Jump to content

Dotari suplimentare


EFlavius
 Share

Postare recomandată

pai 2din arata bine umple mai bine bordul dara atrage atentia la spargatori in timp de unul simplu este mai discret.te referi la cel care are display pe sina? eu daca ar fi as lua un dvd 1din si un cd changer in locul ramas

@ionut : ledurile cu lumina alba la picoare arata bine dar la plafoniera nu crezi ca ar creea o impresie de loc rece, neprimitor? lumina galbena mi se pare mai atragatoare impreuna cu niste leduri rosii cum ne a prezentat Executive mai sus :vwrullz: imi place lumina calda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cosmin1012

    74

  • BoCo

    26

  • Spu

    18

  • ingeras2020

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am pus pentru colegul cu capacul BlueMotion poza cu cei 3 suporti.

In alta ordine de idei am vazut ca cineva vrea sa vanda RCD 200 de pe Polo, ceva detalii pret, daca citeste sau nu mp3, cate iesiri are si daca se sincronizeaza display-ul cu aprinderea farurilor sau nu??

Punctul 2: super ledurile alea de la picioare.Si eu vreau sa-mi pun ceva de genu dar mai slabe ca intensitate si colorate cred(rosu ca albastru are mai toata lumea).

Dar pana nu trece frigul asta nu mai fac nimic la masina ca inghet afara.

post-25259-1233695408_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc mult pentru poza. nu stiam ca acolo este al 3lea suport

stie cineva unde pot gasi un suport pentru capac motor polo1.4 tdi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti recomand sa cauti pe la dezmambrari desi nu stiu daca iti vor da aia numai un suport.

Am si eu o problema inainte de a face alte chestii la masina, nu stiu cum sa adaptez cd-player-ul meu pioneer in bord incat sa vina mai bine si sa nu se mai vada spatiu intre el si bord...aveti idee cu ce as putea umple acele spatii pe care le lasa cd-playerele aftermarket si de asemenea cum as putea fixa mai bine cd-playerul in bord pentru ca acum are o oarecare mobilitate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pot sa iti recomand un servicer audio de unde poti cumpara adaptoare si ti le si monteaza. de cumparat simplu am vazut doar pe ebay

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cosmin1012

mie chiar imi place culoarea pe care o scot aceste leduri. bine..in poza nu se vede atat de bine dar are o tenta de movaliu un pic. am vazut ca printre ledurile albe mai sunt vreo 3 un pic colorate, probabil alea dau un pic de culoare luminii. acum nu stiu daca gasesc placuta cu leduri mai mica sau poate ca o sa iau un bec de la zextar cu leduri ca sa nu fie nevoit sa fac improvizatii.

Ah..si apropo de ledurile in plafoniera...si mie imi plac...insa eu nu am plafoniera din asta si in al doilea rand m-am uitat cum ar bate ledurile si am observat ca lumina de la ele ar veni pe frana de mana. In fine...am sa mai studiez problema ca si mie imi plac.

@EFlavius

prima data ma gadeam sa imi pun si eu colorate.

- Albastru....nu - ca nu suntem la NFS; are destul albastru bordul si au toti pe LOGANURI.

- Rosii...era o idee dar tot la fel...si im plus mai creez si idei politice :D :D

Asa ca am ramas la ideea de alb....asa am si o vizualizare mai buna a jegului de pe presuri si cred ca o sa ma oblige sa o duc mai des la spalatorie. Glumeam....imi place mie lumina pe care o dezvolta.

Referitor la inghetatul pe langa masina....si eu am tras un pic de frig si azi s-a resimtit la spate. Daca ai posibilitatea sa o bagi undeva in garaj ti-as recomanda cu placere.

Modificat de ionut_slatina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ,da asa este tweeterul si midbasul din dreapta sunt dupe , la cd player nu e nimik dereglat mam uitat , e asa cum a fost....nu stiu ce sa zis , unt blaupunkt , si sunt prinse in nituri care nu stiu cum leas putea face inapoi daca leas schimba ,nici tweeterul nu stiu cum este prins...aveti idee?numai bine!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ba de 9N3 am plafoniera. aia pe care a facut-o colegul nu stiu de ce este. la mine e cheala, adica cu 1 bec si 1 intrerupator. am vazut ca au pus acest tip de plafoniera si la SKODA OCTAVIA 2 dar pe spate. era misto daca aveam cu becuri pentru citit sau cum se numesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

maine fac poza si iti arat cum este a mea.ce varianta de echipare este polo ul tau?la parasolare nu ai lumini de citit? la mine cand deschid parasolarul daca dau la o parte acoperitoarea oglinzii se aprinde o lumina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratilor...care isi schimba RCD-ul pentru alta linie audio il rog frumos sa ma contacteze ca am nevoie de el (mai ieftin)....la reprezentanta e 400 de euroi apoi cu banii astia imi iau laptop...si nu se compara cu un RCD :( ma scoate din minti ...ma zgaraie pe creier cand vad spatiul ala gol de sub cd player......:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cosmin

Eu stiu ca masinile " Comfortline " au unele dotari suplimentare.

Probabil ai si sertare sub scaunele din fata, proiectoare de ceata, plafoniera mare in fata cu trei butoane, trei semnale optice ( semnalizare ) la atingerea usoara a manetei, .......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa e.dar nu toate 9n3 au asta?in afara de sertare...

asa e.dar nu toate 9n3 au asta?in afara de sertare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trei semnale optice ( semnalizare ) la atingerea usoara a manetei, .......

Despre ce semnalizare e vorba? :Driver:

Modificat de Spu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la semnalizator daca dau un click semnalizeaza de 3 ori...3 flashuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca misti un pic maneta semnal sus sau jos fara a o bloca - semnalizarea va clipoci de trei ori.

Sorry :Driver:

Modificat de mihai60
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e....si am semnalizarea desi e BASIC a mea :Driver:

Modificat de Spu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai da ca asta nu e dotare optionala. e standard la toate vw cat de cat mai noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cum pot schimba sistemul de prindere al stergatoarelor din asta care il am clasic...in sistemul aero fara sa schimb bratele care costa enorm...stiu ca vreau marea cu sarea....dar poate ma scapa cineva de o cheltuiala.....fac o cinste :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu nu cred ca se poate. au alt tip de pridere, ma refer la cele Bosch.alte marci nu cunosc dar nu cred sa fie la fel de eficiente ca cele Bosch sau ca cele OEM. cam cat costa sa le schimbi cu tot bratul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cine nu are prindere la presurile din spate (eu am avut doar pe fata) merge cu astea: 4 buc - 3D0 864 107 A B41

Mai sunt si alte modele aici, dar mie mi s-au potrivit cele pe care le-am mentionat mai sus.

Si o poza....

post-7784-1233773728_thumb.jpg

Modificat de hazin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu nu cred ca se poate. au alt tip de pridere, ma refer la cele Bosch.alte marci nu cunosc dar nu cred sa fie la fel de eficiente ca cele Bosch sau ca cele OEM. cam cat costa sa le schimbi cu tot bratul?

6Q1955409B brat Stanga - sofer 28,42 euro fara TVA

6Q1955410B brat dreapta - pasager 28,42 euro fara TVA

2 X Lamele 1J1955425B 32 euro fara TVA

6Q6955707 brat luneta 13,75 euro fara TVA

6Q6955425 stergator lamela spate 8 euro fara TVA

Scump.....150 euroi cu TVA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sebastian stefan
Pentru cine nu are prindere la presurile din spate (eu am avut doar pe fata) merge cu astea: 4 buc - 3D0 864 107 A B41

Mai sunt si alte modele aici, dar mie mi s-au potrivit cele pe care le-am mentionat mai sus.

Si o poza....

E foarte bun linkul,dar de unde pot fi cumparate? As avea si eu nevoie macar de saibele care sunt prinse de presuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai va spun si eu cat costa stergatoarele, ca cinema, binevoitor, mi le-a furat pe ambele din fata, ala din spate mi l-a rupt ca nu l-a putut scoate, si mi-a luat si antena...asta sapt trecuta.

Va scriu acum chiar de pe factura (de ieri) (Sandra Trading Iasi):

- brat stergator: 2 x 125,64 ron

- piulita: 2 x 0,85 ron

- aero Wischerblatt (lamela): 2 x 79,52 ron

- antena: 100,08 ron

:)) :(

Si legat de intrebare, cred ca singura varianta pt lamele flatblade este inlocuirea bratelor stergator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie astazi mi au furat capacul din interior al stergatorului principal.cred ca nu au putut sa fure tot si s-au gandit sa nu plece cu mana goala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!