Jump to content

Difuzoare Golf/Bora


Gupidu
 Share

Postare recomandată

Daca s-a mai discutat credeti-ma ca nu am gasit ! Caut de o jumata de ora ...

Ma intereseaza daca difuzoarele de pe Golf/Bora fata se potrivesc pe spate.Daca exista alte elemente de prindere va rog sa-mi spuneti.multumesc...astept.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu vreau sa-mi pun difuzoare in portiere pe spate la Golful meu. Ce dimensiune au ? Cate cai ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar trebui sa se potriveasca la diametru cel putin,acum mai depinde daca ai in usa din spate tweeter(dif frecvente inalte),oricum vor trebui demontate fetele usilor din spate ptr montarea difuzoarelor,plus cablaj ptr ele(fire),verifica totusi adancimea difuzoarelor sa fii sigur ca nu atinge geamul cand coboara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sint identice boxele si tweeterele de pe fata cu cele de pe spate, daca doreste cineva il pot ajuta, vb pe PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe spate intra difuzoare de 16.5 cm , eu asa am si au intrat la fix , ale mele sunt pe doua cai si se aude f bine , numai ca e ceva bataie de cap pana tragi firele . Chiar nu stiu daca potrivesc de pe fata pe spate , posibil , dar nu bag mana in foc :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la intrarea in radio CD am observat ca sunt conectate toate firele pt boxe, care ar fi probabilitatea sa fie trase deja firele pana la usile din spate, sau cum as putea sa imi dau seama cat mai simplu? golf 4 1.4 variant basis

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca e destul de mica probabilitatea sa fie trase firele in spate , al meu e golf 4 edition si nu avea trase firele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va spun cu siguranta ca nu sunt trase fire in spate.

Eu ma refer in acest topic strict la difuzoare stock nu aftermarket.Sa incercam sa ne uitam totusi si pe ce a gasit "Last".Multumesc oricum.

Modificat de Gupidu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, eu am model SPECIAL si mi-am pus difuzoare cu 2 cai de 16.5 in diametru . stiam ca nu am difuzoare in usile din spate dar cand am desfacut panourile am gasit tweetere stock montate numai ca fire nu erau trase

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragi colegi,

You need help la sonorizare, dati un pm si se rezolva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

SALUTARE

VREAU SA-MI SCHIMB PE FATA SI SA MONTEZ PE SPATE BOXE SI NU SUNT HOTARAT CE SA CUMPAR M-AM ORIENTAT LA JVC CS-V625 DE 16.5 CM ,

CE PARERE AVETI SE POTRIVESC?

PE SPATE AM NEVOIE NEAPARAT DE INEL ADAPTOR?"MA GANDESC K FARA INEL AR ATINGE GEAMUL CAND IL LAS JOS"

CE PARERE AVETI CU S-AU FARA INEL ADAPTOR

Avertisment!

Scrierea nejustificata cu majuscule, litere

Modificat de Marius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe spate eu am montat difuzoarele fara inel adaptor si nu loveste geamul in ele , sunt niste boxe alpine de 16.5 cm , eu sunt curios cum pot monta alte difuzoare pe fatza , pt ca am numai in usa de la sofer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut trase fire, dar atentie, sunt trase numai pana la stalp ,adica,dai jos butduful acela intre usa si stalp, desfaci mufa(roz) si vezi ca sunt 2 fire care nu vin legate la nimic in cealalta jumatate a mufei.Din fabrica am avut caset beta si l-am schimbat cu un HU Alpine CDA-9847R.

Eu le-am cositorit pur si simpu de cele 2 picioruse.

Pe spate am pus boxele+tweeterele de pe fata(se potrivesc la fix) si in fata Hertz Dieci DSK-165 de astea. (330ron acum 2ani)

Sunt multumit de ele, dar parerea mea e ca nu duc cu MULT mai mult decat cele de fabrica, oricum 8 boxe (+un tub ulterior)nu e totuna cu 4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intra pe fata fara inel pentru adaptare ? sau e mai bine sa caut o boxa originala second ? pentru ca cea de la sofer se aude f bine

Modificat de mese_adi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu, nu am incercat, eu am pus la cele noi, dar nu cred ca ar merge fara pt ca in fata geamurile coboara mai jos ca in spate si iti da in magnet si poate mai si spargi geamul :D.

Da pana jos geamul si baga boxa,daca intra e ok.

Modificat de marius1982.11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok , mersi mult , acuma trebuie sa ma hotarasc , daca cumpar un set , sau caut una originala , second , in loc la boxa care nu merge :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Pe spate mi-am montat boxe Sony Xpload de 16.5 fara distantier (inel) iar geamul nu atinge in momentul coborarii. Difuzoarele au 2 cai (deci si tweetere) dar datorita amplasarii in partea de jos, frecventele inalte sunt mai slabe.Eu sunt multumit de calitatea lor, mai ales ca pricipalul criteriu dupa care le-am luat a fost ca dimensiunea lor sa nu afecteze culisarea geamului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inginere,deci acum ai 4 boxe OEM fata si spate cu tot cu twetere.

Esti multumit de calitatea lor?Cele de pe spate suna ca si cele de pe fata?Merci

Modificat de Gupidu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, sunt foarte multumit. M-am suit intr-un golf cu radio gamma montat din fabrica si 8 incinte acustice montate tot din fabrica. Nici o diferenta nu este intre masina mea si aia.

Ideea este ca aceste boxe oem sunt calculate pentru usile de golf, inelele de fixare se potrivesc la fix.....twiterele sunt de calitate.....

LE. Cele de pe spate au fost montate inainte pe fata la un golf IV GTI :blah_: Oricum, sunt identice fata/spate.

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit set boxe complet + twetere si cablaje originale la un centru de dezmembrari din Cluj.Cost 150 lei tot pachetul...am atasat si o poza,scuzati calitatea dare este facuta cu telefonul mobil.Daca mai sunt doritori pot sa-mi dea un PM sa le dau nr de tel de la aceasta firma... :D

post-17572-1235483522_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt la fel ca cele pe fata ? Le-ai montat pe spate ? Cum se aud ? E greu de tras fire la portierele din spate pentru boxe ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!