Jump to content

vw passat 35i 1,9 TDI 110cp


mabial

Postare recomandată

  • 2 weeks later...

Multumesc Stefane :),sincer cum spun multi , mai bine dau BBS-urile decat Oz-urile.

Aici ,cateva poze de sezon SL275695.JPGSL275697.JPGSL275698.JPGSL275699.JPGSL275700.JPGSL275703.JPGSL275714.JPGSL275720.JPG

SL275721.JPG

Modificat de mabial
Link către comentariu

Ti le-am vazut si eu aseara pe masina. Chiar ca dau bine pe ea BBS-urile. Drive safe! :icon_thumright:

Link către comentariu

Da da... Dau bine rau... Singura chestie care trebuie sa o faci e sa pui distantiere :).

Sanatate!

Link către comentariu

Speechless,un oldtimer care ia fata multor alte masini de bani multi,dar de doi lei.

Brgds

Link către comentariu

chiar ca dau foarte bine bbs-urile si sustin si eu ce zice rex niste distantiere si o sa arate de milioane

Link către comentariu
Silvian91imAuto

Foarte Bine dau ! :D Dubbed ! ;) ...nu stiu ce fel de distantiere sa pui, probabil ca doar spate, mie imi plac rotile asa "tucked in". Desi, in poza in care masina e fotografiata din partea soferului (stanga) langa gramezile alea de anvelope (dreapta masinii) poti spune ceva de roti... ca s-ar mai putea lucra la "asezarea" lor sau poate are ceva de a face cu zapada de pe ele si mi se pare...

Roti: (modul cum stau in locul lor)

60114167.th.jpg shavedbumperonly.th.jpg passat025original.th.jpg dsc0084copy.th.jpg user3244pic144191254450.th.jpg 190820082586.th.jpg

http://img811.imageshack.us/i/ratondish.jpg/

http://img406.imageshack.us/i/33703320010large.jpg/

http://img232.imageshack.us/i/4959993141797203c861z.jpg/

http://img156.imageshack.us/i/51877433733379369484b.jpg/

http://img411.imageshack.us/i/518777025916221966a1z.jpg/

Foarte Bine da Masina ta. :icon_thumright:

Modificat de SilvianDement91
Link către comentariu

foarte frumoasa masina si ingrijita...spor la modificari cu ea si sa ai drumuri multe si bune

Link către comentariu

Tocmai ti-am citit tot topicul, de admirat rabdarea si pasiunea care le-ai bagat in masina ta, care a iesit superba!

As avea si eu o intrebare la tine: cati km ai facut de cand ai pus franele Zimmermann si ce parere ai despre ele?

Link către comentariu

Felicitari pentru masina subscriu si eu la ceea ce a spus domnul vali...:P insa distantierele pe spate sunt un must have.....:P de 15mm eventual chiar si 20mm......si ar arata sooperb.....:P

Link către comentariu

BV BV :icon_thumright: . As pastra BBS-urile in locul OZ-urilor fara sa stau pe ganduri :rolleyes:

Link către comentariu

si pe viitor ce planuri mai ai?! :))

dau mega bine jantele alea! Sper sa ne vedem cat mai curand, de data asta sa vad si eu FBR-ul live! :D

spor la munca in continuare (pasiunea asta...) si an nou fericit Marius!

Link către comentariu

Multumesc mult pentru vorbele si aprecierile voastre,ma ridica pana la cer si inapoi :) ..pentru mine inseamna mult ,inseamna ca am facut bine ce i-am ''adus'' masinii pana acuma .Si voi ati contribuit prin sfaturile voastre care pe mine de cand sunt pe forumul asta m-au ajutat foarte mult.Cine a citit topicul de pe la inceputuri ,a vazut ca nu aveam eu cele mai bune gusturi,dar treptat si asta ma bucura cel mau mult,am revenit pe drumul cel bun :).

Distantiere am pe spate de 10mm,au ramas de la cele de vara care au 7J,bbs-urile au 6J.Am mai discutat treaba asta ,imi place mai mult cu roata sub caroserie ,asta pana ma plictisesc si ma refer la cele de vara .Oz-urile le-am pus la vanzare vedem ce iasa daca le i-a cineva.Ori ceva mai lat pe 15 ori tot 16 vreau dar ceva mai potrivit...vedem inca studiez piata,ce mi se iveste .Deocamdata raman asa cu distantierele,iarna asta si sa vad ce o sa-mi gasesc pentru vara si atunci le combin.Am in gand 3 modele ..am sa postez poze sa vedeti despre ce e vorba,dar ceva mai incolo.

BH17DNB discurile le am de 2 ani fara 2 saptamani.Km nu mai stiu cati am facut ..in 2010 am facut 7500..in 2009 am facut mai putin ..sa zic aproximativ 12000km.Sunt foarte multumit ,imi aduc si acuma aminte ce diferenta am simtit dupa ce s-au rodat.La viteze mari se simte cel mai bine diferenta si inca o treaba care am observat-o ..placutele ma tin mai mult.

Balta multumesc mult si tie la fel :) Planurile de viitor le-am mai spus ,nu de mult..interiorul retapitat tot in material ,cotiera..etc..pe interior mai mult anul asta icon_thumright.gif

Modificat de mabial
Link către comentariu

Ce ET si latime au jantele BBS si cele OZ ?

Din cate stiu jantele BBS sunt pentru Golf 3. Asta inseamna ca ET-ul e mai mare decat ar fi la Passat. Cu distantierele de 10mm se poate sa le fii scos extrem de putin (daca e cazul). Nici eu nu sunt adeptul jantelor iesite, dar nici cele care sunt prea bagate. Ori mi se pare ca ai putea pune linistit distaniere de 20mm in locul celor de 10mm pentru a avea look-ul ce care spuneam.

Eventual cand ne vedem povestim mai multe.

Link către comentariu

Am 2 optiuni deocamdata..care ma tenteaza.Vreau o parere .Ar fi schimb la schimb cu Oz-urile

ar fi : post-32190-0-35472900-1294615215_thumb.j post-32190-0-61359000-1294615809_thumb.j BBS 7jx15" 4x100 et24 .Aici e o mica problema,tipul e din Bucuresti si zice ca e cam mare distanta.I-am zis sa ne vedem la mijloc ,undeva.Astept acum raspunsul lui .Ma gandesc poate gasesc pe cineva care o sa aiba drum acolo.Sa vedem .Mie astea-mi plac cel mai mult dar si celelalte dau bine.

post-32190-0-63778100-1294615262_thumb.j post-32190-0-40271100-1294615265_thumb.j ca si RH (nu stiu ce sunt) 7,5J X16 4X100 ET-ul nul stiu(le vad maine).

Modificat de mabial
Link către comentariu

Daca vrei te ajut cu o poza cam cum ar arata pe golf 3 ca BBS-uri d-alea am si eu...provin de pe e30 ( BMW )...dar arata foarte bine,parerea mea ca arata mai bine fara capacul central...

post-62981-0-67310900-1294669354_thumb.j

Link către comentariu
Silvian91imAuto

BBS ! +1 :blah: Buza aia lustruita e super !

P.S. Sper ca nu am incomodat cu imaginile din mesajul anterior, Frumoasa Masina, again :D

Link către comentariu

Si eu merg pe bbs-uri ,dar sa vedem daca ne intelegem cumva cu distanta asta.Multumesc pentru opinii..stiam ca o sa castige bbs-urile :)

Silvian nu m-au incomodat cu absolut nimic,orice idee e bine venitaicon_thumright.gif ..ce nu am avut la album,am salvat ;).Imi sunt dragi toate batranele astea :) si cand zic asta ma refer numai la masini :D

Modificat de mabial
Link către comentariu

Cu bbs-urile nu s-a mai concretizat nimic..dar inca mai caut.Mi-am comandat ceva ce imi doream de foarte mult timp si anume poztii de SUA .Imi aduc aminte ca datorita lor a inceput pasiunea mea.Mai exact ratacind pe net din gresala am dat peste un passat care avea pozitiile astea si de acolo a inceput totul :)

O sa vreau pana la urma la final sa arate cam asa.

post-32190-0-89053500-1295305465_thumb.j

post-32190-0-88422800-1295305508_thumb.j

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!