Jump to content

Pierderi lichid spalare parbriz


sebastian stefan
 Share

Postare recomandată

On 3/29/2019 at 10:16 AM, Muale said:

Am remediat 3 scurgeri de lichid la Polo 9n

-furtun fisurat la trecerea caroserie-capota, balamaua unde flexeaza. Nu mai aveam presiune la stergatoare, lichidul curgea langa roata stg fata.  Pus furtun de cauciuc peste.

-furtun fisurat la trecerea compartiment motor - habitaclu, in stanga pedalei ambreiaj. Nu mai aveam presiune spate si lichidul curgea pe pres si pe piciorul stang :P Pus furtun de cauciuc peste.

-nu etansa la valva sens, de pe pompa lichid montata pe vas. Am desfacut valva si am pus niste silicon (cu atentie sa nu afecteze miscarea membranei de cauciuc). Cine nu poate asta, se cumpara alta pompa, valva nu vine separat ca piesa.

Primele 2 puncte se pot rezolva cu metoda OEM dar trebuie cumparat furtun specific si demontat mai mult pt a ajunge la mufele de legatura din caroserie.

Salut, cum ai rezolvat furtun fisurat la trecerea compartiment motor - habitaclu, in stanga pedalei ambreiaj? Am fisura chiar dupa acea garnitura montata pe furtun. Nu pot sa trag inauntru pentru a pune un conector ceva, si nu pot trage nici in fara, in compartiment motor, pentru a lucra acolo. Nu imi dau seama pe unde este aceasta trecere in comp motor, nu am vizibilitate ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DragosR

    8

  • Imhot3p

    7

  • sebastian stefan

    5

  • mihai60

    4

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!