Jump to content

Dotari suplimentare


EFlavius
 Share

Postare recomandată

am promis ca revin cu niste poze cu xenon HID pe polo. becurile sunt de 8000 K iar instalatia de 55 W. sunt facute cu telefonul pozele deci scuzati rezolutia daca nu e chiar perfecta.

post-23945-1233949454_thumb.jpg

post-23945-1233949459_thumb.jpg

post-23945-1233949465_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cosmin1012

    74

  • BoCo

    26

  • Spu

    18

  • ingeras2020

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

In poza din mijloc esti cumva atentionat de masina din fata ca deranjezi ? 55 !!!

Daca nu ai pus si lupe sigur nu bat ca la carte. Poate pentru tine este OK. Ce crezi ca zic ceilalti ?

Cred ca lumina este mult prea albastra.

Eu am 5000 si cred ca este prea mult. La cealalta masina am 4300 din fabrica :D

Modificat de mihai60
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, eu mi-am luat philips extrem power dar habar nu am cat are 3000k....5000k de unde aflu sau unde ar trebui sa ma uit ....ca atat pe ele cat si pe cutie nu scrie nimik

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu cat cifra "K" este mai mare cu atat lumina este mai alba. iar cifra trebuie sa fie trecuta pe bec

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

" K "

De la 5000 in sus lumina nu mai este alba. Are o tenta de albastru si merge spre mov.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai in caz ca nu stiai albul natural are 6000 K. lumina e albasta in ultima poza cred ca din cauza telefonului dar nu-i nimic ca o sa pun si o poza facuta ziua cu farurile aprinse si doi la mana sunt reglate suficient cat ala din fata sa nu se planga. le vede mai intense dar nu-i scoti ochii. ca de fapt la orice xenon. asa ca 8000 K nu mi se pare prea albastru de la 9000 in sus incepe sa fie o problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu mi-am montat doua kit-uri de xenon faza lunga si scurta ambele au 6000 K sunt multumit de ele vizibilitatea a crescut considerabil, singura problema ca a trebuit sa reglez farul stanga fata deoarece era foarte deranjant pentru ceilalti participanti la trafic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact asta spuneam si eu. poti sa pui si de 30.000 K sunt albastre spre mov daca n-or fi chiar mov dar atata timp cat le reglezi cum trebuie nu ai de ce sa-i deranjezi pe ceilalti participanti la trafic. un lucru va spun sigur daca sunt pe faruri fara lupa nu merg reglate cu aparatul de reglat faruri ca bat aiurea. le-am reglat si eu cu ala si 2 electricieni si pana la urma tot noaptea pe sosea a iesit mai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

produsele MAGNAT sunt foarte bune insa cu un subwoofer asa de mare se compromite portbagajul. daca spatiul nu este o problema atunci merita un subwoofer si o statie ca acestea.ceva la fel de bun in 650 de ron nu cred sa gasesti. sa urmaresti si produsele HERTZ, si ele sunt bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-l iau pe acesta ptr ca in 510 RON are inclusa si instalarea .. si decat sa dau bani pe niste boxe bune 3 mil + inca ceva pe instalare .. mai bine dau ceva mai mult si imi iau asta .. in rest am gasit sa-mi iau o cotiera la 250 ROn :) sapt asta sper sa le iau..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am vrut cotiera dar m-am gandit ca o sa fie si mai stramt in fata. sa ne spui cum sunt boxele si cotiera dupa ce le pui. succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sistem audio, volan de golf gti, nuca schimbator, faruri, stopuri, grila polo gti, adaptor ipod pentru rcd200 etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

volanu e ft scump .. de grila si dvd mi-am dat comanda .. sapt asta sau sapt viitoare imi vin .. nuca de schimbator potzi sa aduci ? ca am vazut k te ocupi cu ebay..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

" ingeras2020 "

Pe lunga - BlueVision

Pe scurta - 5000 K

:beerchug:

Poza a doua este luata de pe forum " DE ".

PS. Reusesti sa reglezi farurile fara lupa ( si cu Xenon ) sa nu bata lumina in sus spre soferii care se apropie de tine ? Nu cred.

PS1. Si mai sunt si de 55 :screwy:

" cosmin1012 "

http://ro.wikipedia.org/wiki/Fi%C5%9Fier:C...rature_sRGB.svg Simplu. NU ?

post-5732-1234175030_thumb.jpg

post-5732-1234175046_thumb.jpg

Modificat de mihai60
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da' "K" -ul asta ce insemna?....mii de .....

Modificat de Spu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am luat o de pe ebay la 50 de euro. este noua si in primul rand ORIGINALA. .......

PENTRU Cosmin 1012

Salut!

Si eu sunt ff interesat de un capac motor. Asta atat pt design, ca asa cum e arata destul de urat, parca neterminat, dar tind sa cred ca va mai absorbi un pic si din zgomot.

Drept urmare, m-am dus mai intai la reprezentanta VW Iasi. Cei de acolo insa nu au gasit un astfel de capac pt 1.4 TDI pt nici o varianta de Polo, inclusiv BlueMotion. Practic, in programelul lor pt parti componente au cod doar pt capac de 1.9 TDI...si am vazut si eu pe ecranul calculatorului.

Capacul care l-ai luat tu ti se potriveste? este OK? adica ai reusit sa-l montezi pana la urma?

Modificat de Gr8Andrew
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.inca nu am gasit suportul al treilea. daca vrei cu capacul motor te-as putea ajuta. noi cu motorul BNM avem doar doi suporti. daca mai ajungi pe la service sa intrebi de acesti suporti.

post-25440-1234201163_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PS. Reusesti sa reglezi farurile fara lupa ( si cu Xenon ) sa nu bata lumina in sus spre soferii care se apropie de tine ? Nu cred.

Farurile se regleaza atat pe verticala cat si pe orizontala cu o surubelnitza in cruce, deasupra farurilor, in nishte lacasuri mici albe unu pe la mijlocul farului celalalt mai pe laterala exterioara... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da cel putin la mine asa le-am reglat....apropo VALEO produce faruri in Romania.....recent am schimbat unu iar service-ul care a facut comanda nu s-a deranjat sa ia unul k-lumea si cand m-am uitat la el scrie VALEO MADE IN ROMANIA :D cine e interesat i-l dau

Modificat de Spu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai Hella sunt mai scumpe. cat te a costat? mai are sigla VW in fata becului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu m-a costat nimik trebuia sa il schimbe pe asigurare iar service-ul a luat de unde e mai ieftin.......si mai prost...normal....si facut in Romania

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa e cu asiguratorii in relatie su serviceurile. service-ul nu era reprezentanta vw? eu mi am facut asigurarile la renault si vw de la dealer ca sa fiu sigur ca lucreaza impreuna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!