Jump to content

Difuzoare Golf/Bora


Gupidu
 Share

Postare recomandată

Bogdan Moraru

Vedeti ca la I.C.E and security se discuta mult mai detaliat treaba asta :D :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

se potrivesc cumva boxele de pe fata sa le montez pe portierele din spate?Am doar cele de pe fata si am mai gasit 2 care tot pe fata au fost montate.M;ar interesa sa le montez pe spate.Dimensiunile sunt potrivite?Mai trebuie cumva acele inele adaptoare...sau altceva?Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan Moraru

Daca sunt OEM se potrivesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o problema la masina din semnatura.masina are din fabrica 4 boxe originale da numa ca cea din stanga jos nu se aude.cum as putea sa o desfac fara sa desfac toata fata de usa sa vad daca e arsa sau sau sa vad daca e o legatura proasta undeva.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai cum sa o desfaci fara sa dai fata de usa jos,dar nu e mare lucru sa dai jos fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan Moraru

Legaturile la difuzoarele OEM sunt pe FATA nu pe spatele difuzorului :tomato:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am ramas surprins ca Golful meu Basis din 2002 sa nu aiba trase nici chiar firele pentru difuzoarele din usile din spate. Eu nu am fire nici pana la stalpi. Eu greu de tras, a mai facut cineva treaba asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu sunt foarte pretentios la sunet. Sunt multumit cum se aude doar cu difuzoarele de pe fata. Problema mea e ca la boxa de pe partea soferului nu se aude tot timpul si ii mai dau cate un picior sau un pumn la fata de usa si isi revine. La o scanare cu vag-com pe modulul radio imi da o eroare cum ca difozorul din stanga are conexiune intrerupta. Daca demontez fata de usa am acces sa verific conexiunile sau trebuie sa demontez toata usa? As putea scapa doar cu un contact imperfect la mufa difuzorului sau am sanse mari sa fie ceva fir intrerupt in burduful de cauciuc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan Moraru

In usa nu ai niciun contact imperfect, ci in difuzor, la mufa difuzorului. Sau poate s-a coxat vreun contact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Cum pun si eu in usile din spate difuzoare daca nu am mufe trase ?!?!

Cum se trag mufele?

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai trebuie trase cite 2 firede la cd pe sub plasticul de la praguri apoi prin stilp si apoi prin tubul flexibil in usa.la fel si pe cealalta parte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si trebuie bagate pe sub volan si pe sub torpedoul masinii...ca nu prea este spatiu observ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

da, pentru stanga treci pe langa coloana de directie, pe unde ai loc sa le prinzi sa nu te incomodeze. In dreapta trebuie sa pe tragi prin spatele torpedoului, sau pe unde ai loc, sa nu se vada si sa nu "zornaie". trebuie sa desfaci oarece plasticuri.

SFAT: cumpara cabluri de calitate si prindele bine sa nu mai desfaci a doaua oara.

Multumesc!

Modificat de puricele
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan Moraru
Si trebuie bagate pe sub volan si pe sub torpedoul masinii...ca nu prea este spatiu observ?

Imi scrii mie pe messenger si iti explic toata operatiunea :D sau vii la Sinaia si iti desfac eu tot ce iti trebuie, fara sa rupem nimic, evident :icon_thumright:

Modificat de Bogdan Moraru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

recent am pus masina pe vag com, si..pe partea de audio mi-a dat 2 coduri de eroare, si anume:

Address 56 -------------------------------------------------------

Controller: 3B0 035 186 D

Component: Radio BNO 0201

Coding: 02407

Shop #: WSC 31414

2 Faults Found:

00852 - Loudspeaker(s): Front

36-10 - Open Circuit - Intermittent

00853 - Loudspeaker(s): Rear

36-10 - Open Circuit - Intermittent

End -------------------------------------------------------

Am sters eroarea pentru ca eram sigur ca sistemul meu, (original din fabrica, 4 boxe jos in portiere, si 4 tweetere in partea de sus a usii sau, in fata langa oglinzi), nu are nimic;

ei bine ieri la un drum de vreo 100km am observat ca basul se aude cu intermitente. Ciudat este ca...boxele si tweeterele se aud toate, le-am verificat cu functiile fade si balance de la MFD-ul la care sunt conectate.

Deci practic boxele se aud, dar nu scot bas tot timpul. A mai patit careva ceva de genu ?

Astept raspuns. Multumesc foarte mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

salut!

imi puteti spune careva care este dimensiunea maxima a difuzoarelor care se pot monta in usi la golf 4 variant?cu sa fara schimbarea grilelor originale din fetele usilor,multumesc anticipat :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe masina mea am boxe doar la usile din fata

e posibil sa am macar firele trase si pentru cele din spate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

momentan nu vreau sa umblu la partea tehnica decat in cazul in care e neaparata nevoie

poate pe viitor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut baieti.am si eu o problema.Vreau sa imi schimb boxele de pe fata la masina dar am zis ca inainte sa ma apuc sa cumpar ceva sama uit exact ce am la usi.Dupa ce am dat fata usii jos am vazut ca boxa e prinsa intr-un cadru de plastic si acesta e prins la randul lui in nituri de fata metalica a usii(aia care desparte macaraua geamului si incuietoarea de partea cu boxa si firele).Aveti vreo idee cum as putea sa dau jos acel cadru ca sa am acces la boxa?Daca ajuta la ceva masina e in 2 usi iar geamurile sunt manuale.Astept pareri!

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acel plastic face corp comun cu difuzorul. Trebuie doar scoase cele 4 nituri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am vazut eu daca scot cele 4 nituri va trebui practic sa rup suportul de plastic ca nu vad alta modalitate de a le scoate.suportii nu trebuie pusi la celelalte boxe sau se vor cumpara altii care sa se potriveasca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca difuzoarele tale de pe masina sunt OEM, cand vei scoate acele nituri vei ramane cu boxa in mana. Inca odata ma repet: acel plastic e corp comun cu difuzorul si are rolul de distantier. Cand vei monta difuzoare aftermarket va trebui sa cumperi si distantiere ca sa poata cobori geamul pana jos.

Ai mai jos cateva imagini cu difuzoarele OEM.

3YEK0.jpg 3YCeS.jpg

Modificat de didus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok,acum totul are alt sens.Multumesc pentru info,acum nu ramane decat sa ma hotarasc la niste boxe care sa faca diferenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Fratilor cum fac sa imi mearga si mie boxele din spate la golfuletul meu ca decand am schimbat castefonul(cu unu mp3)nu mai merg cele din spate...si nu e de la setarile casetofonului ca m-am uitat.Cum le conectez si pe cele din spate?+ca as vrea sa pun un tub de bass in portbagaj :Driver: care e procedura?multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!