Jump to content

Becuri Passat B6


dintzauru
 Share

Postare recomandată

Salutare.

Azi mi-a sarit o piatra in proiectorul de ceata dreapta (latul pasager )

Mi s-a spart geamul, este modelul cu lupa h11 2005-2006 , 120 euro original sa il schimb cu totul (banuiesc ca nu pot schimba doar geamul)

Am gasit pe net non original la 50 euro, care ar fi diferenta? Este vreun risc daca nu este original?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

risc, nu - calitate, materiale diferite, etc... - da

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Am observat de anul trecut ca in perioada rece (iarna), incepe sa imi palpaie lumina la becurile de interior si ledurile de pe spate, asta se intampla doar dimineata la rece.

Ma puteti lamuri cu acest fenomen, de ce se intampla sau de la ce?

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai idee cum se prinde? Si eu am geamul spart la proiector. Momentan e acoperita spartura cu o banda adeziva, transparenta si becul se aprinde. Bine, in ultimul an am avut nevoie de ele fix o data. In rest, inutile. Dar na, e urat sa stai cu proiectorul spart.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baieti ce ziceti, incap LED-urile astea pe faza lunga (H7) ? 

post-104622-0-62522300-1447520671_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce vrei tu sa dai banii pe prostiile astea de leduri? Mai bine Îți instalezi xenoane aftermarket de calitate mai buna și stai fără grija.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai avut de zici ca sunt prostii?

 

Are un prieten si tare le lauda, au lumina ca Xenonul cica, dar nu mai trebuie sa se incarce, de aia nu vreau xenon. Pentru faza lunga xenonul e inutil, pana se incarca..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este treaba ta dar no sa lumineze ca un xenon niciodată. Eu am bixenon de fabrica și nu ițeleg ce te deranjează încărcarea pentru faza scurta. Cea lunga nu încarcă nimic... Treaba este sa tina ledurile acelea ca dacă se arde ledul sau una din rezistente mai găsești?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am bi-xenon OEM. Pe scurta am xenon h7 aftermarket si pe lunga iau leduri dinastea. Sper sa țină, au garanție 2 ani

Si daca pun xenon aftermarket si pe lunga, când dau flash se încarcă..nu funcționează Ca la tine

Modificat de xDaniel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna seara,

Am si eu o intrebare pentru cei care au incercat sa schimbe becul de la pozitie si el nu vroia sa iasa: cum ati procedat? se trage pana reusesti sa il scoti? nu se rupe nimic?

 

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai simplu este sa desfaci putin carenajul (asta implica sa ridici masina pe cric si sa virezi de roata daca nu vrei sa te chinui), bagi mana pana la marginea farului, desfaci protectia de cauciuc, scoti soclul becului cu totul si tragi cu incredere de bec, alta varianta nu prea ai sa scoti becurile T10 (cele care se infig).

Modificat de Razvanhdd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele cu halogen daca tin eu bine minte au doua cleme mici de blocare si trebuie apasate ele putin apoi tras

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna seara,

Am si eu o intrebare pentru cei care au incercat sa schimbe becul de la pozitie si el nu vroia sa iasa: cum ati procedat? se trage pana reusesti sa il scoti? nu se rupe nimic?

 

Merci

 

 

Cele cu halogen daca tin eu bine minte au doua cleme mici de blocare si trebuie apasate ele putin apoi tras

El intreaba de becurile de pozitie, nu au cleme, sunt becuri T10 care pur si simplu se infig.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca nu m-am exprimat eu bine: eu nu pot să scot acea clemă (suport alb) în care este montat becul de poziție. Încă nici nu am ajuns la bec...

Modificat de flo_AR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astăzi am tras și cu un patent de clema respectiva, mie frică să nu rup ceva în far. Cred ca au fost montate ceva becuri made în China și s-a deformat soclul ala. Nu are nimeni o schemă etk cu farul?

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta este pentru cele bi-xenon 

Asta este pentru cele normale http://www.carcarekiosk.com/video/2010_Volkswagen_Passat_Komfort_2.0L_4_Cyl._Turbo_Wagon/lights/parking_light(sari direct la pasul 3).

 

Ai grija sa nu uiti sa pui capacul de cauciuc, am patit-o de 3 ori si e frustrant sa desfaci iar carenajul :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astăzi am tras și cu un patent de clema respectiva, mie frică să nu rup ceva în far. Cred ca au fost montate ceva becuri made în China și s-a deformat soclul ala. Nu are nimeni o schemă etk cu farul?

Merci

e posibil , se mai topesc soculurile, etc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ledurile de la Osram nu sunt can-bus si o sa-ti dea eroare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu au rezistenta sa iti pacaleasca centrala electrica, atunci asa se intampla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!