Jump to content

Montare trapa electrica


GildedBullet
 Share

Postare recomandată

Nu popnituri, sudat cu CO2 nu face paguba mare adica nu arde mult si nici nu se cunoaste ca a fost sudat dupa ce se vopseste. De etansat nu trebuie sa ai grija decat de furtunele din colturile trapei sa fie bine fixate caci in rest am pus mai mult mastic de parbrize decat a avut pavilionul vechi si daca voi vrea sa mai scot pavilionul asta va iesi tare greu ca e lipit de jur imprejur si sudat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salut. Unde se leagă firele la modulul confort 1Co 799 959 B? Nu am avut trapa. Am 4 fire 2 la tablou siguranta si 2 la modulul confort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Îmi aduci aminte maine și îți verific, in limita timpului. Am făcut acest retrofit acum mult timp, nu-mi mai aduc aminte din cap, conexiunile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Florin cand ai timp sa imi spui si mie unde sa leg firele pt trapa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna seara la toti ! Ma pregătesc sa imi montez trapa si daca tot a dat căldura vreau sa fac instalația doar ca nu am o schema ceva. Am 4 fire unul plus pe siguranta unul minus pe caroseria si 2 la modulul confort dar nu stiu unde. O schema unde le pot lega?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am montat trapa dar nu stiu daca am conectat firele ok la modulul confort, o schema electrica ,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...
On 06.07.2016 at 15:45, eugeniusandu a scris:

Da am reusit eu. Voi uploada poze cu masina inainte si dupa ce am pus trapa cat si poze facute cu telefonul in timpul operatiunii deaceea scuzati calitatea dar se distinge ce dezastru trebuie facut sa se monteze trapa. Se desface tot pavilionul ca o conserva. Indicat ar fi sa iei toata instalatia de pavilion de la masina donatoare si asa nu ve avea de conectat decat 4 fire plus minus in care vei avea fir tras la blocul de sigurante si alte 2 fire pe modulul de comfort si gata. Pt. cei care au postat anterior nu iti trebuie vreun service cu pretentii pt. operatiune decat un meserias bun si priceput. De notat ca masina mea este in 2 usi deci fata de cele in 4 are mai mult de sudat la incheietura pavilionului cu aripa. Totul functioneaza perfect in urma transplantului.

Nu stiu de ce nu ma lasa sa uploadez toate pozele odata voi uploada in mai multe reply-uri

Golf IV  000160a_resize.JPG

Golf IV  000161a_resize.JPG

Golf IV  000163a_resize.JPG

Golf IV  000164a_resize.JPG

Golf IV  000165_resize.JPG

Golf IV  000235_resize.JPG

Golf IV  000272a_resize.JPG

IMG_20160314_102307_resize.jpg

IMG_20160314_102314_resize.jpg

IMG_20160314_121846_resize.jpg

IMG_20160314_141006_resize.jpg

Salut .unde ai făcut toată treaba asta?

Eu sunt din Olt si am un passat b6 sedan .. nu gasesc pe nimeni care sa se bage 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 25.04.2020 at 10:10, bbe (ZBM) a scris:

Am montat trapa dar nu stiu daca am conectat firele ok la modulul confort, o schema electrica ,

Sunt si eu interesat .unde a-ti facut montajul?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am facut retrofit la trapa OEM Golf 5, ma poate ajuta cineva cu o schema electrica? Nu gasesc nici pe net si nici in programe! Trapa are 5 fire! Multumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce an este masina,  ce cod motor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina donatoare este 2004 1.9Tdi, nu stiu codul motor, dar am seria de sasiu, iar masina mea pe care s-a montat este 02.2004 fabricatie, 1.6FSI BAG! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!