Jump to content

Lupo - Tuning


Slick

Postare recomandată

Renunta si la suporturile de numere si va arata si mai si. Schimba mult lipsa acelor suporturi, o sa vezi daca te hotarasti sa alegi banda dublu-adeziva :unsure: In rest ...abia astept sa o vad cu jante pe 16 si ceva mai lasata. Bafta la starns fonduri !

Link către comentariu

:unsure: gand la gand cu bucurie.

Astazi, primul lucru dupa ce am luat-o de la service, am scos suportul de numar. Si ma gandeam cu ce sa il prind acolo.

Banda dubla adeziva nu se uda la spalare? De care sa folosesc...de unde sa cumpar?

Link către comentariu

Lester pentru exterior. O gasesti in Bricostore si scrie cu alb pe rosu Lester si o imagine cu o casuta postala prinsa pe un zid de caramida. Este 20RON ceva de genul si ai nevoie cam de 2 sa nu ai probleme. Este siliconica, deci cand o vei da jos nu ramane urma ca la cele de hartie si sa fie nevoie sa freci ca nebunu. E cea mai buna :unsure:. Dupa ce faci treaba asta ...pozeee!

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

O problema e ca in Buzau nu exista Bricostore. Dar o sa caut la Practiker.

Daca nu un drum la Ploiesti :unsure:

Link către comentariu

Ultima poza e facuta in seara asta la subsol la Aurora! Am vazut ca parchezi intru-un loc mai retras in parcarea mall-ului....

Link către comentariu
Ultima poza e facuta in seara asta la subsol la Aurora! Am vazut ca parchezi intru-un loc mai retras in parcarea mall-ului....

:Driver: ;)

Link către comentariu

Cat de mult schimba (in bine) fusta vopsita in culoare caroseriei. Arata Suuuper ! si cu ce mai e pe lista o sa arate Trasnet. Felicitari si spor si bafta.

Link către comentariu

acum ar trebui sa vopsesti si fusta fata , eventual niste proiectoare de ceata ar merge in loc de capacele alea...

imi place cum arata , ai multi pasi inaintea mea ! :lol:

Link către comentariu

:D exact acum un an subsemnatul indruma Lupu' pentru prima data pe meleagurile noastre.

Sa vedem cum arata atunci...

apare in una din fotografii si pretul de catalog, care a devenit final la valoarea de... 4000 si inca ceva

post-8752-1254471192_thumb.jpg

post-8752-1254471199_thumb.jpg

post-8752-1254471206_thumb.jpg

post-8752-1254471212_thumb.jpg

post-8752-1254471255_thumb.jpg

post-8752-1254471262_thumb.jpg

Modificat de Slick
Link către comentariu
acum ar trebui sa vopsesti si fusta fata , eventual niste proiectoare de ceata ar merge in loc de capacele alea...

imi place cum arata , ai multi pasi inaintea mea ! :(

Cand am plecat din service, directorul de acolo mi-a spus sa vin o datat pe la ei sa faca si fusta fata. Le placea si lor cum arata masina dupa vopsire, pentru ca in momentul in care le-am spus sa vopseasca fusta spate au cam dat un pic din nas.

Eu uitandu-ma acum la masina as face un clean look spate. Adica emblema jos (ca sa nu mai spun ca as vrea sa inlocuiesc haionul cu unul de Arosa care are geam de colo pana colo insa nu cred sa am norocul sa il gasesc pe la dezmembrari pe undeva.)...si daca tot as umbla cu sudura as renunta si la manerul portbagajului.... dar nu stiu cum pot rezolva problema deschiderii...eventual pe un buton in habitaclu... are cineva idee cum si in ce fel?

Asta as face in primul rand ca sa termin o treaba.

Si apoi m-as lua de fata. Exact cum spui o fusta cu socluri de proiectoare in culoarea caroseriei. Aprinderea proiectoarelor se poate lega de faza scurta...adica sa se aprinda amandoua concomitent?

Link către comentariu

se pot lega proiectoare la faza scurta si se pote face sa se deschida portbagajul din telec. de la alarma. trebuie doar sa vii la sibiu :lol:

Link către comentariu

Asta seara Lupu a primit un capac R8, care se asorteaza cu joja. Totul e fain.

Am sa revin si cu foto pe lumina zilei.

post-8752-1254504340_thumb.jpg

post-8752-1254504397_thumb.jpg

post-8752-1254504426_thumb.jpg

post-8752-1254504435_thumb.jpg

Link către comentariu
Tare capacul dar pacat ca nu sta drept pe VW :blink:

da, insa cand ridici capota itzi sare in ochi

Fain buson. De unde l-ai luat si cati roni?

L-am comandat la dealer-ul VW prezent in Buzau (Midocar). Codul capacului este 420 103 485 B si costa 29.88 lei. F ieftin.

Link către comentariu
;) exact acum un an subsemnatul indruma Lupu' pentru prima data pe meleagurile noastre.

Sa vedem cum arata atunci...

Era chipes de pe atunci. Arata f bine si stock.

P.S. Am comandat si eu un capac, pretul f bun. Multumesc pentru detalii

Link către comentariu

De astazi semnalizez lateral la LUP cu led :)

P.S. Ce sunt rari Lupii la noi, da Arosa si mai rare. Ma chinui de vreo cateva zile sa gasesc un haion de Arosa pe la dezmembrari dar nu gasesc. Ma poate ajuta careva?

post-8752-1255009355_thumb.jpg

post-8752-1255009366_thumb.jpg

post-8752-1255009380_thumb.jpg

post-8752-1255009390_thumb.jpg

Modificat de Slick
Link către comentariu

Pana la urma nu am inteles exact : ai pus folie negru lucios pe pavilion ? Cum esti incantat de ea ?

P.S. Frumoasa masinuta ...

Link către comentariu
Pana la urma nu am inteles exact : ai pus folie negru lucios pe pavilion ? Cum esti incantat de ea ?

P.S. Frumoasa masinuta ...

Dap, cupola e colantata.

Sunt multumit de ea pentru ca e aplicata f bine, nu se exfoliaza. Bine inteles ca pe viitor ma gandesc la vopsea, dar pana atunci e ok si asa.

Mercic pt apreciere.

Link către comentariu
De astazi semnalizez lateral la LUP cu led :D

Laser frate

;)

Modificat de selecţionerul
Link către comentariu
Lester pentru exterior. O gasesti in Bricostore si scrie cu alb pe rosu Lester si o imagine cu o casuta postala prinsa pe un zid de caramida. Este 20RON ceva de genul si ai nevoie cam de 2 sa nu ai probleme. Este siliconica, deci cand o vei da jos nu ramane urma ca la cele de hartie si sa fie nevoie sa freci ca nebunu. E cea mai buna ;). Dupa ce faci treaba asta ...pozeee!

Nu am gasit Lester. Am cumparat Tesa, tot pentru exterior. Made in Germany. Sper sa fie buna si asta. E tot siliconata si spune ca tine 1 kg la 10 cm de banda. Mai scrie pe ambalaj ca nu e recomandata pt PP si PE. E cazul barei? ABS-ul ..sau din ce plastic e facuta bara intra la recomandarile astea?

Urmeaza operatiunea "shaved" zilele astea si revin cu foto.

Laser frate

:Driver:

Link către comentariu

Imi cer scuze.... despre Tesa era vorba, am incurcat eu treaba ;). Daca e de exterior si e cu o banda verde pe ea n-ai probleme, este excelenta :D

Link către comentariu

Salutare, scuze ca postez aici, da nu am gasit un topic pentru nelamurirea mea. A incercat cineva sa monteze o plafoniera W8 pe Lupo? Pe mine ma bate gandu sa imi montez, da nu stiu daca se poate.

Link către comentariu

Se poate sigur. Am vazut asta pe forumul dedicat Lupilor in anglia. Voi monta si eu luna viitoare, cand sper sa am bani sa comand piesele.

Se decupeaza un pic din plafoniera pentru a intra asta de W8...si se fac legaturile si cam asta e treaba. Mai multe spun dupa operatiune.

deci se monteaza 100% si la Lup.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!