Jump to content

Dotari suplimentare


EFlavius
 Share

Postare recomandată

si la mine tot 164. pai tu o duci la 105 cai si 250 Nm , iar eu la 95 de cai si 205 Nm...deja al tau o sa fie comparabil cu cel 1.9 tdi si la putere si la cuplu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cosmin1012

    74

  • BoCo

    26

  • Spu

    18

  • ingeras2020

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

oricum pe autostrada nu prea ai cum sa ii mai dai .. k au montat astia camere peste tot .. drept exemplu cum l-au prins videanu(ministrul economiei) cu 154 cu al lui bolid S500 .. eu sunt multumit de ea cum e in momentul de fatza .. cand o sa am nevoie de resoftare ma duc la DimSport ( 350E ) si aia e:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Voinea le face la 700 de ron. si nu am auzit pe nimeni sa nu fie multumit. este reducere pentru membrii, in mod normal 250 de euro. de la TCM

Modificat de cosmin1012
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer in momentul de fata nu ma preocupa resoftarea :) astept sa-mi vina jantele,grila GTI, dvd 2DIN, cotiera.. si sapt asta sper sa-mi montez subwooferul :blah: .. apoi cu timpul sa mai strang niste bani sa-mi cumpar niste suspensii..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sebastian stefan
a incercat cineva sa-si pune torpedou frigorific ?

Eu mi-am facut asa ceva dar nu e foarte eficient in oras ci doar la drumuri lungi.Daca vrea cineva detalii pot explica cum se procedeaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa am si eu la renault din fabrica si intradevar dureaza cel putin o ora sa se raceasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am facut asa ceva dar nu e foarte eficient in oras ci doar la drumuri lungi.Daca vrea cineva detalii pot explica cum se procedeaza.

Poti sa imi dai si mie niste detalii? ce implica?

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sebastian stefan
Poti sa imi dai si mie niste detalii? ce implica?

mersi

Nu implica costuri mari.Eu am luat un furtun gofrat de la o evacuare de masina de spalat,care l-am legat din conducta de aer care vine la aeratorul lateral pana in torpedou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti sa pui niste scheme sau ceva mai detaliat? e interesanta ideea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sebastian stefan

Sper maine sa am ceva timp sa fac cateva poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumim pentru informatiile despre racirea torpedoului.

Eu care ma gandeam ca e cine stie ce dispozitiv... se pare ca un furtun care sa bage aer rece e suficient cu conditia sa mergeti cu aerul conditionat deschis, si ventilatorul dat tare destul timp cat sa se raceasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sebastian stefan

Asta e ideea si nu face condens,dar nici nu raceste f tare si nici foarte repede,dar la drum lung vara chiar merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca e crapat si asa se intampla. eu am avut asa la un far

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer eu nu vad nici o crapatura.. poate sa fie de la faptul ca a fost dat jos ? mi l-au dat jos cei din service cand mi-au vopsit in zona aia ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

posibil. oricum daca se abureste inseamna ca nu este etans

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut un far care se aburea...am mers cu pozitia de drum aprinsa si s-a dezaburit, asta este o solutie de moment :(

Modificat de Nego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut...stiu ca sunt un pic :icon_thumright: dar vreau sa va intreb daca scot chestia aia de sub pedala de acceleratie se intampla ceva??e ca un fel de limitator de viteza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu ce se intampla dar dieselul are regimul de turatie mult mai jos decat un motor pe benzina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu in spate la presuri nu am prindere. Nici presuri nu am avut. Am pus eu unele de cauciuc dar nu am prindere sinici gauri. Am vazut cateva pagini mai inainte ca se pot comanda surburi de plastic pt prinderea presurilor. Exista si gauri undeva in podea pt ele? :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu in spate la presuri nu am prindere. Nici presuri nu am avut. Am pus eu unele de cauciuc dar nu am prindere sinici gauri. Am vazut cateva pagini mai inainte ca se pot comanda surburi de plastic pt prinderea presurilor. Exista si gauri undeva in podea pt ele? :icon_thumright:

nu exista gauri prinderile au un fel de filet care se infileteaza in mocheta si gata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mocheta? Hmmm, cred ca o sa incerc si eu, numai sa le cumpar mai intai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!