Jump to content

Astept Golf6


szaki
 Share

Postare recomandată

Am primit masina ( din semnatura ) dupa exact 10 saptamani de la data dela care am facut comanda . Masina a fost livrata de catre D&C Oradea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Replies 581
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mandelu

    26

  • szaki

    22

  • TDR

    19

  • alecsutzu

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

comanda a fost data pe 5 martie la Tess Sibiu, iar azi 25 mai am primit si eu golful trendline 1,4/80cp

masina a fost fabricata la sfarsitul lunii aprilie, dar din cauza tichetelor rabla a mai intarziat livrarea

desi e trendline, are grila fata cu insertii cromate, din cate stiam eu numai pe celelalte echipare au aceste insertii sau ??

Modificat de Cristi E
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu la TL nu este cromata grila,la CL partea de sus este cromata iar la HL si partea de jos.Fa si tu un topic de prezentare pe rubrica masina mea.

Vedeti ca puteti sa dati voucherele spre validare si inainte sa va vina masina.

Modificat de TDRfx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Topicul de configurare este asta

Rog ramaneti OnTopic

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dinamovistu

Am comandat si eu un Golf 6 1.4 TSI 122 HL. Pe 20 mai a fost lansata comanda la fabrica. 10-12 saptamani termen de livrare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pe 18.05 a fost data comanda de fapt ca sa fiu mai exact. Masina e deja e comfirmata de productie. ETA saptamana 29/10.

Adica 19-25 iulie. Sunt destul de nerabdator. :blah:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

comanda lansata pe 19 aprilie la PBN, masina livrata pe 10 iunie.

totul a decurs f bine

grig

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Comanda lansata pe 13 Aprilie la TESS Brasov.

Masina (Golf 6 1.4 80 CP ) primita azi, 11 Iunie.

Modificat de Cristian L
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa le stapaniti sanatosi si fara incidente si sa va bucurati de ele.

Ce termen aveati in contract? Ca vad ca au venit mai devreme de 2 luni de la data comenzii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pt urari.

termenul din contract :10-12 saptamini

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Comanda facuta pe 28 aprilie, saptamana asta a intrat in productie (cica :) ). ETA 7-18-2010 :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata ,am primit VIN-ul si am an de fabricatie B (2011) si fabrica P (Mosel) ,comanda este prognozata sa ajunga pe 30 luna asta(1saptamana pana in curtici si 5 zile prin tara) ,comanda fiind data pe 7mai.

Rog un moderator sa stearga mesajul de mai sus deoarece acesta il inglobeaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am urmatoarea problema:

Am achitat aproape integral masina (mai am de plata aproximatix 10.000 RON). Daca achit suma pana la data de 30/6/2010, iar masina ajunge undeva in jurul datei de 10/7/2010 platesc diferenta de TVA ?

Daca nu am postat unde trebuia scuzele de rigoare.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Practic nu ai de ce sa mai platesti diferenta deoarece tu ai facut deja o comanda pe tva de 19%

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In contract scrie ceva de genul ca se recalculeaza tot la data la care ajunge masinuta. Problema este ca nu imi raspunde la telefon reprezentantul de vanzari cu care am incheiat contractul ,nici la mail , iar timpul ramas pana sa clarific situatia este foarte scurt.

Multumesc pentru ajutor.

Modificat de licka_wtl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Platesti TVA-ul care e in vigoare la data emiterii facturii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e.

Eu vroiam azi sa comand un GTI si sa-l achit integral pt a evita TVAul marit. Din pacate dupa multe telefoane (e penibil cum vanzatorii habar nu au ce se intampla) masina este facturata cand intra in tara si automat se recalculeaza valoarea contractului (vezi art. 6 din contractul fara rable).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspunsuri.

Concluzia este ca degeaba ma agit nu am cum sa trec peste tva-ul de 25%.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stai calm ca pana una-alta nu e legal sa cresti taxele in mijlocul anului, conform legilor in vigoare numai de la inceputul unui nou an se poate, atat tva cat si cota unica etc. sa vedem ce va fi, dar inca nu te agita. poate ai noroc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ba se poate, prin Ordonanta de Urgenta. oricum guvernul asta da toate legile prin OUG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Saptamana trecuta (marti mai exact)am primit si eu VIN-ul (saptamana 14 conform contractului) si pot spune ca este an de fabricatie 2011 (B) si fabricata in Mosel(P). Sper sa intre in tara saptamana aceasta pana pe 30 cel tarziu pentru a evita marirea de TVA :offtopic:.

Termenul oferit pentru livrare, dupa cum am scris si mai sus este de 16-17 saptamani, comanda plasata la dealer pe 25.03.

Florin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

P - nu este Brazilia - ca tara de fabricatie? asa aparea pe un site...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

P=Mosel

W = Wolsburg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, din nou!

Am vazut ca multi dintre noi deja vorbeau despre noua cota de TVA, din pacate :) , nu prea avem cum sa evitam aceasta modificare; cel putin cei care trebuie sa primi mainile dupa 1.07.

Spun acest lucru pentru ca astazi m-a sunat delaerul, care din intamplare imi este si un prieten foarte bun si mi-a spus ca si ei sunt disperati pentru ca nu au nici o portita prin care sa By paseze noua taxa. Au luat legatura cu importatul si nu sunt dispusi sa las din adaosul comercial pentru a nu modifica preturile stabilite in contractele deja semnatepentru ca in momentul in care se scoate factura finala (cea pe care o sane fi data de catre dealer o sa fie trecuta noua valoare de TVA) - argumentul: in momentul in care masinile ajung in Curtici se emeite o factura catre importator(Porsche auto), iar in momentul in care se livreaza efectiv masina de catre deler; acesta emite facura finala.

Nu putem spera decat ca se va intampla o "minune" si se va anula aceasta clauza, insa traim in Romania si nu cred ca va fi posibil.

Daca aveti si voi alte opinii, va rog, de asemenea sa le postati si voi pentru ca suntem destul de multi in masura in care vom scoate mai multi bani din buzunar la predare si vom reface contractele.

Scuze pentru Off Topic si sper ca informatiile sa fie binevenite!

Florin

Era sa uit :))

Era sa uit :))

Era sa uit :)

Multumesc pentru completari DUDU!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!