Jump to content

Seat Audio System CD-player AURA


gigicoltz
 Share

Postare recomandată

Nu are nimic din setari. Probabil ca ti-a iesit mufa de la antena din spatele aparatului. Incearca sa faci rost de tablele alea cu care se scoate aparatul de pe sanie si sa-l dai afara si sa misti putin de mufa aia, mai mult ca sigur asta e problema.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MOTANUL

    10

  • kye04

    7

  • bj

    7

  • Roger

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut. Am verificat setarile toate, pana si valorile parametrilor din meniul de service le-am verificat iar antena a fost prima care am verificat-o si e in regula. Exista vreo combinatie de butoane sa-i dau reset total la radio? multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai verificat functia "RCP" daca este "ON"?

Daca nici asta nu te ajuta, atunci trebuie dus la doctor.

Modificat de Roger
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Unde gasesc meniul asta cu functia RCP ca eu am cautat dar nu o gasesc. mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

apesi PTY PROG -> apoi sageata dreapta pana "SM VOL", apesi iar PTY PROG si ai optiunea RCP.

Teoretic asa stiam, dar o sa cobor acum la masina sa vad exact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat si asa dar tot nu apare nici o functie RCP, te-ai uitat la tine cum e? Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat si apare functia asta.

Deci: apasat lung PTY PROG, apoi cu sageata dreapta pana apare direct RCP OFF sau RCP ON. Apoi apasat scurt PTY PROG si incepe sa blincane RCP-ul. Apesi pe sageata dreapta ca sa-l treci din on in off sau invers.

Ma uitam pe un manual de utilizare mai vechi si vad ca nu apare functia asta. In manualul meu apare, totusi, la pagina 27. Or fi generatii diferite.

Am scanat pentru comparatie.

post-10390-1274110957_thumb.jpg

post-10390-1274111576_thumb.jpg

Modificat de Roger
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! E ciudat la mine nu apare deloc aceasta functie in meniul PROG, apar restul toate dar asta nu, cred ca va trebui sa intru in el. Mersi pentru ajutor, o sa revin cu rezultatele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare!

Fratilor am si eu o problema cu sistemul audio...brusc nu i se mai aprinde displayul si nici butoanele nu-i mai sunt luminate. In rest de mers el merge ok, comunica cu MFD-ul din bord, etc. doar ca de azi merge "pe intuneric". Ca model cred ca este tot un Aura (este modelul acela cu display si butoate iluminate in rosu pus pe Leon-ul facelift echipare Style)

Azi masina a fost la o reprezentanta Seat...si acolo s-a spus initial ca trebuie updatat softul sistemului audio insa cand s-au conectat la el au constatat ca aparatul are ultima versiune de soft deja instalata. Mai departe se recomanda inlocuirea...

Mi se pare un pic aiurea sa ma apuc sa-l inlocuiesc cu totul atata timp cat el functioneaza ok. Culmea e ca daca bate soarele in display, se vad afisate informatiile pe el, doar ca nu mai este el iluminat.

S-a mai confruntat careva cu asa ceva? Stiti daca se poate repara?

Merci!

Modificat de Cowboy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai incercat sa-l dai jos de pe masina? E posibil sa fie un fir cu problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu; n-am umblat la el. Am dus-o in service la Seat in speranta ca baietii stiu ce sa verifice. Nu l-au scos...doar s-a pus testerul, s-a veriifcat versiunea de soft a sistemului si atat.

L-as scote eu dar sincer nu stiu cum se procedeaza. Trebuie niste chite de-alea speciale? Sau se scoate bucata aia de plastic din bord care-l inconjoare si apoi se scoate aparatul din suruburi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie cheite, pe care le poti lua de la service Seat sau iti pot scoate ei unitatea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
undertacher2001

Aceeasi problema cu nspro o am si eu,Daca rezolvi ceva anuntama si pe mine te rog.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

La mine s-a confirmat,am fost la tester si da un scurt la antena.Deci vreun contact imperfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
undertacher2001

Stie cineva cum se da antena jos?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stie cineva cum se da antena jos?

Antena este prinsa sub cupola cu o piulita de 22 parca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

Multumesc,zilele astea o sa incerc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

A gasit cineva o varinata de functionare impotriva errorii de cd?

a curatat careva lupa cu cd perie?- a avut un rezultat?

se poate schimba lupa de citire? a facut cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!