Jump to content

Astept Golf6


szaki
 Share

Postare recomandată

insaniak, felicitari! stiu cat ai avut de tras cu asteptarea asta lunga care pana la capat sper sa merite. s-o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara incidente!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 581
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mandelu

    26

  • szaki

    22

  • TDR

    19

  • alecsutzu

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si a mea trebuie sa vina in cateva zile. Este la Curtici si asteapta un tir sa o aduca acasa :icon_thumright:

Apropo: numerele rosii se platesc? pentru masini luate cu credit sau cash, deci fara leasing. Mie mi-au zis ca o sa trebuiasca sa le platesc (vreo 170 ron).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, se platesc si nu le mai poti da inapoi la politie contra unei sume. dupa ce le iei pe alea finale, pe alea rosii le poti arunca.

la Insaniak a durat ceva, sper ca doar pt ca e de 160cp. mie dealerul din timisoara mi-a zis ca in cam 2 luni o am, i-am zis ca si in 2juma e bine, sper sa nu trecem de 3 luni ca incepe sa devina critica treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine a intarziat din cauza sistemului audio RCD 510 Dynaudio

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles ca a fost votat bugetul pentru Rabla astazi!

In 2 saptamani max putem lua masinile prin acest program.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am comandat si eu 1.4 tsi 122 hp. Termen livrare 10-12 saptamani. La comanda anterioara (Polo) a durat aprox 3 luni. Ambele comenzi facute la Porsche Bucuresti Nord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. Ce echipare .. ce dotari .. ce pret?

DAP am vazut si eu stirea de pe 20 februarie se primesc pot da masini la remat si se primesc in schimb vouchere de 3800 RON. Este ok cred pentru mine.. daca mai intarzie masina o saptamana nu se supara nimeni :Driver:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. Ce echipare .. ce dotari .. ce pret?

Echipare TL, dotari : RCD 310,

Comp Bord Plus,

Ind Pres pneuri,

Alarma,

Cotiera si proiectoare ceata

, Scaune fata reglabile pe inaltime,

Aer cond Climatronic

Culoare Gri (United Grey metallic)

Pret : 16876 euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca un posesor fericit de Golf :icon_thumright:

Acum o ora mi-am primit masina: VW Golf VI TL. 1.2 TSI 105CP. Cred ca sunt primul posesor de 1.2 TSI.

Din pacate in TM este cod galben de ninsoare, nu tocmai prielnic pentru condus, mai ales cu cauciucuri de vara :biggrin:

Dupa ce ma obisnuiesc cu ea si o conduc putin mai mult, promit sa-i fac thread pe Masina mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Abia astept thread-ul!Inca mai am 2 saptamani pentrul 1.2 - ul meu si nu gasesc absolut nici un review cu el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, vreau sa stiu si eu daca sa mai confruntat cineva cu o asemenea situatie.

Am comandat pe 9.11.2009 un Golf VI 1.6 TDi Highline la Porsche Bucuresti Vest. Omul de acolo cand a auzit ca o platesc si cash a sarit in sus, mi-a facut si un discount astfel cu toate optionale adaugate( Pachetu de Lumini, Pachetul de Iarna, RCD 510, Park Assist, senzor de presiune in roti) am ajuns la pretul de 19.000 de euro.

Acum vine partea frumoasa, m-a sigurat ca din cauza crizei si a lipsei de comenzi masina mea va ajunge mai repede decat termenul prevazut de livrare|( care era de 3 luni), si ca pe la jumatatea lui ianuarie cel tarziu va sosi masina. E acum suntem in februarie si sun si eu sa ma interesez de masina, daca mai vine sau nu mai vine, dealerul meu imi zice ca din cauza unor intarzieri pe la fabrica masina ajunge pe la jumatatea lui februarie, aceasta converstaie avea loc prin ianuarie. Vine februarie il sun din nou pe dealer, care imi spune ca nu stie cand va sosi masina pentru ca astora la fabrica le lipsesc tot felul de piese, una amuzanta a fost ca mi-a zis ca nu aveau motor :), si ca masina inca nu se stie cand va fi livrata.

Acum nu sunt la prima masina cumparata, dar intradevar sunt la prima experienta cu cei de la Porsche, deja in luna asta intru in a patra luna de asteptare, mai am o luna si daca nu soseste imi voi primi banii inapoi.

Are cineva vreo parere despre ce se intampla pentru ca eu sunt stupefiat, ar fi culmea ca eu sa fiu primul client care plateste o masina cash si dupa 5 luni sa-si primeasca banii inapoi, intr-un an de criza.

Eu ma intreb daca ei macar au trimis comanda, sau acum se gasesc sa o trimita, dar mai frica mie ca nu cumva masina sa fi avut vreo problema la transport.

A mai avut cineva aceeasi situatie, si daca da ce sa fac sa ii presez, sa le cer despagubiri ??????

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@CosminZ - eu am dat comanda pe 27.10.2009 iar pe data de 23.01.2010 am ridicat masina deci 3 luni fara cateva zile.

Am aproape aceiasi configuratie ca a ta(in plus DSG 7 in minus park assist) si am platit-o la fel ca tine, in avans, dar ce e drept eu am comandat-o la Midocar. Mi se pare ciudat ce afirma dealerul tau. Au fost niste discutii la un moment dat vis a vis de RCD510 ca ar avea probleme(dar s-au rezolvat). Parerea mea e ca ei nu au dat comanda cand trebuia.

Daca ai semnat contractul in forma in care ti l-au dat ei, nu poti face nimic dpdv legal, sunt acoperiti total. Aceiasi problema am patit-o cand am comandat scirocco; am asteptat 5 luni si jumatate.

"Welcome to the club"

Modificat de sorinsab
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cosmin, eu am facut comanda pt masina din semnatura pe 04.11.2009 tot la Porsche Bucuresti Vest 1 si masina am ridicat-o de la dealer pe 13.01.2010. mi se pare ciudat ca te-au amanat atata. mie imi bagasera gogoasa ca din contra, din cauza comenzilor prea mari si a sarbatorilor sa ma astept la o intarziere si sa-mi ridic masina undeva pe la inceputul lui februarie. gogoasa pe care ti-au bagat-o ei cu motorul nu mi se pare plauzibila ca doar ai facut comanda la 5 zile dupa mine si culmea, sorinsab a primit masina mai tarziu decat mine desi facuse comanda inaintea mea.

eu zic sa-i stresezi in continuare pana o sa le iasa pe nas pt ca in romania oamenii nu inteleg de vorba buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Abia astept thread-ul!Inca mai am 2 saptamani pentrul 1.2 - ul meu si nu gasesc absolut nici un review cu el

Gasesti review-uri cu 1.2 TSI pe site-uri straine dar pe Polo sau Skoda Yeti.

Cum mai ai doar 2 sapt? tu abia ai dat comanda. Ai luat cumva din stoc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cadytechnics Bravos! Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de incurajari, o sa iii stresez in continuare, ideea e ca ultima oara cand am vb cu dealerul, el mi-a zis ca intra in concediu medical, cred ca a cedat din cauza stresului :),

oricum eu sunt rabdator si astept, ca banii i-am dat deci altceva nu am ce sa fac, d-abia astept sa ma dau cu ea, :blah:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Adrian D : Nu am vrut sa stau 3 luni pe dreapta fara masina si l-am rugat pe dealer sa imi caute o masina cu o configuratie de bun simt care poate sa vina cat mai repede.

Nu stiu in ce masura pot compara golful cu Skoda Yeti (cuplu pe plaja diferita , mai mica - performante complet diferite) , idem pentru Polo , care fiind mai usor schimba atat performantele cat si consumul , pentru motorul de 1.2tsi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Rog renuntati la felicitari goale si indemnuri...

Este un topic Tehnic, nu peluza de stadion

Rog fericitii noi posesori sa posteze impresiile lor visavis de masina in topicurile dedicate si sa ni le prezinte (masinile) in aria Masina mea

Mersi de intelegere!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ieri a venit. sunt foarte multumit. sper sa ma tina asa mult timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Abia astept thread-ul!Inca mai am 2 saptamani pentrul 1.2 - ul meu si nu gasesc absolut nici un review cu el

In sfarsit mi-am facut timp pentru prezentarea masinii mele: my little blue shark

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Am mutat discutiile referitoare la programul rabla aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna tuturor... sunt si eu in rand cu cei care asteapta masinuta. Eu am dat comanda la mijlocul lui Decembrie, data la care s-a dat comanda dupa confirmarea avansului a fost 16 Decembrie si mi-i s-a spus aprox. 3 luni. Masinuta pe care am comandat-o este un Golf 6 Variant Highline, 2.0 TDI - ideea este ca golf variant se fabrica in Mexic, dar am fost sunat de dealer ieri si mi-a spus ca in 3 saptamani masina va fi in tara. Asta inseamna ca daca totul e ok, ar trebui sa am masina pana la mijlocul lui Martie... Bucuria e mare, timpul trece greu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Singurul model VW care nu se fabrica in Europa respectiv Germania este Jetta, acesta se produce in Mexic pentru ca are mare prindere la americani. Hatch-ul nu este agreat de americani deci n-ar avea nici un motiv sa-l produca in Mexic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze de off: jetta se fabrica in mexic din cu totul alte motive, nu ca nu e hatchul agreat neaparat. are de-a face cu impozite platite in germania (conform cu ce mi-a zis un dealer). insa nu e locul aici sa discutam de asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!