Jump to content

Golf 6 - Configurare/Achizitie


X-Ecutor
 Share

Postare recomandată

OT: Pai tocmai, adica profit maxim si rasol proportional. Eu sunt patit cu PBN,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mandelu

    191

  • YEP

    87

  • TDR

    73

  • The_Ego

    66

De asta imi place acest forum si masina golf= nu ma dezamagesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai bun, daca Golf 4x4 e ceea ce-ti doresti, exista posibilitatea sa-ti iei una SH din Germania de la un dealer autorizat (nu de la orice colt de strada) care sa aiba pana in 20-30.000 km., 2011, sa fie extrem de bine garnisit (navi, tempomat, scaune incalzite, pachet de piele, senzori de parcare/ploaie/lumina, etc.) si care sa nu te coste mai mult de 23.000 Euro.

N-as vrea sa starnesc un versus, insa devreme ce la noi nu se importa, 23K Euro pentru un Golf cu toate accesoriile de bun simt, kilometri putini, de nici un an, cu garantie si rodajul facut in Germania mi se pare cea mai rationala optiune si cea pe care as face-o eu (desigur, exista si cealalta: sa o comanzi in Germania, sa astepti cca. 2 luni, sa o iei de acolo si sa coste 28K+ Euro)

Mai exista optiunea de a fi adusa pe comanda speciala de PoRo, insa ma indoiesc ca ar exista cineva sanatos la cap care sa ia varianta aceasta in considerare...

Vezi AICI un exemplu.

Modificat de Vizitator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu are DSG aia. A fost chiar aici pe forum un mk6 2.0 tdi 4motion de vanzare; manuala. Si era highline, cu doar cateva optionale lipsa. A fost predare de leasing...la vremea aia era o afacere - ieseai bine cumparator fiind.

LE: Am fost insuficient informat, imi cer scuze.

Modificat de mike.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, era a lui Vlad MHL. Se poate DSG si 4motion pe Golf 2.0TDi? Parca nu.

In aceeasi configuratie cu cea din Germania, evident minus 4motion, este 24.000 noua. Daca se vrea cu adevarat 4motion, eu zic ca 14.000km nu sunt multi deloc.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Intrebare: a comandat cineva mk6 variant cu stopuri LED? Am vazut ca este optiunea in lista si eram curios de cum arata, deci as fi recunoscator si pt o poza.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista variant cu stopuri led? hmm eu chiar nu am vazut.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur nu sunt luminile de la numar cu led? Pentru ca acelea vin la pachet cu xenon. Stopuri led pe variant nu stiam sa existe...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Mi-a trecut astazi prin cap sa ma uit cu o laterna prin grilajul de plastic de pe difuzoare, de la usile din spate si am observat ca exista difuzoare. Fire nu sunt trase in mod evident pt ca nu-mi apare fader-ul in RCD. Masina a venit cu RCD 210 (schimbat de mine cu 310) si 4 difuzoare, curios cum de sunt si cele doua in spate. Maine o sa merg intr-un service sa dau usile jos si sa trag fire.

A mai observat cineva chestia asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu te lasa pacalit, si la mine masina avea RCD210 si tot asa am crezut ca sunt difuzoarele insa nu era asa, era un burete de culoare inchisa care l-am decupat foarte usor.

Nu ai nici difuzoare si nici fire trase, cel putin asa a fost la mine si nu cred ca la tine este mai diferit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm, nu stiu ce sa zic. Prin grila aia de plastic la usile din spate se vede identic ca si in fata, adica un alt grilaj mai mic si rotund in mijlocul membranei difozurului. N-am reusit inca sa ajung la service sa dau usa jos, revin maine cu detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci difuzoarele exista pe usile din spate, au tras firele, urmeaza sa-mi monteze totul la loc si sa-mi iau masina. Me happy :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la TL-ul meu difuzoarele pe spate existau, numai ca nu aveau fire trase ;)

Modificat de GabiB77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva daca exista optiune de INCALZIRE AUXILIARA pe VW Golf Mk6, cum era si pe Mk5, acea soba Webasto de sub farul din dreapta?!? Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Exista. Cat despre pozitia ei, nu pot spune nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sti cumva si un cod de piesa al CLIMATRONICULUI masinii care are in echipare AUX HEAT?!? Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

As avea si eu o intrebare , am configurat pe vw.ro un Golf GTD cu DSG si nu reusesc sa imi dau seama ce diferenta este intre varianta care are pretul de baza de 26000 de euro si cea care are pretul de 29000 de euro.

Am tot caut pe pagina de la vw insa nu am gasit

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici o diferenta. Varianta Ed., adica Edition, este varianta cu pretul scazut. Sunt lasate ambele, pentru a vedea noi, cumparatorii, ce baieti de treaba sunt ei ca ne-au facut reducere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

victoriancu22

de vreo 2 ani e varianta ed, asa cum a zis si colegul este acelasi lucru. ti as recomanda sa iti configurezi un gti in loc de gtd din urmatoarele motive:

1 performante mult mult mai bune

2 consum apropiat

3 daca de uiti la alte masini din grup e mult mai scump 2.0 tsi decat diesel 170cp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Rog ramaneti Ontopic

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut , luni am dat avansul pentru un Golf VI 1.2 tsi 105 CP alb de pe stoc ce urmeaza sa-l ridic pe 7 mai.Masina o cumpar de la Porche Bucuresti Nord si pot spune ca sunt foarte seriosi (intr-o zi mi s-a aprobat dosarul de leasing).

Masina are urmatoarele dotari : climatronic ,carcase oglinzi si manere in culoarea caroseriei,pachet secure,pachet sport "interieur" si radio cd RCD 510.

Pretul la care o cumpar este de : 12800 euro + 3 tichete rabla(15650 euro fara tichetele rabla).Mi se pare un pret bun si deabia astept sa primesc masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari. Foarte interesant ca au inceput sa aduca pe stoc modele trendline dar cu rcd510.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva daca exista optiune de INCALZIRE AUXILIARA pe VW Golf Mk6, cum era si pe Mk5, acea soba Webasto de sub farul din dreapta?!? Multumesc anticipat!

da exista, am eu pe masina, o sa prezint masina zilele urmatoare..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari. Foarte interesant ca au inceput sa aduca pe stoc modele trendline dar cu rcd510.

Sunt de ceva vreme pe stoc trendline cu rcd510, ba chiar sunt trendline-uri care vin mai bine echipate decat unele highline stoc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!