Jump to content

Becuri Passat B6


dintzauru
 Share

Postare recomandată

Va salut baieti.

 Am o nelamurire, am un passat CC, si lampile de jos din usi nu mi se aprind cand deschid usile, la nici una din cele 4 usi (F+P), nu inteleg de ce? si un prieten de al meu are un golf 4 si are aceeasi problema, becurile sunt bune !! DC are cineva o parere si ne poate ajuta ?!

 Cu Stima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. In cazul tau, cel mai probabil nu ai lampi in usi.... ai numai plasticul rosu care acopera locasul lampilor - solutia - cumperi kit-ul care contine lampile de usi plus cablajele aferente, faci montajul, activezi - si o sa mearga

 

2. la colegul tau, cu Golf 4, sa verifice starea switch-urilor - cel mai probabil are probleme cu yalele si din acesta cauza nu-i merg lampile - solutia - reconditionarea yalelor, inlocuirea switch-urilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

svg_gabriel10

Va salut!

Si-a montat cineva H7 LED? Am gasit ceva pe internet dar nimic concret si de incredere. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare baieti!

Daca nu postez unde trebuie, am rugamintea sa fie mutat postul.

Pentru masina din semnatura Passat b6 10.2009 trendline, intentionez sa pun lumini sub usi ( am geamuri electrice doar fata ), as dori sa stiu daca pentru usile din spate exista posibilitatea sa le leg, sa se aprinda si la usile de pe spate.

Multumesc anticipat,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

sigur ca exista aceasta posibilitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica este mufa in usa, unde se poate lega sau trebuie facute alte legaturi in alta parte..


se mufeaza si se codeaza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

in spate - in mufa calculatorului de usa - asta daca ai geamuri electrice pe spate.

 

se baga pinii, se codeaza - avem topic dedicat acestui retrofit, trebuie doar sa-l cauti.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai aia era intrebarea, daca nu am geamuri electrice pe spate, este mufa "magica"?


Daca necesita alte legaturi, decat in usa nu m-as complica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

am inteles - mi-a scapat ca nu ai geamuri decat pe fata, din descrierea ta.

 

se poate face si la tine, doar ca nu exista mufa, nimic... trebuie sa tragi firele din fata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok.

Asta vroiam sa stiu...

Multumesc Florin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

concret pt spate: plus tragi din fata din panoul usii sau panoul de sigurante si minus din SW-ul broastei a usii sa se stinga cand inchizi usa. este pinul alb de sus de pe stalpul B al masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult pentru detalii, dar nu vreau sa ma complic prea mult, am sa pun doar pe fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

concret pt spate: plus tragi din fata din panoul usii sau panoul de sigurante si minus din SW-ul broastei a usii sa se stinga cand inchizi usa. este pinul alb de sus de pe stalpul B al masinii.

 

nu este asa, dar merge.... asta e o varianta hardware - se poate face si cum trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)) nu este asa dar merge.... este o metoda...... dar atat.

Pai omul a intrebat cum. i s-a oferit un raspuns. acum ca sa carcotim, da, se poate si altfel asta e cert. la fel cum se poate pune pe baterii si aprinsa manual cand deschide usa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scurtezi viata SW-ul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

:)) nu este asa dar merge.... este o metoda...... dar atat.

Pai omul a intrebat cum. i s-a oferit un raspuns. acum ca sa carcotim, da, se poate si altfel asta e cert. la fel cum se poate pune pe baterii si aprinsa manual cand deschide usa.

 

iti pare cumva ca mie imi arde de carcoteala ? ... eu zic ca nu. Ideea este ca solutia asta e emipirica, merge - dar nu este cea mai curata - sa ii zicem asa.

 

Scurtezi viata SW-ul

 

nu e obligatoriu.. duce.

 

oricum, asa cum am propus de mai multe ori - discutia nu isi are locul aici - eu zic sa ne oprim aici cu poluarea acestui topic.

 

daca sunteti de acord, eu va doresc spor la treaba si o zi placuta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, am o intrebare la voi: Daca pun led-uri (6000k) pe luminile de pozitie la farurile cu xenon exista riscul sa raman fara talon ceva daca ma opreste politia? momentan am niste philips bluevision w5w sunt albastre dar lumina tot galbena e

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu iti ia nimeni talonul pentru asa ceva, mai ales la al tau fiind dotat cu Xenon OEM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, am pus 2 becuri la pozitii leduri 6000k(sunt albe n-au tenta de albastru deloc) canbus sunt in ton cu becurile xenon oem.Am 2 intrebari:

1. Peste 4 luni trebuie sa fac ITP-ul este vreo problema daca am pus aceste led-uri ca sa stiu daca pun becuri normale inainte sa ma duc la itp?

2. Cand pun contactul clipesc de vreo 3-4 ori led-urile de pe pozitii, e normal sa clipeasca cand pun contactul ? sa-mi spuna cineva care mai are led-uri aftermerket pe pozitii. 

Ms.

Modificat de SavuAD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

svg_gabriel10

Va salut!

Inca astept sa aflu daca si-a montat cineva LED pe faza scurta :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cam ce vrei sa afli?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

svg_gabriel10

D@ny, ma intereseaza ce marca sa caut si mai ales de unde, apoi daca provoaca ceva daune masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista marca la ledurile astea. Toate sunt china si se vad mai prost decat un xenon am, indiferent de tipul ledului!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

svg_gabriel10

Xenon AM am avut pe Vectra A si Focus MK1, si se vedea superb. Totusi, imi poti spune concret de unde pot lua acele leduri cu soclu H7?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!