Jump to content

Valea Ariesului


glumaretzuu
 Share

Postare recomandată

avand in vedere ca merg anual la gurahont unde avea a mea consoarta bunici,am vizitat de-a lungul timpului pestera meziad,pestera vartop,pestera ursilor.ce de frumuseti are tara asta,iar noi mergem la altii.

si ce tarani suntem in natura,si ne batem joc!pacat!

brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avem tara frumoasa!Apusenii,nordul Bucovinei,Maramures,interiorul arcului carpatic,adica Transilvania, si multe altele gen Delta Dunarii,Fagarasul!Nu avem infrastructura, dar nu stiu daca crearea acestei infrastructuri nu ar strica din farmecul unor locuri!Eu am lucrat 6 luni in Elevetia in urma cu vreo 11 ani si as minti daca as spune ca n-am fost impresionat de ce am vazut acolo, dar excluzand infrastructura si acei bani multi care se vad la fiecare pas, pot spune ca este pe sfert ca Romania in pitorescul natural.Si de aceea spun ca infrastructura acolo a luat ceva din atmosfera de salbatic si pitoresc.Nu gasesti un drum forestier!Totul este prea ordonat si controlat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca deja exagerati putin... E frumoasa Romania, n-am ce spune, insa mizeria care o intalnesti peste tot e dezgustatoare. In privinta Elvetiei, nu cred totusi ca poti compara Alpii cu Carpatii... Este cu totul altceva. Am fost acum 2 luni in N Italiei si am facut o mica incursiune si in Elvetia. Am ramas surprins ca nu este totul perfect cum m-as fi asteptat. Am traversat muntele de la Lacul Como si am ajuns in Elvetia. Nu mi-a venit sa cred cat de prost era drumul prin munte, erau o gramada de gropi. Deci nu este totul asa de ordonat cum se spune... insa avem multe de invatat ca sa ajungem la nivelul lor. Pacat ca sunt multi care ajung in Occident, insa cand se intorc revin tot la vechiile obiceiuri (arunca ambalaje din masina etc.)...

Imi cer scuze pt. :D

Modificat de x-tremist
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este adevarat ca Alpii sunt Alpi,intr-adevar peisajul este spectaculos datorita inaltimilor mult mai mari.Eiger-ul este totusi jucarie pe langa ce vezi prin Fagaras, insa este cel mai spectaculos si greu munte de escalada din Europa.Insa mie tot pe-aici mi se pare mai pitoresc.Asa, mai amarati cum suntem noi si fara sosele,daca am reusi sa ne mai civilizam putin, macar putintel, ar fi tare frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!