Jump to content

DIY - Deschidere hayon din telecomanda


matcat
 Share

Postare recomandată

hai mai oameni..dati-ne un sfat ca ne omoram aici cu telescoapele astea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

explicati-mi si mie careva cum mama naibii desurubati telescoapele lu peste k ma kinui de 3 ore

ms

dar arcuri ai gasit ? (ca si eu caut)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

banuiesc ca daca a ajuns la desfacerea telescoapelor a gasit arcuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cineva care a cumparat arcurile... sa ne zica si noua exact unde se afla.. acel magazin ...pls

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am gasit in targ arcurile.Le-am luat dupa ochi si trebuie sa fie cat mai comprimate.Haionul se ridica dar din stema,lucru care o sa se remedieze maine cu ajutorul unui coleg,el ridicandu-se din telecomanda.Ce nu am gasit eu sunt acele mansoane de cauciuc care se numeste varnis sau ceva cu care sa il inlocuiesc :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

curiozotatea mea.. care este adevarata intrebuintare a arcurilor ?!?! chiar mi`a sarit in ochi un disc de ambreiaj de dacie care asemenea arcuri.. sunt bune?! :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

raspunsul il gasesti citind titlul topicului ...

Modificat de Dreadfull
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MariusMKV telescoapele nu au destula putere sa impinga de jos haionul asa ca mai este nevoie de un ajutor,adica arcurile.Depinde cum arata.Eu am gasit niste arcuri care intra perfect pe bratul telescopului dar din cauza ca mai intrau si pe capul telescopului a fost nevoie si de doua saibe.Arcurile trebuie sa fie destul de puternice,circa 2-3 cm,si sa nu fie rar.In acei 2-3 cm sa fie zala langa zala si cat se poate de gros

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, arcurile de la discurile de dacie nu sunt dese. dar sunt groase si le vad impingand haionul :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe mine mar interesa treaba asta la un golf 5.Mar interesa un pret la toata afacerea asta.Tin sa mentionez ca sunt nou pe forum si nu prea stiu prea multe despre masini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

super treba eu cautam de mult smecheria asta pentru ca sinceri sa fim e o fita pana la urma da dehh da bine sa ai asa ceva ....

cine a rezolvat in bucuresti poate ne anunta si pe noi ...eu cred ca am gasit ceva arcuri ...sa vad maine cum stau pe amortizoare...

felicitari initiatorului acestui topic ...foarte tare ideeaaaaaa

Modificat de johnbenz78
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am reusit sa fac adaptarea cu vag-com-ul.Am facut si cu biti 1-4 si cu 2-3 si cu 1-2-3-4 si nu am reusit.Decat se deschide dar nu sare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti cumva daca merge la A3? Si daca da, m-ar interesa bitii care trebuie modificati.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baiatul este plecat din tara ca am vorbit eu cu el.La biti respectivi este ceva de blocarea masini.O sa iti arat duminica vali daca ia relu vag-com-ul ca poate o sa reusesc si eu intr-un final sa il fac sa sara din telecomanda ca restul este gata ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un pic OFFtopic: am fost in weekend la CT si am vazur un opel vectra variant. ceea ce m-a cucerit a fost modul de deschidere/inchidere al hayonului. se ridica si se lasa/inchidea din telecomanda :icon_cool: m-i s-a parut ceva fff. futurist si util totodata. sper sa reusiti sa faceti si voi la ale voastre.

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Singura problema pe care o am... dar sunt sigr ca se rezolva cu vag-ul... la descuierea usilor haionul ramane incuiat - nu se poate deschide manual.

Va tin la curent cand rezolv si asta :icon_thumright:

Sal. Am vazut ca ai avut problema de mai sus cu Haionul.

Am aceeasi problema si eu si nu stiu s-o rezolv. C

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand o incui se DESCHIDE portbagajul?

Poate nu am inteles eu bine dar smecheria asta merge in felul urmator: daca deschizi usile din butonul telecomenzii se dezarmeaza si portbagajul dar nu se deschide singur. Daca tii apasat 2 sec pe butonul de deschidere portbagaj, sare si se deschide singur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma nu a reusit sa faca nimeni setarile din vag com sa i se deschida haionul corect, adica doar cand il actinezi din telecomanda,butonul din mijloc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie imi merge..dar nu am gasit inca niste arcuri competente

mai incerc... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand o incui se DESCHIDE portbagajul?

Poate nu am inteles eu bine dar smecheria asta merge in felul urmator: daca deschizi usile din butonul telecomenzii se dezarmeaza si portbagajul dar nu se deschide singur. Daca tii apasat 2 sec pe butonul de deschidere portbagaj, sare si se deschide singur.

Ai inteles bine! C

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci tu crezi ca daca as sincroniza o telecomanda cu 3 butoane, cu ECU de la comfort, comenzile ar fi executate OK?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat si cu telecomanda cu 3 butoane. Tot la fel merge portbagajul. Adica pe invers. Butonul de portbagaj de pe telecomanda nu face nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!