Jump to content

Becuri Golf IV-ce tipuri preferati ?


voinea
 Share

Postare recomandată

salut!

 

ce becuri sunt in portiere si la portbagaj la golf 4?

vreau sa le schimb cu led si nu stiu ce model sa aleg.

Am dat un search dar nu am gasit :(

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Si se gasesc cu led ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna Ziua! Am si eu un vw bora variant si am o mica problema.As vrea sa-i schimb becurile de la poziti si cele din interior(plafoniera,lampi spate si poatye si cele din portbagaj)cu becuri"albe".Daca ati putea sa ma ajutati sa-mi spuneti ce becuri trebuie sa cumpar si daca se poate si un site deunde sa le iau.Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Recomand Osram Night-breaker plus . Avea inainte becuri stock Bosch - lumina galbena , luminozitate slaba . Acum se observa clar diferenta - lumina alba , puternica . 90 lei / set , fata de philips blue vision care era mult mai scump . Sper doar sa functioneze multe ore de acum inainte ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema pt becurile halogen cu lumina alba fie osram sau philips este ca el nu tin in timp dar asta se datoreaza si motorului. Un diesel va face mai multe vibratii decat unul pe benzina si astfel se vor scutura mai repede si vor pica. Ideea ca la astfel de becuri este sa mergi noaptea cu ele nu si ziua pt ca le vei scadea durata lor de viata. 

Osramuri NV plus am avut si am in continuare dar din cate imi aduc aminte la vechea masina s-a ars un bec dupa 7-8 luni. BIne nu este o avede 30-40 de lei dar cel putin vad bine drumul iar xenon fara lupa nu as pune pe masina. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

salut.Ce becuri pt faza scurta se folosesc pt golf motor axr,2006?H???

Modificat de ionica39
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Golf 4 - halogen - H7 de 55w

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu mi-am comandat urmatoarele bec-uri cu led:

 

pt marsarier (ar trebui sa aiba 5w)

 350029-02.jpg

pt pozitie (3w)

sku040435_5.jpg

 

semnalizare fata

$T2eC16RHJGkFFmV0mB-zBSEcg+ps6Q~~60_3.JP

 

semnalizare aripa (1w lumina galbena)

 

T10-1W-Yellow-3.jpg

 

sper sa functioneze cum trebuie, mai ales becurile pt marsarier. 


ps: sper sa-mi si incapa  :icon_rendeer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,sa postezi imagini cu ele in functiune sa ne facem si noi o parere,multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

desigur. mai dureaza pana ajung in tara. 

 

offtopic: era pe undeva un DIY sa mearga semnalizarea pe LED (releul sa nu micsoreze timpul de semnalizare). trebuia desfacut butonul de avarie si intrerupt un circuit. are cineva habar despre ce vorbesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

mi-au ajuns becurile de marsarier si cele de semnalizare din aripa. 

 

IMG_20131130_00153.jpg

 

in realitate lumina este alba si mult mai puternica, concentrata datorita lupei. 

 

IMG_20131202_00155.jpg

 

sunt dezamagit din cauza triplei care "imprastie" lumina in toate directiile. sunt perfecte pentru cei care au sticla clara

 

 

cele pentru semnalizare nu am avut timp sa le montez, ele trebuie sa intre doar pe jumatate pentru ca lumina sa fie dispersata in reflector, altfel led-ul sta acoperit complet de reflectorul din centru. trebuie facuta o mica improvizatie cu banda izolatoare. 

Modificat de mircea_0072002
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cam tot citit prin topicul asta si nu ma pot decide.. as vrea sa schimb becurile de pe scurta la un Golf 4 si as vrea sa scap de lumina galbuie,pur si simplu m-am plictisit. M-am gandit la o instalatie xenon,dar nu am lupe si nu vreau sa scot ochii celorlalti participanti la trafic..deci,niste becuri normale H7 ar fi ideale. Niste pareri? Stiu ca lumina alba pe ploaie nu e prea stralucita insa..nu ploua mereu :)) . Ne vedem prin Pitesti si dau o bere! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Am cam tot citit prin topicul asta si nu ma pot decide.. as vrea sa schimb becurile de pe scurta la un Golf 4 si as vrea sa scap de lumina galbuie,pur si simplu m-am plictisit. M-am gandit la o instalatie xenon,dar nu am lupe si nu vreau sa scot ochii celorlalti participanti la trafic..deci,niste becuri normale H7 ar fi ideale. Niste pareri? Stiu ca lumina alba pe ploaie nu e prea stralucita insa..nu ploua mereu  :)) . Ne vedem prin Pitesti si dau o bere!  :D

 

 

ma bucur ca mai exista si colegi cu bun simt... 

Modificat de mircea_0072002
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi pt topicul ala!am gasit ceva la un coleg..a dat niste exemple care mi s-au parut interesante. Osram Cool Blue si renumitul Philips Blue Vision :)) o seara placuta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti, ma scuzati daca e off topic dar am o intrebare, am schimbat un far original valeo pentru ca avea niste probleme cu oglinda si am pus unul aftermarket Depo, ce parere aveti, e bun de ceva? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!