Jump to content

vw passat 35i 1,9 TDI 110cp


mabial

Postare recomandată

foarte agresive au iesit farurile.

S-ar putea sa ma insel dar parca s-au ingalbenit proiectoarele nu poti sa le faci ceva sa le readuci la viata?

Link către comentariu
"Ochii sunt oglinda sufletului"

Corect ;)

Modificat de mabial
Link către comentariu
"Ochii sunt oglinda sufletului"

Corect ;)

Tare mi-ar placea sa vad cum bat . Sa te bucuri de ele

Multumesc.Am sa pun poze si cum lumineaza seara,dar cum am spus la sfarsitul saptamanii.Crede-ma ca si eu abea astept o sedinta foto :)

Arata bine masina asa vopsita, cu toate ca imi pastrez parerea ca arata mai bine visinie.......

Mai bine ca si a ta in nici un caz :).In poza de mai sus masina nu avea noua suspensie,am motat-o dupa.Pe spate aripa e la aproape jumatatea talonului,acuma de 45 pe spate :),dar o sa o mai ridic putin,foarte putin .Cat despre intalnirea de ieri imi cer mi de scuze fata de tine si toti ceilalti care au asteptat sa vada masina dar un destept de la atelierul unde mi-am facut masina s-a batut cu pumnii in piept ca-mi pune el anvelopele pe 45 pe spate si m-a tinut exact 1 ora si 30 min ,demontat ,montat si echilibrat.I-am si zis : omule esti primu' care imi pune asa repede anvelopele..a ras tot atelierul,in afara de mine.Deci imi cer scuze,am ajuns pe la 21 si ceva,nu mai retin.

foarte agresive au iesit farurile.

S-ar putea sa ma insel dar parca s-au ingalbenit proiectoarele nu poti sa le faci ceva sa le readuci la viata?

Mersi .Proiectoarele nu stiu daca s-au ingalbenit,nu stiu nici daca le-as putea face mai albe ,sincer ma bate gandul sa le fac galbene,dar trebuie sa fac o simulare asta dupa ce imi i-au pozitie ca pe modelul de SUA ,momentan nu mai am pozitie :)

post-32190-0-20932200-1288897603_thumb.j

Modificat de mabial
Link către comentariu

salve, Marius! in primul rand,felicitari pentru asa o frumusete! 2;Mai ai jantele vechi originale de vw? m-ar interesa daca esti dispus sa le dai. P.S.abia astept sa vad noile poze cu Frumoasa! :Driver:

Link către comentariu

Salut Sorine,multumesc pentru felicitari :).Daca te referi la jantele carre le-am avut chiar la inceput ,acelea s-au vandut imediat dupa ce am luat oz-urile.Imi pare rau .

Am facut o poza cu telefonul acuma seara sa vedeti cum bat lupele,scuze pentru calitate.

post-32190-0-51408500-1288975386_thumb.j

Link către comentariu

Pana la urma a iesit asa cum ti-ai dorit masinutza.A meritat sa iti consumi nervii cateva zile.Sa ai noroc de masina, si sa speram ca o sa ma pot lauda si eu cat pot de repede cu ceva modificari.

Link către comentariu

Marius...sincer m-ai lasat fara cuvinte...

farurile acuma arata si dupa poza care ai postat-o vad ca si functioneaza cum ar trebui ;)

Modificat de bogdan.tuta
Link către comentariu

Felicitari!Mariuse,sincer te invidiez! esti super! tot respectul pentru tine! Tine-o tot asa! suupppeeerrrrr! :vwrullz:

Link către comentariu

In realitate arata mult mai bine decat in pozele facute cu telefonul tau ala bengos. ;)

Iar referitor la suspensie...curajos baiat. :) La cum e setata acum, cred ca poate doar praful de pe strada are sanse sa treaca pe sub ea, altceva nu cred.

Multumesc.

Toate bune!

Link către comentariu

sa intelegem ca masina a fost trantita bine la pamant? :D

Modificat de bogdan.tuta
Link către comentariu

Frumos frumos, imi place cum a iesit, poate iesim la poze ca si eu vreu a fac ceva poze la masina mea inainte de zapada :), Pacat ca Stefan a schimbat deja jantele ca puteam sa mergem inpreuna... :)

Link către comentariu

Va multumesc colegii mei pentru complimentele frumoase,i le-am spus si ei ;).In sfarsit sunt implinit ,99% din ce mi-am dorit,a iesit.Sunt foarte multumit de suspensie,e foarte confortabila,parca nu asa rigida si totusi e foarte ''infipta'',se lipeste de asfalt :).Culoarea e de 10 ,vopsitul a fost de 8,50.Putin praf care l-a scos pana la urma si doua mici imperfectiuni care nu se vad,decat cu lupa dar ma deranjeaza pe mine. Exteriorul asa va ramane,nu va mai suferii nici o modificare,decat bbs-uri pentru iarna si triplele sa le lacuiesc.O sa incep.incet cu interiorul..mai exact retapitare scaune si bancheta tot in material (nu piele) ,volanul sa il imbrac in piele ca si asta a tot suferit amanari,scrumiera revopsita neagra(e albastru inchis),cotiera originala care inca nu am reusit sa o gasesc la noi ,doar afara si e prea scumpa si cam atat,cred,din ce imi aduc aminte..a da si inca ceva,lampi de pozitie,de care am mai mentionat,cele de SUA .Cam astea ar fi prioritatile urmatoare.Am facut si niste poze ,cum am putut si eu pe seara ca nu mai apuc lumina naturala,dupa 17 se intuneca.Am promisiuni pentru niste,de la Calin(GTI_85) :D , facute cum trebuie :) si poate zilele urmatoare vorbesc si cu Biszak,ca tot s-a oferit ;) si tragem o sedinta si cu aparatul lui meserias.

sl274995.th.jpg sl274992.th.jpg sl275001.th.jpg sl275002.th.jpg sl275009.th.jpg sl275010.th.jpg sl275013.th.jpg sl275017.th.jpg sl275023.th.jpg sl275025.th.jpg sl275033.th.jpg sl275047.th.jpg sl275048.th.jpg sl275052.th.jpg sl275055.th.jpg sl275056.th.jpg

Modificat de mabial
Link către comentariu

Pur si simplu SUPERB ! :rolleyes: Imi plac mult jantele , farurile , dar si vopseaua

Am urmarit tot proiectul tau , ai facut o treaba foarte buna ,esti un adevarat pasionat

Sunt curios cum va iesi interiorul .

Sa o stapanesti sanatos in continuare !

Bafta .

Modificat de rulez
Link către comentariu

Vad ca incepi sa te pricepi la fotorafiat ! Super masina ! A 3-a poza imi place tare mult ....

Link către comentariu

ff frumos a iesit masina. Abia astept sa o vad la intalnire si sper ca astazi sa nu te lasi asteptat atata.:))

Link către comentariu

Felicitari. O treaba excelenta. Cand o sa ai si pozitiile US poti sa o pui pe vwvortex :D. E simpla treaba, vorbeste cu Tracto pentru ca din cate mi se pare ai nevoie de aceleasi piese ca si el si stii exact ce ai de facut. Cand ai timp pune-o la un perete, sunt curios cum focalizeaza lupele atat pe scurta cat si pe lunga. Felicitari inca o data si spor :icon_thumright:

Link către comentariu

Felicitari pentru numar :). Sincer, imi place foarte mult. Trebuie sa fie cea in fata care sa creeze putin contrast si numarul e acel "ceva" la tine.

Sigur altii sunt de alta parere, dar mie imi place mult :).

Link către comentariu

Felicitari pentru numar :). Sincer, imi place foarte mult. Trebuie sa fie cea in fata care sa creeze putin contrast si numarul e acel "ceva" la tine.

Sigur altii sunt de alta parere, dar mie imi place mult :).

e foarte tare numarul :)) mare asa... cu dunga stearsa :)

abia astept maine sa dau si eu suportul jos si sa il curat pe al meu :)

Link către comentariu

Mersi rulez !

Fotografia mi-a placut intotdeauna ,scule nu am avut :).Mie a 12-a imi place ,doar ca aparatul foto era limitat si nu poti face prea multe:).

Circoloco ,pozitia la mine vine acolo pe colt la far ,si semnalizarea imi ramane ce-a din bara de langa ornament si proiector.Am sa fac o poza la perete ,lupele bat foarte bine..lunga am observat ca nu e reglata ,nici nu m-am obosit...cu asa lupe ce-mi mai trebuie lunga :D .Eu am scaune GT(mersi de anunt oricum ) ,tot scoica si cotiera pe spate ,dar vreau retapitare deoarece cel de la sofer e ros pe margine si sunt destul de imbatranite.O vreme am avut huse peste,dar din vara am renuntat la ele pentru ca mi-era dor sa le vad .

Vlade,mersi de pontul cu numarul :),mie imi place foarte mult.Marian mi-a dat inca o idee..sa-l fac putin fumuriu,ar fi ceva,dar vad eu.

Pun o poza cu farurile cat de cat ,pana fac cateva pe zi...e din timpul montarii suspensiei.

Numai razi Razvane :)..spor !

post-32190-0-56190000-1289427006_thumb.j

Modificat de mabial
Link către comentariu

imediat pun si eu pozele maine .. cu suportul dat jos si marginea stearsa.... deci nu-i stress :)))

Link către comentariu

Astazi cu ajutorul lui Stefan (steffan/ bora 59 ASL) , de fapt e doar mana lui ..si cu ocazia asta vreau sa spun ca e un om de milioane,saritor si cu gusturi foarte bune,ultima se vede si pe masina lui ;)...s-a spalat motorul care dupa vopsire si stat in atelier vreo 3 saptamani daca nu gresesc,s-a depus foarte mult praf.Se si vede in poza anterioara.Am luat o solutie de curatat romaneasca ''engine cleaner''500ml. flacon rosu cu pulverizator 13 ron,s-a dat din abundenta ,aproape tot flaconul dupa care jet de apa .Am primit si o spalare cu jet la toata masina ,ASL-ul de mare ajutor ;) post-32190-0-49479200-1289506556_thumb.j ..multumesc Stefan foarte mult pentru tot :) !

post-32190-0-98412100-1289506242_thumb.j

Modificat de mabial
Link către comentariu

superb arata motorul acum asa curat...si eu vreau numai ca imi e frica sa nu am apoi alte neplaceri

Link către comentariu

Domnu a iesit superb masina, dar eu am o nedumerire ai bani de vopsea si toate astea si nu ai bani de o suspensie, s-a lasat de tot :lol: :lol:

P.S: Glumeam desigur.

O masina demna de site-urile de afara.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!