Jump to content

Astept Golf6


szaki
 Share

Postare recomandată

salut

explicatia dealerului e partial corecta: da, Porsche Bank si Dealerul participa in comun la marja de 3% discount pt ac promotie.

Dar acum tine si de abilitatea fiecaruia de a mai negocia in plus pt a obtine mai mult. Mergi la mai multi dealeri .

de ex si midocar finanteaza prin Porsche bank, nu doar PBN sau PBV

succes

grig

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 581
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mandelu

    26

  • szaki

    22

  • TDR

    19

  • alecsutzu

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

Si eu am optat pentru un G6 Trendline, insa diesel 1.6 - 90CP cu urmatoarea configuratie:

- climatronic

- Pachet secure (cotiera centrala si faruri de ceata cu lumina statica de virare)

- Computer de bord plus

- RCD 310 Dynaudio

- Pachet oglinzi si manere in culoarea caroseriei.

Pretul final cu toate discounturile incluse a fost de 15.758 eu toate taxele incluse (datorita discountului de angajat de care am beneficiat si a bonusului financiar oferit de Porsce Bank prin programul Remat) - masina am achiztionat-o prin credit de la Porsce Bank.

Ca termen de livrare. din pacate, este specificat in contract intre 16 si 17 saptamani; ceea ce inseamna ca voi primi masina - sper - undeva la finele lunii Iulie.

Din cate mi-a spus delaerul cu care am perfectat actele, care imi este pe deasupra si prietende familie, G6 ar fiu fabricat in Germania si nu in Mexic, voi ce a-ti auzit despre tara de fabricatie?

Daca printre voi exista vreao persoana care detine deja mototrizarea mai sus mentionata, va rog sa imi spuneti ce consum are si aici ma refer la consunmul efectiv nu la cel oferit de producator.

Multumesc,

Florin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut si felicitari pentru masina, Mie mi-a sosit masina in a 16-a saptamana, deja ma asteptam ca o sa le cer banii inapoi in conditiile in care in momentul cand am depus avansul dealerul mi-a zis ca in maxim o luna jumatate masina e aici, s-a inselat cu vreo 3 luni in plus, dar in fine bine ca a venit.

Referitor la consum eu am 1.6 TDI de 105 si pot sa iti spun ca afara pe autostrada mers cu 120 constant imi ia cam 4,5-4,6, iar in oras bate spre 7-7,1, eu zic ca e un consum bun tinand cont ca inainte aveam o benzinara ce consuma 10 in oras si 6 afara, si mai puneam si Carera 100 care e 5,1 lei litrul pe langa 4,2 litrul de motorina, oricum felcitiari pentru alegere.

Modificat de WVWZZZ
Nu mai da Quote la postul anterior. Foloseste Add Reply sau Fast Reply. Multumesc.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate mi-a spus delaerul cu care am perfectat actele, care imi este pe deasupra si prietende familie, G6 ar fiu fabricat in Germania si nu in Mexic, voi ce a-ti auzit despre tara de fabricatie?

Golful mk6 hatchback se face in Germania , la Colgne (parca) - defapt in Wolfsburg si Changchun, China

Cica Golful Variant s-ar face in Mexic . Si parca si Jetta tot in Mexic.

Ozzy buna ! :)

LE: Wikipedia edit

Modificat de dangrig
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

colega mea de si-a luat jetta mi-a zis ca nu se face acolo masina, ci doar caroseria. Se trimite apoi pe vapor in germania, si masina in sine se face in germania. Asta e ca sa nu mai plateasca vw nu stiu ce super taxe (legislatia e dura in DE) si sa iasa masina la un pret mai bun. Asa i-a zis si ei dealerul din bucuresti. g6 simplu se face in germania, cel putin astea comandate in romania. a mea de acolo a venit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

[ - Pachet oglinzi si manere in culoarea caroseriei.

Salut, spune-mi te rog ce fel de pachet e acesta si cat costa? nu l-am gasit pe site.

Si eu am comandat un Golf 6 Trendline si as fi vrut sa am manerele si oglinzile vopsite

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

colega mea de si-a luat jetta mi-a zis ca nu se face acolo masina, ci doar caroseria. Se trimite apoi pe vapor in germania, si masina in sine se face in germania. Asta e ca sa nu mai plateasca vw nu stiu ce super taxe (legislatia e dura in DE) si sa iasa masina la un pret mai bun. Asa i-a zis si ei dealerul din bucuresti. g6 simplu se face in germania, cel putin astea comandate in romania. a mea de acolo a venit.

Daca-ti da o serie de sasiu aflam. Eu sunt 99.9% convins ca se face DOAR in Mexic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine, jetta? doar caroseria, iti repet ce a zis. sincer, nu vad relevanta in final, au CTC peste tot. daca e sa ai ghinion poti sa ai ghinio oriunde ar fi facuta.

Modificat de mandelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

[ - Pachet oglinzi si manere in culoarea caroseriei.

Salut, spune-mi te rog ce fel de pachet e acesta si cat costa? nu l-am gasit pe site.

Si eu am comandat un Golf 6 Trendline si as fi vrut sa am manerele si oglinzile vopsite

Salut,

Pachetul respectiv costa 50 de euro TVA inclus, iar codul pachetului sau cum se numeste nu stiu. O sa ma uit cand ajung acasa pe comanda si o sa iti dau codul trecut acolo. Din cate imi aduc aminte pe comanda scrie Ogkinzi si manere usi in culoarea masinii.

Am optat pentru pachetul respectiv in primul rand pentru ca nu era scump si in aldoilea rand, daca era sa le vopsesc la un servis nu ar fi rezistat vopseaua pe ele si nici nu ar fi avut calitatea din fabrica.

O sa postez codul si denumirea exacta a pachetului dpa ora 19:00.

Florin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Florin,

Din pacate daca cer modficarea se prelungeste termenul de livrare cu o luna. O sa vopsesc capacele de la oglinzi in service. Manerele negre nu ma deranjeaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e culmea.. cum sa se prelungeasca termenul cu o luna ptr voppsitul unor manere si capace.. extraordinar.. dar de la ce dealer iei masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu conteaza ce modificari faci. Se prelungeste perioada automat. Cu 3 saptamani inainte de a intra in fabricatie nu mai poti aduce modificari la configuratia masinii. E de preferat sa pui tot ce iti doresti pe masina din fabrica, after nu e acelasi lucru - mai ales vopseaua...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A ajuns şi a mea. mkVI 1.4 TSI 122 CP HL m6 blue graphit :) 10 săptăm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari:)

Sa o stapensti sanatos si fara incidente.

Florin

Salutare Cristi,

Din cate mi-a spus prietenul care lucreaza la Cardinal in Ploiesti si de la care am si facut comanda, daca faci modificari asupra comezii in primele 2 saptamani din momentul in care ai semnat actele(pentru ca din cate stiu dupa primele 2 saptamani de la semnarea contartului se plaseaza comanda efectiv) nu se va face nici o prelungire pentru termenul de livrare.

Daca vrei ii dau un telefon sa il mai intreb inca o data ce si cum si iti spun.

Florin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Florin de efort dar nu cred ca mai este cazul.

Actele le-am semnat mai bine de o luna, masina vine prin mai. Reprezentatul de vanzari mi-a spus ca nu ar fi vreo problema sa dam capacele de la oglinzi jos si sa le vopsim.

Stau sa ma gandesc ca poate n-are rost, culoarea masinii este red amaryllis si arata binisor cu negru. Doar ca da putin impresia de "ieftin".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Astazi dupa doua luni fara o zi de cand am facut comanda, am primit seria caroseriei. Banuiesc ca a intrat in fabricatie, nu? Cam cat ar mai dura de acum? Dealurul mi-a zis sfarsitul lui mai, inceputul lui aprilie, dar eu tare sper sa fie mai putin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar allex6x6 in perioada aceasta durata unei comenzi este de aproximativ 3luni (asa mi s-a estimat si mie, dar nu am dat inca comanda pentru ca nu mi s-a putut asigura un test drive cu 1.4mpi) si asta in masura in care nu ai vreun optional deosebit care va face sa intarzie si mai mult comanda.

Iti doresc asteptare usoara allex6x6 si sper ca in curand sa ma alatur si eu la coada groaznicei asteptari. Nu pot decat sa imi imaginez ce simti cand trebuie sa mai astepti inca o luna.

Oricum ai ales un motor si un nivel de dotare care te vor satisface pe deplin. Asteptarea o sa fie pe deplin recompensata.

Modificat de Florinutzu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Bucuresti au masina de test 1.4 MPI la Midocar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super leinad chiar ma mir de ce nu m-au sunat sa ma cheme la test drive, probabil au prea multi clienti acuma ... le-am zis ca nu pot sa dau drumul la comanda pana nu conduc acest motor.

Imi poti spune te rog la care din dealeri Midocar ? se gaseste ? Vitan, Otopeni ?

Modificat de Florinutzu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am să-ţi spun m

Modificat de leinad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poti spune te rog la care din dealeri Midocar ? se gaseste ? Vitan, Otopeni ?

Otopeni

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cadytechnics

Azi am primit-o.

Comanda facuta in 5 februarie. Deci 3 luni a durat. Am mai asteptat o saptamana jumate pana s-au validat tichetele rabla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa fix 11 saptamani, se pare ca masina a ajuns in curtici. In 5 zile lucratoare maxim ar trebui sa ajunga in bucuresti. Sper sa nu fie chiar atat.

Ca o observatie, aproape toata reducerea facuta de dealer si-au recuperat-o din schimbul valutar (cursul de la porche bank e nesimtit de mare). Ma simt furat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu astept sa-mi vina masina si vreau sa te intreb care era termenul de livrare trecut la tine in contract ? (cate saptamani ? )Am inteles ca la tine a durat 11 saptamani .De Cand ? De cand ai facut contractul sau de cand ai dat avansul ?

Iti doresc sa intri cat mai repede in posesia masinii si sa o folosesti sanatos !

Avertisment

QUOTE / REPLY (citatul) ajută c

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@opinius Multumesc, la fel si tie. Ultimele zile trec parca cel mai greu.

Comanda am facut-o pe 2 martie (tot in ziua aia am platit si avansul). Apoi pe 26 martie am facut o modificare in contract, am mai pus o optiune si practic au facut un nou contract cu data de 26, dar mi s-a spus ca asta nu influenteaza termenul de livrare. In contract scrie 10-12 saptamani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!