Jump to content

vw passat 35i 1,9 TDI 110cp


mabial

Postare recomandată

Multumesc frumos de compliment ,eu ma stradui cat pot de mult ,nici nu mai stiu decand nu mi-am mai luat o geaca,un pantalon ceva :)...tot ce prind bag in masina,daca asta mi-e pasiunea ,asta e :)

Cunosc foarte bine si eu sentimentul asta :P

Cred ca va arata foarte bine masina cu BBS-urile.

Spor la treaba in continuare si felicitari pentru pasiune :)

Modificat de vlad_pvs
Link către comentariu

Bogdane suspensia e TA Technix,dar m-am interesat cum se comporta inainte sa o cumpar si am primit raspunsuri pozitive.Reglajul pe inaltime fata 15-70mm ,spate 20-70mm.

Multumesc Vlad si tie la fel cu polonicul zburator :D

Link către comentariu

mersi colegu'...poate imi lasi si un pm cu locatia de unde ai cumparat kit-ul... :D

Link către comentariu

asteptam poze cu ea vopsita! si dupa ce termini lucratea, imi zici cat te-a costat, eventual, imi dai un PM!

Link către comentariu

lasa mai, gandeste-te la o conversatie de genul:

Marius: vine craciunul, ce sa ii aduca mosul masinii mele?!...

Iubita: draga, pe mine ma uiti?!

Maruis: sigur ca nu draga! tu ce ii cumperi masinii?! :angry:

tre sa te intreb de niste treburi!

Link către comentariu

da... :rolleyes:

cu jantele de Audi si trantita la pamanta cum e cea din poza...cred ca ar arata mortal masina...

Link către comentariu

ar arata a bolid american! :) deabea astept! Negru, geamuri fumurii, trantita la pamant, jante in 10 spite, negre pe 17! Marius, asa sa faci, ma rog, vopseste BBS-urile negre sau da-le un Chrom!

Link către comentariu

Poze inca n-am cu ea vopsita,pentru ca nu e gata :D.Maine ma duc sa vad in ce stagiu e si fac poze daca e ceva de fotografiat.Balta ,jante pe 17 nu o sa vada masina asta niciodata :D e deajuns 16.Neagra nu o sa fie ca n-am clima :)) si bbs-urile raman asa,poate le voi vopsi anu asta,sa vedem cat de repede vine inghetul.Stefane frumos passat-ul atasat,un singur lucru stiu sigur :nu o sa mai aiba curand faruri ca si cele din poza.Asta dupa ce termin cu vopsitul.Farurile vor fi modificate si vor avea lupa valeo de audi A6.Am 2 variante inca nu sunt decis,bine asta daca o sa se poate matui si partea de angel,din ce m-am uitat eu nu prea cred c a o sa se poata.O sa vedem cand se incepe munca la ele

post-32190-1286740120_thumb.jpg

post-32190-1286740126_thumb.jpg

post-32190-1286740132_thumb.jpg

post-32190-1286740140_thumb.jpg

Modificat de mabial
Link către comentariu

La culoare ma refeream, domnu' coleg. :D

Intrebam daca asa arata culoarea dupa vopsire, dar mai bine astept sa-l vad pe viu.

Spor la treaba!

Toate bune.

Link către comentariu

sambata viitoare probabil ajung in Cluj! sper sa schimb si eu pan` atunci manerul, oglinda si ceva chestii estetice la exterior, apoi, am sa te rog sa vi cu mine sa fac niste cumparaturi la LED SHOP :D)pentru cadranele cele "noi" pe care am sa le fac! :D

Link către comentariu

Spor la lucru cu lupele. Par destul de mari. Esti sigur ca incap in far?:) O sa ai de munca si mai bine te apuci acum cat e la vopsit si e pe dreapta. Daca te pui serios pe treaba in 2-3 zile le termini. Iti atasez si un link ca sa iti faci o idee ce te asteapta insa din pacate este un DIY la farul de bora

Link către comentariu

Mersi Circoloco ,sa sti ca si datorita tie m-a ambitionat treaba cu lupele :)La prima vedere eu zic ca o sa incapa,dar vom vedea.Nu le fac eu farurile,nu ma risc aici ,daca as mai fi avut farurile vechi ma bagam ,dar asa,las pe cineva priceput :).

Link către comentariu

Multa bafta iti doresc si asteptam rezultatul :D Sunt convins ca merita si o sa vezi si tu

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

chestia cu farurile si eu vreau sa o fac la mine dar pe B3 este mult mai complicat decat la tine...oricum merita efortul :coffee_lol:

eu cred ca va arata superb cu lupele ...si sa nu mai spunem de partea functionala...

spor la treaba... :vaidecapulmeu:

Link către comentariu

Am fost sa vad masina.Bara fata/spate erau jos la slefuit,aripile erau puse provizoriu sa vada daca potrivesc si da potrivesc,usa de la sofer era indreptata si ea,pragul tras la loc.Cam ce era indoit/ruginit a fost remediat.Cam incet s-a miscat ,asta e .. nici nu vreau sa o fugareasca.Asa..in legatura cu farurile,de angel eyes scap dar ar mai fi o problema : nu prea imi place partea de faza lunga cum ramane cu cercul ala de crom si ma gandeam sa mai iau un rand de proiectoare tot h7(sau h1) si sa le pun pe lunga.Dar ma gandesc ca si 2 lupe pe un far sa nu reziste la socuri sau stiu eu.La bixenon m-am gandit dar ce am gasit e cu angel si-mi ramane locul de lunga si nu stiu ce sa pun acolo.Cineva care are vreo idee sa-mi de-a un sfat ,va rog.

Link către comentariu

pai nu cred ca ar arata urat cu lupe pe scurta si pe lunga sa ramana normal...

gandeste-te ca sunt masini care ies din fabica cu lupa pe scurta si H7 ...cred pe lunga...

Link către comentariu

Asa o sa-mi arate la finalul lucrarii farurile.O rectificare, lupele sunt hella nu Valeo,au diametrul lupei de 7cm :) .Singura diferenta fata de modelul din filmulet e ca la mine o sa fie vopsit 'angel eyes-ul' de pe lunga sa fie mai putin crom pe far iar celalalt o sa ramana ca look dar nu o sa functioneze.

Modificat de mabial
Link către comentariu

arata foarte bine cum are tipul din video farurile. dar daca nu iti place asa ar merge cu 2 lupe. daca poti sa faci o poza la sistemul de prindere

Link către comentariu

Nu se prea poate,nu gasesc nici un model de lupa asa mic sa intre pe faza lunga.E foarte ingust locul.Nu mai retin exact cati cm intra in locasul ala ,dar aproximativ 5-7cm.Si atunci ar fi singura solutie facut un decupaj si modificat foarte mult.Deocamdata sunt foarte multumit asa.Pe viitor daca imi vin ''pitici pe creier'' le abordez din nou :icon_thumright:

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!