Jump to content

Golf 6 GTI


gg_e
 Share

Postare recomandată

@cojo_ Credeam ca ai probleme , bine ca nu ai !! sa o folosesti sanatos ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

ceva noutati in legatura cu stopurile led ?

Modificat de hukkk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai mei si-au comandat un G6 TDI BMT cu stopuri LED. Pentru ca la PBV1 nu aveau codul in sistem mai dureaza contractul (2-3 zile pana vine codul din DE).

Sper ca te-am ajutat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ajut si eu de acum incolo o sa vina standard echiparea gti cu stopuri led din fabrica :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am observat intrarea apei in proiectoare (nu multa dar se aburesc). Daca sunt folosite se va evapora si va iesi pe gura de aerisire. Eu nu le-am folosit niciodata si am observat asta dupa un timp. Le-am folosit de vreo 4-5 ori dupa ce am observat asta pe zi si s-a dus apa. Cat despre capacele de interior la rotile fata (din dreptul proiectoarelor pe unde se poate schimba becu) sunt prinse cu horsuruburi pe partea dreapta iar pe stanga nu si pt a nu il pierde le-am prins si pe partea stanga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu prea ma ajuti , apreciez efortu , noi avem gti-ul de 4 luni cu stopuri spate normale , ne intereseaza cele led la care trebuie un adaptor ptr a functiona fara martori pe bord etc . O zi placuta , cu respect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

vreau sa-mi iau si eu un golf 6 gti :) cam din 2010, asa, ca sa zicem ca am scapat de posibilele boli ale tineretii, din fabricatie. ce imi sugerati, scaune stofa sau piele? alea de stofa sunt tari? eu am probleme cu spatele si de asta ma gandesc. ma refer daca sunt la fel de tari ca la octavia 2, unde eu imi rup spatele. multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi se par destul de confortabile cele de stofa insa ajustarea lombara ar fi fost mai buna daca era putin mai proeminenta. Am condus intr-o zi 950 km de la Sighet pana in Constanta si inca mai puteam merge fara probleme.

Pentru tine as sugera sa te urci intr-un gti si vezi cum te simti si astfel te ve convinge, oricum sa stii ca cele de gti sunt diferite de cele care le stii tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pana acum am avut cielo, nubira- pe care o sa conduc de la 18 ani, un merc w211, si ce imi doresc eu:) g6 gti. ieri am vazut un g5 gti negru,dar nu se compara cu g6 gti m-am indragostit de masina asta:) sper sa nu aiba multa lume pb cu ea. e pur si simplu superba!

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Foloseste AddReply sau FastReply! Citeste Regulamentul! Mersi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A montat cineva stopuri cu leduri pe GTI 6?am inteles ca trebuie facuta si o codare la kitul original.. :)

Modificat de Dragos A
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este sigur cineva, am vazut pe forum. da un search si gasesti mai repede. este pe youtube un tip, sau sunt mai multi. in orice caz, lincepand cu masinile produse din 2010 s-au bagat leduri. pe spate cel putin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da dar la mine este din 2009 octombrie(noiembrie) si nu stiu sigur daca merg...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Kitul de la Kufatec merge pt Golf 6 cu saptamana de productie dupa 45. La "Note" apare ce versiune de soft trebuie avuta. Despre kitul original vad ca nu se stie mare lucru.

http://www.kufatec.de/shop/product_info.ph...f-6-VI---R.html

Modificat de glumaretzuu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma tot uitam la golf 6 simplu, la greierasi si poc poc si zdrang in bord, usi, samd. Intreb, posesorii de golf 6 gti, aveti si voi asa ceva ? m-am indragostit de masina asta, dar daca e sa fie asa pretentioasa..imi face cu ochiul Honda Accord, cu un tuning pana in 170 cp , motor 2.0 i-vtec. Am inteles ca asta nu scartaie, nu face nimic, si te si tine ani buni. merita oare sa-ti mai iei oare VW? In conditiile in care vreau masina asta pe putin 10 ani... nu stiu ce sa spun:) voi?..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te'am vazut "activ" pe mai multe topic'uri dedicate mai multor masini, de ce ti'ai pus la "detalii personale - masina : golf 6 gti" ?

Si in plus masinile asupra carora ti'ai exprimat interesul nu au nicio legatura intre ele (gti, accord, passat,etc). Fii mai clar in ceea ce iti doresti, mult succes in viitoarea achizitie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau o masina fiabila, usor de intretinut, cu rezerve de putere. care sa nu scartaie, sa nu imi faca probleme uriase. fara greieri, o ,masina construita ca lumea. asta vreau. inteleg ca asa sunt drumurile in romania, dar tatal meu are un e class w211 si ala de abia la 100.000 in 6,7 ani a inceput sa scartaie. vad ca unele golfuri n-au nici o saptamana si scartaie!!! chiar e necesar sa avem toti SUV in tara asta??

Modificat de arsenal17
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate masinile "scartaie" in romania pana si q7......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine nu scartie inca nimic si am 25000 km sunt foarte multumit de masina...dar tinand cont de drumurile noastre se poate intampla la oricine..si nu prea cred ca nu scartie nimic in timp de 7 ani....... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bine, scartaie trapa, care scartaie la oricare masina, si a schimbat un rulment si o bieleta ceva. dar ma refer la scartaitul plasticelor. oglinda retrovizoare e ok, dar nu e normal sa scartaie volanul, macaraua usii, sau mai stiu eu. scartaitul scaunului e iarasi normal...dar astea se pot remedia. trapa o tragi putin, sa nu fie inchisa complet si "tace". jantele astea de pe g6 gti sunt de 18 sau de 19? ca tare ma tem cu ele pe drumurile noastre. eu stau in botosani si nu prea ai unde sa ii dai si sa nu prinzi un crater dupa un drum lung si de "vis" de cateva minute..

Modificat de arsenal17
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gti-ul vine cu jante de 17' care sunt ok pt drumurile din romania

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am jante pe 18'' si nu am avut probleme deloc......atentie si iar atentie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai pe 18" dar sunt cele stock de pe gti? inteleg ca sunt si de 17 si de 16, dar eu vreau sa le iau pe astea. in caz contrar, am vazut un gti frumos rosu, cu jante in 5 spite, la cauciucuri de iarna dar stateau chiar f ok.

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Foloseste AddReply sau FastReply! Citeste Regulamentul! Mersi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stoc sunt cele pe 17'',intra pe VW configurator si vezi mult mai exact.....dar la tine scrie ca ai GTI 6....deci? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!