Jump to content

Am lovit Golfuletul


mihai01
 Share

Postare recomandată

NU cumpara ceva ruginit, desi acum e mai bine decat cum arata cea de pe masina pana iarna viitoare bagi mana prin aripa....si daca ceva a ruginit deja poti sa o dai cu ce vrei tu, ca mai devreme sau mai tarziu(intre 6 luni si un an si cv iti apare la loc rugina)

Modificat de paulghidel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mihai01

    16

  • PaulG91

    10

  • marius1982.11

    8

  • UbyOne

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Man, cine ti-a bagat in cap frica de dezmembrari? crede-ma ca o aripa OEM fara rugina e muuuult peste una noua la 150ron, aftermarket, evident, la capitotul tratament anticoroziune.

Cea OEM are stanta VW sub suportul de bara. cele care au rugina nu sunt originale sau au fost tinute in apa cu sare, ca a mea ,dupa 14 ani nu e ruginita.

solutii minune nu exista, decat o "indreptare in scarba" si se va vedea urat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici a mea nu are rugina:) hehe cat am mai tras eu cu rugina la ford:)), de aceea am zis ca sa nu o ia ruginita ca eu la mine am incercat cu inhibitori de rugina, curatare luna, grunduire, vopsire, si in un an era la loc:)) (ce ii drept nu se compara tabla de golf cu aia de ford care ii jumate, dar rugina e rugina, am vazut si golfuri cu table ruginite, si golfuri impecabile dupa zeci de ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata, gata am inteles, nu iau daca are rugina  :D . Am fost azi intr-un parc de dezmembrari (evident ma dusesem sa caut altceva, si anume faruri) si am dat peste ea, culmea era si acelasi cod de culoare ca ce am eu. Parea tentant la inceput, insa acum dupa ce am primit sfaturile voastre cu siguranta nu o mai iau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut tuturor

Am avut ghinionul de a fi lovid in spate de un alt sofer si in urma impactului masina mea a suferit cateva daune (eu zic ca sunt minore) mia indoit un pic numaru si mi sa deplasat un pic spoleru.

Intrebarea mea este: Pot sa il pun la loc fara sa ma duc la service?

Am pus si doua poze ca sa va puteti vedea cam cu arata, sper sa se inteleaga. Astept sfaturile voastre si multumesc anticipat.

post-132982-0-20527600-1394139102_thumb.

post-132982-0-57983400-1394139141_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poi daca te-a lovit el de ce nu mergi la service? sunt cateva cleme cred,  dar daca nu ti-a dat ceva cash consistent ar fi trebuit sa ii iei asigurarea si sa mergi in service...din cauza aia are rca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma luat bani de la asigurare da mi-am reparat ambeaju cu ei si ma gandeam ca daca il lovesc usor cu ciocanu poate intra la loc da ma tem sa nu il stric mai tare si de aceia am zis sa va intreb pe voi mai intai ca sa nu fac vreo prostie mai mare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai bine e sa demontezi bara, sa vezi ce cleme, suporti s-au deformat/rupt, sa lipesti daca e ceva rupt si apoi sa o montezi la loc. daca bati cu ciocanul risti sa faci mai mult rau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum se demonteaza bara? prin porbagaj sau trebuie sa ma bag pe sub masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Da, se potriveste 100%. Diferente sunt doar la cele fara a/c, este mai mic. Poti sa iei tragger si de benzinar, dar masina donatoare sa fi avut a/c.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salut . Cine a patit sau a auzit la unu ,altu am dat intr-o  bordura mai inalta cu roata dreapta si un pic virata dupa care volanu  era dereglat cu vreo 10-15 grade destul de mult , sensoru de la esp aprins in bord mereu ,niste vibratii  vazut doar bieleta de directie stramba ,ar putea fi si fuzeta ? Problema e ca in timp imi va curge caseta de directie asta e marea mea problema ? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

 Salutare baieti. Acum ceva timp am avut un mic accident si mi-a intrat bara putin inauntru. Mai jos va atasez cateva fotografii cum arata masina acum. Aveti idee cum as putea trage bara sa ajunga la acelasi nivel cu, capota. A mai avut cineva problema asta? Stiti cum as putea sa o rezolv?

IMAG0173.jpgIMAG0174.jpgIMAG0175.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Va salut. Am si ieu o problema destul de urata in urma unui accident. Am foat lovit stanga fata si armatura de sub bara a fost smulsa din stanga. In partea dreapata am avut ghinionul de a nu se smulge si a fost strambat lonjeronul drept cam 3 cm. Cei care am mai trecut prin asa ceva sau cine stie unde as putea trage lonjeronul si sa faca si treaba buna.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!