Jump to content

Seat Audio System CD-player AURA


gigicoltz
 Share

Postare recomandată

Nu am vazut ambele modele ,dar VDO Dayton este mult mai ieftin ( in oferta la un hipermarket este 350 ron cu tva ) si din cate am inteles mult mai slab calitativ.De aici apare si o parte a reducerii cu care s-a vandut masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MOTANUL

    10

  • kye04

    7

  • bj

    7

  • Roger

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ciudat e ca in oferta apare CD AURA si este livrat cu VDO Dayton.

Bine ca macar VDO Dayton are MP3 care se aude destul de bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este si nu este ciudat. Pe site informatiile nu au mai fost schimbate de ceva vreme. Am vazut si un comunicat oficial dat de Po Ro in care se specifica faptul ca incepand cu, nu mai stiu ,ce data leon-ul 1 se va livra cu acest MP3 player.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde ai vazut comunicatul? Ca eu nu am vazut nimic. Pe ce site?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am vazut la dealer in momentul in care am intrebat de ce nu am Aura pe masina. Tu cand ai luat Leonul si de unde ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Cam au dreptate. Pretul pentru HU Aura e foarte mare pentru ce face (4x20W parca, fara CD-text etc).

Care e pretul oficial pentru o Aura? am inteles ca radio-CD-ul de pe Golf V (fabricat de aceeasi firma falimentara Grundig) are un pret de lista de-a dreptul nesimtit

~Nautilus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parca vreo 15+ M, stiu ca au verificat cand am facut asigurarea si era mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Mi-am cumparat un Leon de aproximativ 3 saptamani si are sistem aura(cass).

Pana acum nu am gasit masina in care sa se auda asa de bine! Inrebarea este: Stie cineva cine fabrica acest sistem(AURA)?

Din surse neoficiale am auzit ca este facut de BOSE!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai auzit bine sistemul AURA de pe Seat e facut de Grundig asa cum spun si colegii mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

confirm ...eu mi-am pus mp3 pioneer si intradevar radio casetofonul este Grundig dar magazia este matushita japan , in traduce PANASONIC (pt necunoscatori)....nu stiu difuzoarele ce firma sunt .....

Modificat de edy1092
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

confirm ...eu mi-am pus mp3 pioneer si intradevar radio casetofonul este Grundig dar magazia este matushita japan , in traduce PANASONIC (pt necunoscatori)....nu stiu difuzoarele ce firma sunt .....

Edy, daca tot ai scos magazia, poti sa imi dai si mie un numar de model?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Edy, daca tot ai scos magazia, poti sa imi dai si mie un numar de model?

Am vandut magazia si nu mi-am notat ce scria pe ea, oricum cand am scos-o de acolo si am vazut ca e de la "mama ei" nu-mi mai venea s-o vand ..:scratch:

Modificat de edy1092
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Clod , tu cum te mai descurci cu VDO-ul tau. Eu l-am schimbat deja in garantie si tot nu sunt multumit de el.Cateodata nu face contact si se stinge display-ul sau nu citeste toate melodiile cum trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt nemultumit de Aura de pe leon Spirit. Pe CD merge bine (nu citeste MP3). Pina aici doar de bine. Pe radio in schimb are fluctuatii de volum (au incercat sa ma abureasca ca provin de la semnal dar nu tine - apar si cand masina sta la stop sau oprita intr-un loc in care nu sunt fire de tramvai sau troleu)

Initial am avut impresia ca este un difuzor dar toate pierd volumul si apoi revin. Nu cred ca tine de curent (m-au intrebat daca nu dispare si afiseajul si nu am observat). De altfel nu se opreste de tot doar ca pt. 2-3 sec se aude cu un volum mai mic si apoi revine.

Pe vag-com nu apare nimic in ne-regula dar au recunoscut ca nu toate problemele au rasunet pe vag-com. (adica aparatul poate sa aiba ceva si pe vag-com sa iasa bine.)

Modificat de MOTANUL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam ce model s-ar potrivi oare cel mai bine pe spirit? ma bate gandul sa-l schimb dar nu stiu ce sa caut .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Cam ce model s-ar potrivi oare cel mai bine pe spirit? ma bate gandul sa-l schimb dar nu stiu ce sa caut .

Orice MP3 player bun impreuna cu un kit pe care il gasesti in service pt a acoperi locul lasat liber de AURA.

Kitul respectiv il gasesti la reprezentanta, sincer merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

la naiba... se pare ca varsta isi spune cuvantul: din ce in ce mai des primesc mesajul de CD ERROR :D

cine se mai confrunta cu probleme de genul asta? ce rezolvari ati gasit?

eu am sa incerc sa ii bag un cd de curatare, iar daca nu ma astept la ce e mai rau adica blocul optic :D imbatranit (obosit, dus, etc).

nu as vrea sa renunt la aura din 2 motive: se integreaza foarte bine in bord si nu trebuie sa car mereu o fata detasabila dupa mine.

cred ca mai degraba mi-as instala magazie de CD-uri decat sa renunt la aura :D oricum cochetez si cu ideea ca pe mufa magaziei sa pun un adaptor de jack la care sa pot conecta un mp3 player :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

aveti idee cat costa si unde gasesc o magazie originala de cd-uri de pe toledo din 2001? am audio aura, loc pt magazie in torpedo, insa...n-am magazie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

magazia de cduri e 1J6035111, eu am gasit-o in catalogul de accesorii pentru ibiza, se potriveste si la leon, ca Aura si Alana au amandoua. problema e ca e originala si costa 1514,25 ron fara tva, pret mult prea prohibitiv, zic eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

woow....e scumpa rau....

zice unu pe okazii.ro ca are la 170 eur. oare sa ma bag?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva idee de ce dupa ce am schimbat RC AURA in CD-Player AURA nu mai merge afisajul de pe bord !?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E normal sa nu mai mearga afisajul in bord, nu este nici un defect, CD-ul AURA nu are functia pt afisaj in bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot sa va zic ca io am incercat varianta propusa de nautilus si se aude mai prost. Incintele din usi sunt proiectate special pt boxele alea.

In final am ales optiunea de a-mi schimba Aura+Magazia cu un mp3 alpine si se aude demential, iar acu nush ce sa fac daca sa mai pastrez Aura+magazia veche in caz ca vand masina sau sa le marit pe el.

In orice caz nu le mi mun inapoi ca e mult mai bine cu un produs aftermarket chiar daca nu se integreaza la fel de bine in bord

Imi cer scuze ca intervin,eu sunt mullumit de cum se aude radio-cas. singura nemultumire pe care o am este aceea ca nu pot asculta cd-uri. In cazul in care te hotarasti sa vinzi magazia anunta-ma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!