Jump to content

DAS ZIM Edition One


eugen_zim

Postare recomandată

nu stiu ce sa zic... cu 10ron iti iei silicon pt cauciucuri. dar sincer de cola nam auzit :)

asa e... are efect.dar nu pe termen lung.deci,raman la silicon :P

Link către comentariu

am sprai de cauciucuri...numai ca nu au fost programate pozele...a fost ceva spontan(hai sa fac niste poze) si de asta le am jegoase.(oricum nu au fost pentru vreo revista ci pentru mine)

Cola se bea :(

in fine...azi am reusit sa pun toata instalatia si bordul DIGIFIZ...o sa pun maine poze(e de spectacol)...de mers merge tot in afara de turatie.

Pe aceasta cale fac un apel aici...cine are sa- ma ajute si pe mine cu o documentatie sau cu un sfat la digifizul asta...pe PM

tin sa precizez ca instalatia am schimbat-o cu una impecabila si bordu functiona pe masina de l-am luat....merci Laur.

Link către comentariu

Foarte tare Eugene! Ai foarte mare grija cu turometru, si eu am participat la un "digifiz swap" si de-acolo s-a dus tot. Sunt foarte sensibile. Te sfatuiesc sa te uiti de 3 ori peste scheme si de inca 3 ori daca este totul legat cum trebuie. Gasesti destule si pe vortex daca o sa cauti plus si pe google daca dai mai gasesti una alta :icon_thumright:

BAFTA :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
am sprai de cauciucuri...numai ca nu au fost programate pozele...afost ceva spontan(hai sa fac niste poze) si de asta le am jegoase.(oricum nu au fost pentru vreo revista ci pentru mine)

Cola se bea :icon_thumright:

in fine...azi am reusit sa pun toata instalatia si bordul DIGIFIZ...o sa pun maine poze(e de spectacol)...de mers merge tot in afara de turatie.

Pe aceasta cale fac un apel aici...cine are sa- ma ajute si pe mine cu o documentatie sau cu un sfat la digifizul asta...pe PM

tin sa precizez ca instalatia am schimbat-o cu una impecabila si bordu functiona pe masina de l-am luat....merci Laur.

Vezi ca am ceva scheme.....poate te pot ajuta.

E senzatie bordul DIGIFIZ ! :icon_thumright:

Link către comentariu

Cel mai frumos cadou de ziua mea a fost ca am reusit sa-mi fac bordu :D ....

In scurt timp o sa urc si filmuletu.

Link către comentariu

felicitari pentru masina :o Cel putin pe exterior cred ca este cel mai intretinut Golf 2 care l-am vazut pe la noi. Din pacate nu am vazut nici macat O POZA cu interiorul :biggrin: ...poate dai peste una pe acolo si postezi, ca am vazut k mai multa lume ti-a cerut. :huh:

Link către comentariu

Multam

Interiorul cred ca am mai pus ceva poze...e wolfsburg edition complet in afara de placa de portbagaj ;) ...cateva poze mai vechi...doar la scaunul din dreapta am ceva probleme(in scurt timp cu putin noroc o sa am si textilul ce tre schimbat acolo unde sa desprins...)

Ca tot venii vorba de interior,,,am reusit dupa 4 zile cumulate de lucru si dileme sa termin bordul...functioneaza complet.

O dilema mica...intrebare pentru cei ce cunosc digifizul:

am pus benzina si a indicat-o dupa 2 minute...asa e normal? :)

post-1474-1235236874_thumb.jpg

post-1474-1235236887_thumb.jpg

post-1474-1235236975_thumb.jpg

post-1474-1235237064_thumb.jpg

post-1474-1235237247_thumb.jpg

post-1474-1235320551_thumb.jpg

Link către comentariu

foarte bine arata bordul si pe mine m-a batut gandul mult la el, dar acum ca imi facusi pofta cu el, am sa il pun in lista...dar asa pe la coada, cand termin cu vopselele etc..

Link către comentariu

e normal sa arate mai greu benzina si la mine mergea la fel , nu chiar 2 min dar daca alimentezi de la statie pana mergi sa faci plata indica incet incet , si pe ceasurile clasice indica la fel de incet , daca ai uzura mare pe placuta de ceramica din rezervor e posibil sa arate si mai incet e de preferar sa o schimbi si pe aia cu una noua pt a arata exact cati litri ai in rezervor

Link către comentariu

Cand l-am cunoscut eu pe Eugen, acum aproximativ 3 ani, masina lui avea urme de tuning din cate i-mi aduc aminte, dar vad ca de ceva timp si-a reasus masina la original...FF bine Eugene a iesit super si cu gust.Bafta.

Link către comentariu

Buzila nu mai scrie cu majuscule....

Cand ai venit atunci, ai fost partas la una dintre cele mai grele zile ale mele....tu si cu Razak ati trecut atunci pe acolo...am muncit de la 7 dim pana a doua zi la 5 dim...era o strada plina de piese imprastiate... :offtopic: ...dar la 5 am auzit motorul pentru prima data mergand :rolleyes: ....Bobo_gti stiind ce o sa fac, ma sunat sa-i pun telefonul la motor :blah: ...va salut pe aceasta cale.

Link către comentariu

Mah Eugene ce e playstationul ala din bord ? Merge si in modul 2 players ? :) Sa il stapanesti sanatos!

Link către comentariu

Superfrumos si intretinut.NO COMENNT..................

Link către comentariu

Achizitii noi...azi..semnale hella de bara inchise...o sa urc mai tarziu si pozele. :)

Link către comentariu

In drum spre :lol: hellllaaaaa(tot inchise)

Am stat mult sa ma hotaresc daca merita sau nu galbene :P

post-1474-1236252442_thumb.jpg

Link către comentariu

Atatea pooze in campus la poli.. Nu pricep cum de nu mi-a sarit in ochi pana acum.

Ies teribil de aratoase Mk2-urile astea. Poate doar civicurile pe la americani sa se mai bucure de atata atentie, cat primeste masina asta in Europa. Asta e, la fel, un exemplar superb. BBS-urile sunt de vis, nu exista alt fel de relatie janta-masina mai stransa de atat, ii vin ca turnate. Bravo.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Achizitii...

- contact; clante; buton portbagaj; buson benzina...toate pe o cheie

- placa portbagaj albastra...suporti placa

- proiectoarele au ajuns :( multam Alin(pentru a nu stiu cata oara)

am scos si eu baba la un dus...dupa 3 saptamani a mai vazut si ea asfaltul :D

post-1474-1237637341_thumb.jpg

post-1474-1237637362_thumb.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!