa...din 2000...pai nu mai iei pe ea mare lucru!!". nu mai conteaza faptul ca masina merge impecabil...deoarece eu am facut masina pentru mine si pentru confortul meu...am schimbat tot ce era nevoie sa schimb...fara sa tin cont de cati bani bag in ea! chiar la un moment dat ma gandeam sa nu o mai vand deloc...sa o las sotiei...daca nu gasesc macar un client care sa aprecieze si altceva la masina...si sa se uite decat la an :(

Link către comentariu

Aia e problema - daca socotim costurile update-urilor.... nu mai ajungem nicaieri.... Eu am dat pe a mea 7000 euro acum 4 ani, am bagat update-uri fara numar... si nu mai socotim valoarea lor.... numai navigatia era peste 1200 euro....

Problema e ca vrei sa vinzi o masina buna, intretinuta, km putini... cu cat sa o dai ??

vin ofertele celor abia aduse din Germania, din 1999-2000... si cu max 200.ooo km la bord ?????? de unde atat, ca in Germania, Passat din 2009 are peste 200.000 km la bord,,, ala din 1999-2000, are garantat 500.000km,,,, ca popa. mai platesti taxa la ele - 1000 euro... si ajung pe la 4000 cheale....si omorate. De aratat, ara bine.... si atat.

Asa ca , cine vrea o masina buna... stie ce sa caute. Restul - cumpara ceea ce merita.... din pacate.

Link către comentariu

Corect Florin.

Ai dreptate cu masinile ce au maxim 200.000 km la bord aduse din Germania.

Uite de exemplu eu caut sa ii cumpar sotiei o masina mai mica de oras, diesel. Uite ce am gasit la o simpla cautare. :lol:

http://cautare.mobil...ar=2009〈=ro. Masini din 2009 - 2010 cu 150 - 175.000 km la bord!!! Iti dai seama ca astea sunt masini de 2-300 km / zi!!

Si le iau baietii, le aduc in tara le dau 100.000 km inapoi si mai pun 2 - 3000 de euro la bucata si ... gata!! Masina noua cu km putini!! Si asa isi iau teapa fraierii!!

Si sa nu uitam ca e totusi o Fiesta, adica o masina de clasa mica, nici macar medie!

Oricum, ai o masina foarte buna si daca nu esti constrans, eu as zice sa nu te grabesti sa o dai. Si asa pretul e mult sub piata. Cine o va aprecia cu adevarat masina o va lua cu ochii inchisi. :icon_thumleft:

Stima.

Modificat de O'neill
Link către comentariu

Teoretic asa e.... dar, o astfel de gandire o are un om cumpatat, cu experienta....sau un patit. Restul, alearga dupa OZN-uri noi, la 5000 de euro.... calcate de tren.

Dupa aia, se chinuie sa le puna la punct - ceea ce nu inteleg unii, e ca din unele tigai, nu poti face niciodata masina, in adevaratul sens al cuvantului.

Cele aduse de afara recent, au peste 300.000 km, mai au taxa 1000 euro... si ajugi cu ele pe la 4000 euro, in final..... asa ca a la long, nu faci nicio afacere....

Link către comentariu

Eu zic sa nu mai generalizati atat..e adevarat ca majoritatea masinilor aduse de afara au kilometrii dati inapoi dar sunt si masini aduse de afara pana in 5000 de euro decente si ingrijite cu kilometrii normali.Inteleg ca masinile pe care le vindeti voi ( Circoloco,Florin,Borisake) sunt mult peste ce gasesti in targ si sunt impecabile dar asta nu inseamna ca toate sunt tigai..spor la vanzare!

Link către comentariu

km normali, in Germania - pentru o masina de 12 ani... cam cat crezi tu ca sunt ?

Iti dau un exemplu

- Passat b6, 2.0 Tdi, 2009 - in Germania - peste 250.000 km - pret - in jurul la 8000 euro.

- Passat b6, 2.0 Tdi, 2009 - in Germania - in jurul la 100.000 km - la reprezentanta sau dealer autorizat (nu parcuri cu arabeti)- pret - in jurul la 11000 -12000 euro... chiar si peste.

- Passat b6, 2.0 Tdi, 2009 - in Romania - Autovit- 80.000 km (abia adus din Germania) - pret - in jurul la 9000 - 10000 euro.... normal, ca au peste 200.000 km, au dat 8000 pe ele, drumul si ce isi pune samsarul... si ajunge la 10.000.

Nu exista masina ieftina in Germania, sub 100.000 - 150000 km.... au pretul lor.

Cele care sar de 300.000km.,... sunt foarte ieftine, indiferent de model.

Nu poti compara o masina de 150.000 km cu una de 300.000 km...

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Ehe, uite asa ne trece viata... cu bune, cu rele... cu vorbe spuse la nervi, cu melancolie.... cu fapte bune si rele....

dar sentimentele se pot infiripa si intre oameni si fiare.... dar nu orice oameni si nu orice fiare....

Ceva deosebit a inceput acum 4 ani... de atunci, m-a plimbat fara sa ma dezamageasca niciodata, mi-a plimbat mama, sotia, copilul, fratele, nepotul, prietenii... si m-a facut sa imi schimb total stilul de viata.

Comportamentului lui, nu a ramas niciodata nerecompensat.... tot ce a fost mai bun pentru B5 si B5,5, tot ce s-a fabricat vreodata de fabrica si a fost frumos... a ajuns sa faca parte din garderoba lui....

Toata familia a tinut la el, dar ca mine nimeni... cum tin la masina asta, nu am tinut la niciuna.... real.

Deci azi, la ora 15.00, am vazut pentru ultima oara hayonul SKF-ului departandu-se in zare...... am simtit exact ca si cand te desparti de un om drag... care pleaca in lume, sa-si vada de viata lui....

S K F, iti multumesc pentru tot ce ai fost pentru mine si iti doresc multi km fara evenimente !

P.S. - s-a vandut (dupa anuntul din geam) la pretul de 4800 euro, asa cum se prezenta - fara polish-uri, spalari, samponari sau alte spoieli... s-a vandut naturala ... si a plecat din Bucuresti.

P.S. - urmeaza S K F - Reloaded

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Am simtit un fior cand am citit ce ai scris,..cred ca e destul de greu cand te desparti de ceva la care ai tinut chiar daca e o bucata de fier,eu unul inca n-am facut-o cu a mea prima masina si nu cred ca am sa o fac vreo data .Spor cu noua achizitie si astept sa vad ce va fi !!

Link către comentariu

hai mai, ca s-a nimerit si gabi lunca in winamp, ca imi venea sa plang. bravo , sper sa ramana pe forum si multi km noilor proprietari si multa bafta si tie florine.

asteptam cu mult interes noul proiect.

le:schimba semanatura :)

Modificat de john_skoda
Link către comentariu

Va multumesc, dragi colegi ! Nu pot decat sa va doresc ca masinile voastre sa va aduca tot atata satisfactie, bucurii, plimbari linistite.... ca S K F - 1.

Pentru mine, a facut parte din familie, doar ca seara dormea in parcare....

:lol: Mai citeste odata si ascult-o pe asta http://www.youtube.com/watch?v=speJTSs0jpA

P.S. - gata cu semnatura.

P.S. 2 - si cu aceste randuri, am mai inchis un capitol..... consider ca e randul topicului sa faca acest lucru..... - va multumesc !

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

parca a avut o presimtire winamp-ul. si urmatorul proiect va fi ...:)

Link către comentariu

tot un Passat..... dar un pic mai tinerel... sa vedem, sa vedem, ce-o sa iasa.... vb cantecului... sper sa fie cel putin la fel de ascultator ca SKF-ul....

http://www.youtube.com/watch?v=_XOHpJ-UPD4&feature=endscreen&NR=1

si o definitie muzicala a mea, la ora asta......

P.S.

- oare e incuiata bine ?

- oare e parcata bine ?

- oare e acoperita bine?

- oare o sa fie gol locul meu de parcare maine dimineata ???

In sperata ca v-a placut naratiunea mea, va doresc un wknd placut si sper ca am reusit sa va fac sa priviti altfel "fiarele" care va asteapta docile, in fiecare zi, in parcare.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

RIP SKF-ul... adica stiti voi mai bine. b6 arata ca necuratul. poate b7 :P

Link către comentariu

lasa ca il spalam......daca e necurat :lol:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!